Polska

Fundacja Rydzyka będzie „broniła chrześcijan”. W tle mogą być miliony złotych

  • 20 listopada, 2023
  • 2 min read
Fundacja Rydzyka będzie „broniła chrześcijan”. W tle mogą być miliony złotych


Fundacja Lux Veritatis prowadzona przez Tadeusza Rydzyka została jednym ze zwycięzców konkursu Funduszu Sprawiedliwości o dotacje na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości”. Podlegający Zbigniewowi Ziobrze fundusz miał do dyspozycji 15 mln zł. Konkretne kwoty dotacji nie są znane.

Gigantyczne pieniądze na „obronę chrześcijan”. Kolejne dotacje dla Tadeusza Rydzyka

Ministerstwo Sprawiedliwości w odpowiedzi na pytania WP poinformowało, że fundacja Tadeusza Rydzyka będzie prowadzić „kampanię informacyjną, w której poruszone zostaną zagadnienia bezpośrednio związane z przeciwdziałaniem przestępczości w różnych aspektach życia społecznego”. Powstanie również „Biuro Sieci Pomocy Prawnej i Poradnictwa Obywatelskiego” pełniące funkcję centrum pomocy i bezpłatnym doradztwem prawnym i obywatelskim.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedstawiciele fundacji wskazali, że dofinansowanie zostało przyznane na projekt „Centrum Ochrony Praw Chrześcijan 2024-2026”. To kolejna dotacja przyznana na ten projekt — ministerstwo przyznało już na lata 2020-2023 kwotę 7 mln 116 tys. 960 zł.

Warto przeczytać!  Hojne dotacje dla organizacji pozarządowych? Tak, miliony euro z Funduszy Norweskich dla KOD, Iustitii, OKO.press i środowisk LGBT. Przeanalizowano finanse programu „Aktywni Obywatele”

Na przestrzeni ośmiu lat podmioty związane z Tadeuszem Rydzykiem otrzymały z państwowych pieniędzy aż 380 mln zł.


Źródło