Technologia

Funkcja sprawdzania prywatności zapewniająca bezpieczniejsze czaty

  • 17 listopada, 2023
  • 2 min read
Funkcja sprawdzania prywatności zapewniająca bezpieczniejsze czaty


Jedna z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości, WhatsApp, udostępnia funkcję sprawdzania prywatności na urządzeniach z Androidem i iOS, aby zwiększyć bezpieczeństwo platformy mediów społecznościowych.

Ogłaszając nową funkcję Sprawdzania prywatności, Meta powiedziała: „Ta funkcja krok po kroku prowadzi Cię przez ważne ustawienia prywatności, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni poziom ochrony, a wszystko to w jednym miejscu. Wybranie opcji „Rozpocznij sprawdzanie” w ustawieniach prywatności spowoduje przejście przez wiele warstw prywatności, które wzmocnią bezpieczeństwo Twoich wiadomości, połączeń i danych osobowych.

Kliknij tutaj, aby śledzić nasz kanał WhatsApp

Jak korzystać ze Sprawdzania prywatności na swoim telefonie?

Po otwarciu aplikacji WhatsApp na urządzeniu z systemem Android lub iOS.

Wystarczy kliknąć trzy kropki w prawym rogu, a następnie kliknąć opcję ustawień. Wewnątrz opcji ustawień znajduje się zakładka prywatności. Kliknij ją, a na górze pojawi się funkcja Sprawdzanie prywatności. Następnie możesz dostosować swoje ustawienia prywatności za pomocą funkcji Sprawdzania prywatności.

Oto ustawienia, które możesz dostosować, aby zapewnić bezpieczniejsze czaty

Kto może się z Tobą skontaktować?

Jest mnóstwo nieznanych osób, które kontaktują się z Tobą za pośrednictwem niechcianych połączeń i wiadomości. Użytkownicy mogą kontrolować, kto może się z Tobą kontaktować, a Ty możesz zapobiegać niechcianym połączeniom i wiadomościom. Możesz także ograniczyć osoby, które mogą dodawać Cię do grup, wyciszać nieznanych rozmówców i zarządzać listą zablokowanych kontaktów.

Warto przeczytać!  Rysik i klawiatura Pixel Tablet: wyciekło więcej dowodów

Kontroluj dane osobowe

Możesz także wybrać osoby, którym chcesz udostępnić swoje dane osobowe, w tym status online, zdjęcie profilowe i inną aktywność. Możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje zdjęcie profilowe, ostatnio widziany lub status online, a nawet zarządzać potwierdzeniami przeczytania.

Prywatność w Twoich czatach

Możesz rozpocząć rozmowę ze znajomymi, korzystając ze licznika czasu znikających wiadomości. Możesz ustawić licznik czasu znikania wiadomości na 24 godziny, 7 dni i 90 dni. Możesz także aktywować kompleksowo szyfrowane kopie zapasowe za pomocą hasła.

Ochrona odcisków palców

Możesz chronić swoje konto WhatsApp i wiadomości, dodając dodatkową warstwę zabezpieczeń w postaci blokady linii papilarnych i dwuetapowej kontroli weryfikacyjnej.


Źródło