Marketing

Giełda dzisiaj: Wall Street kończy trzeci zwycięski tydzień z rzędu

  • 17 listopada, 2023
  • 6 min read
Giełda dzisiaj: Wall Street kończy trzeci zwycięski tydzień z rzędu


NOWY JORK (AP) – Wall Street wzrosła w spokojnym handlu, zamykając trzeci z rzędu zwycięski tydzień i utrzymując listopad na dobrej drodze, aby był najważniejszym miesiącem w roku. S&P 500 wzrósł w piątek o 0,1%, blisko najwyższego poziomu od trzech miesięcy.

NOWY JORK (AP) – Wall Street wzrosła w spokojnym handlu, zamykając trzeci z rzędu zwycięski tydzień i utrzymując listopad na dobrej drodze, aby był najważniejszym miesiącem w roku. S&P 500 wzrósł w piątek o 0,1%, blisko najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Dow niewiele się zmienił, a kompozyt Nasdaq wzrósł o 0,1%. Kilku sprzedawców detalicznych ogłosiło lepsze wyniki za ostatni kwartał, dołączając do długiej listy firm w sezonie raportowania zysków, który był lepszy, niż oczekiwano. Jednak głównym powodem skoku cen akcji w tym tygodniu była rosnąca nadzieja, że ​​Rezerwa Federalna ma już dość podwyższania stóp procentowych i może przystąpić do ich obniżki w przyszłym roku.

TO JEST WAŻNA AKTUALIZACJA. Poniżej znajduje się wcześniejsza historia AP.

NOWY JORK (AP) – W piątek Wall Street rośnie w spokojnym handlu, gdy upalny listopad zbliża się do końca trzeciego z rzędu zwycięskiego tygodnia.

Indeks S&P 500 wzrósł w popołudniowych notowaniach o 0,2% i jest blisko najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Na godzinę 14:06 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 24 punkty, czyli 0,1%, a indeks Nasdaq wzrósł o 0,2%.

Kilku sprzedawców detalicznych odnotowało znaczne zyski po ogłoszeniu lepszych wyników za ostatni kwartał, niż oczekiwali analitycy. Luka wzrosła o 28,6% po odnotowaniu znacznie wyższego zysku niż prognozowała Wall Street, co oznacza ponad dwukrotny wzrost dotychczasowego zysku za rok. Sklepy Ross Stores wzrosły o 8,3% po odnotowaniu wyższych zysków i przychodów niż oczekiwano.

Stracony był BJ’s Wholesale Club, który spadł o 4,1%, mimo że również odnotował lepsze wyniki niż oczekiwano. Analitycy zwrócili uwagę na podstawowe dane dotyczące sprzedaży, które niwelują wzrost wynikający z otwarć sklepów, co nie spełniło oczekiwań.

Sprzedawcy detaliczni zamykają letni sezon raportowania zysków, który był lepszy od oczekiwań. Według FactSet spółki z indeksu S&P 500 są na dobrej drodze do odnotowania pierwszego ogólnego wzrostu od roku.

Warto przeczytać!  Oczekuje się, że rynek betonu towarowego przekroczy 1536,7 mld USD, statystyki wzrostu do prognozy 2029

Jednak o wiele ważniejszym czynnikiem, który wpłynął na wzrosty cen akcji w tym tygodniu, była nadzieja, że ​​inflacja obniżyła się na tyle, że Rezerwa Federalna będzie w końcu mogła zakończyć zakłócające rynek podwyżki stóp procentowych.

Fed podniósł już główną stopę procentową do najwyższego poziomu od 2001 roku, próbując spowolnić gospodarkę i wcisnąć rynki finansowe na tyle, aby zapanować nad inflacją bez powodowania bolesnej recesji.

We wtorek raport pokazujący, że inflacja na poziomie konsumentów spadła w zeszłym miesiącu bardziej niż oczekiwano, wzbudził nadzieje, że Fed uda się dokonać trudnego balansowania. Kolejne odczyty podsyciły nadzieje, sugerując, że inflacja i ogólna gospodarka mogą spowalniać.

Teraz inwestorzy próbują obstawiać, kiedy Fed faktycznie zacznie obniżać stopy procentowe, co może wpłynąć na ceny inwestycji i zapewnić tlen w całym systemie finansowym. Fed oświadczył, że planuje utrzymać stopy procentowe na wysokim poziomie przez jakiś czas, aby zapewnić ostateczne zwycięstwo w walce z inflacją, jednak inwestorzy uważają, że obniżki mogą rozpocząć się na początku lata 2024 r.

W ostatnich tygodniach jedno ze źródeł potencjalnych obaw związanych z inflacją ustąpiło. Ceny ropy naftowej spadły w wyniku obaw związanych z niedopasowaniem zbyt dużej podaży ropy do zbyt małego popytu.

Baryłka amerykańskiej ropy wzrosła w piątek o 3,9% do 75,75 dolarów, aby odrobić część gwałtownych strat z początku tygodnia. Jednak nadal jest znacznie poniżej poziomu powyżej 93 dolarów z końca września.

Ropa Brent, międzynarodowy standard, wzrosła w piątek o 4,1% do 80,59 dolarów za baryłkę.

Na rynku obligacji rentowność 10-letnich obligacji skarbowych od końca czwartku utrzymywała się na poziomie 4,44%. Zaledwie kilka tygodni temu przekraczał on 5%, osiągając najwyższy poziom od 2007 r. i podcinając ceny akcji i innych inwestycji.

Oczywiście zbyt gwałtowny spadek rentowności obligacji skarbowych i zbyt duży wzrost cen akcji mogą w efekcie działać przeciwko Wall Street. Przewodniczący Jerome Powell powiedział po ostatnim posiedzeniu Fed w sprawie stóp procentowych, że Fed może już nie podwyższać, jeśli letni wzrost rentowności obligacji skarbowych i spadek cen akcji pozostaną „trwałe”. To dlatego, że mogłyby działać niemal jak substytut dalszych podwyżek stóp procentowych.

Warto przeczytać!  Bęben | Marketing oparty na danych, zakłócony: poznaj szczegółowe informacje na temat danych i prywatności The Drum

Od tego czasu rentowności gwałtownie spadły, a listopad ma być najlepszym miesiącem dla indeksu S&P 500 w ciągu roku. Wszystko to oznacza, że ​​według ekonomistów Deutsche Bank warunki finansowe złagodziły mniej więcej połowę zaostrzenia polityki pieniężnej z października.

Jednak ostatnie raporty na temat inflacji i gospodarki są na tyle zachęcające, że według Justina Weidnera i innych ekonomistów „Fed może sobie pozwolić na mniejsze zaniepokojenie tym łagodzeniem polityki pieniężnej”.

Na zagranicznych giełdach giełda Hang Seng w Hongkongu spadła o 2,1%. Akcje chińskiego giganta handlu elektronicznego Alibaba spadły po anulowaniu przez niego planu wydzielenia jednostki przetwarzania w chmurze. Firma powołała się na niepewność związaną z ograniczeniami dotyczącymi chipów w USA.

Indeksy giełdowe były mieszane w innych częściach Azji, podczas gdy w Europie rosły silniej.

___

Pisarze AP Zimo Zhong i Matt Ott wnieśli swój wkład.

Stana Choe, Associated Press


Warto przeczytać!  TREŚCI SPOŁECZNOŚCIOWE PROWADZONE OD REDAKCJI – PODSTAWA TWOJEJ STRATEGII MARKETINGOWEJ
Źródło