Gdzie jest Robert Lewandowski? Wyjaśnienie nieobecności gwiazdy Polski w meczu z Holandią przed meczem grupy D na Euro 2024

• 16 czerwca, 2024
Gdzie jest Robert Lewandowski?  Wyjaśnienie nieobecności gwiazdy Polski w meczu z Holandią przed meczem grupy D na Euro 2024

Trwają Mistrzostwa Europy 2024, a drużyny są jak dotąd w nastawieniu do ataku, a gra grupowa dopiero zaczyna się, a w pierwszych meczach pada duża liczba bramek.

Ponieważ jednak Polska będzie chciała dotrzymać kroku reszcie boiska w niedzielnym pierwszym meczu przeciwko nastawionej na atak Holandii, będzie zmuszona to zrobić bez legendarnego napastnika i kapitana drużyny Roberta Lewandowskiego, który nie weźmie udziału w meczu.

Zdobywszy pięć goli w 11 meczach na Euro w swojej błyskotliwej karierze, Lewandowski jest zawsze obecny w reprezentacji Polski na tych rozgrywkach, ale na razie Polska będzie musiała sobie poradzić bez niego, a powrót do formy w tych rozgrywkach nie jest jeszcze jasny.

„Sporting News” dostarcza najświeższych informacji na temat tego, co trzyma 35-latka na ławce rezerwowych i kiedy – jeśli w ogóle – wróci.

WIĘCEJ: Harmonogram i wyniki Euro 2024, aktualizowane NA ŻYWO | Kto wygra Euro 2024? Najnowsze kursy i prognozy | Jak oglądać całą akcję Euro 2024

Dlaczego Robert Lewandowski opuścił mecz otwarcia dla Polski w Euro 2024?

Robert Lewandowski nie będzie obecny na pierwszym meczu grupy Polski na Euro 2024, a Orły będą zmuszone kontynuować grę bez swojego weterana kapitana i rekordowego strzelca.

Warto przeczytać!  Polska vs Holandia NA ŻYWO! Transmisja meczów Euro 2024, składy wyjściowe, wiadomości o drużynach, najnowszy atak policyjnego topora

Zatrzymał się z powodu kontuzji uda w międzynarodowym meczu towarzyskim Polski z Turcją na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju, pozostawiając strzelca wyborowego Barcelony bardzo mało czasu na regenerację.

Lewandowski został wycofany w 32. minucie ostatecznego zwycięstwa Polski 2:1, co pozostawiło go w wyścigu z czasem, aby odzyskać siły przed udziałem w prawdopodobnie jego ostatnich mistrzostwach Europy.

Kontuzja Lewandowskiego była podwójnym ciosem dla Polski. Kontuzja Lewandowskiego nastąpiła zaledwie kilka minut po tym, jak inny napastnik Karol Świderski został zmuszony do gry przez własną kontuzję, a w 19. minucie tego samego meczu zastąpił go Krzyzstof Piątek.

WIĘCEJ: Gdzie oglądać transmisję na żywo z meczu Polska – Holandia, kanał telewizyjny, składy, przewidywania dotyczące meczu Grupy D na Euro 2024

Kiedy wróci Robert Lewandowski?

Oczekuje się, że Robert Lewandowski wróci do zdrowia na czas, aby zobaczyć boisko w fazie grupowej, ale nie jest jasne, czy wróci na kolejny mecz z Austrią zaplanowany na 21 czerwca, który będzie uważany za mecz, który trzeba wygrać pomiędzy meczami z najsilniejszymi drużynami Holandia i Francja.

Warto przeczytać!  bne IntelliNews - Polska ożywia stosunki z Berlinem i Paryżem w dążeniu do pomocy Ukrainie

Trener Polski Michał Probierz wskazał, że Lewandowski trenuje indywidualnie, ale nie jest jeszcze gotowy do pełnych treningów zespołowych, a jedynie stwierdza, że ​​„robi dobre postępy”.

Choć utrata Lewandowskiego to duży cios dla polskiej drużyny zbudowanej wokół talizmanu w ataku, nie jest to aż taka strata, jak w poprzednich latach. Lewandowski w tym sezonie znacznie pogorszył swoją sytuację w Barcelonie, strzelając 19 goli w lidze i 26 we wszystkich rozgrywkach, ale odnotowując ogromny spadek swojego wpływu na mecze, odnotowując zaledwie 2,98 strzałów na 90 minut w rozgrywkach La Liga, co jest zdecydowanie najniższym wynikiem od lat, w którym zarejestrował ponad 4,0 w każdym sezonie od sezonu 2014/15.

Kto zastąpi Roberta Lewandowskiego w meczu z Holandią na Euro 2024?

Prawdopodobnie Karol Świderski przejmie rolę ataku w reprezentacji Polski, a Robert Lewandowski będzie kontuzjowany.

Sam Świderski został wycofany na początku zwycięstwa nad Turcją, jeszcze zanim Lewandowski pojawił się z powodu kontuzji mięśni, ale wrócił do treningów i dlatego prawdopodobnie jest w dobrej formie, aby odegrać rolę w pierwszym meczu Euro 2024.

Warto przeczytać!  Premier Polski dokonuje rekonstrukcji gabinetu w celu zwolnienia ministrów kandydujących do Parlamentu Europejskiego – Metro US

27-letni napastnik będzie chciał wykorzystać swoją szansę w oknie wystawowym, ponieważ ostatni sezon spędził na wypożyczeniu we włoskim klubie Hellas Verona, ale teraz ma zamiar wrócić do drużyny MLS Charlotte FC po tym, jak drużyna MLS odrzuciła szansę na wyzwolenie jego bramki. opcję kup.

Jeśli Świderski nie będzie na tyle zdrowy przez pełne 90 minut, Polska może zwrócić się do Krzysztofa Piątka, aby zaczął grać w ataku. 28-letni napastnik Stambułu Basaksehir strzelił 11 goli w 29 występach w reprezentacji, ale wiele z nich w latach 2019 i 2020 zanotował świetną formę, zanim kontuzje i regres na boisku sprowadziły go z powrotem na ziemię.

Piątek ma jednak za sobą udany sezon w Turcji, po letniej zmianie z niemieckiej Herthy BSC, w której strzelił 17 goli w 34 meczach ligowych dla swojego nowego klubu.