Marketing

Giełda dzisiaj: Wall Street rośnie do najlepszego poziomu od początku sierpnia

  • 20 listopada, 2023
  • 6 min read
Giełda dzisiaj: Wall Street rośnie do najlepszego poziomu od początku sierpnia


NOWY JORK (AP) – Wall Street odnotowała solidne zyski, rozpoczynając tydzień skrócony w okresie świątecznym, osiągając najwyższy poziom od ponad trzech miesięcy. S&P 500 wzrósł w poniedziałek o 0,7%, kończąc trzeci z rzędu udany tydzień.

NOWY JORK (AP) – Wall Street odnotowała solidne zyski, rozpoczynając tydzień skrócony w okresie świątecznym, osiągając najwyższy poziom od ponad trzech miesięcy. S&P 500 wzrósł w poniedziałek o 0,7%, kończąc trzeci z rzędu udany tydzień. Dow dodał 203 punkty, a Nasdaq wzrósł o 1,1%. Microsoft był najsilniejszą siłą podnoszącą rynek. Gigant technologiczny wzrósł o 2,1% po ogłoszeniu, że zatrudni Sama Altmana do nowego przedsięwzięcia po jego nagłym zwolnieniu ze stanowiska dyrektora generalnego OpenAI, twórcy ChatGPT. Ten tydzień jest stosunkowo spokojny pod względem raportów ekonomicznych, biorąc pod uwagę czwartkowe Święto Dziękczynienia. Najważniejszym wydarzeniem może być raport zysków Nvidii, który pojawi się we wtorek.

TO JEST WAŻNA AKTUALIZACJA. Poniżej znajduje się wcześniejsza historia AP.

NOWY JORK (AP) – W poniedziałek Wall Street rośnie, rozpoczynając tydzień skrócony w czasie wakacji, osiągając najlepszy poziom od ponad trzech miesięcy.

S&P 500 wzrósł o 0,8% w późnych notowaniach, kończąc trzeci z rzędu udany tydzień. Na godzinę przed końcem handlu indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 242 punkty, czyli 0,7%, a indeks Nasdaq wzrósł o 1,2%.

Microsoft był najsilniejszą siłą pchającą rynek w górę i wzrósł o 2,4% po tym, jak oznajmił, że zatrudni Sama Altmana do nowego przedsięwzięcia po jego nagłym zwolnieniu ze stanowiska dyrektora generalnego OpenAI, twórcy ChatGPT. Microsoft oświadczył, że będzie także kontynuować współpracę z OpenAI, ponieważ na Wall Street nadal dominuje zapał wokół technologii sztucznej inteligencji i ogromnych zysków, które ma ona przynieść.

Akcje zasadniczo rosły w ciągu dnia, zanim po południu nastąpiły zdecydowane wzrosty, kiedy rentowności na rynku obligacji spadły w następstwie aukcji obligacji skarbowych. Główną przyczyną silnego wzrostu cen akcji było osłabienie rentowności obligacji skarbowych w ostatnich tygodniach.

Nadchodzący tydzień będzie stosunkowo spokojny pod względem raportów, które mogą zachwiać nadziejami na Wall Street, które leżą u podstaw spadku rentowności obligacji skarbowych.

Warto przeczytać!  Oczekiwany stały wzrost rynku Matcha w latach 2023-2030

Wall Street jest coraz bardziej przekonana, że ​​inflacja obniża się na tyle, że Rezerwa Federalna może wreszcie zakończyć zakłócające rynek podwyżki stóp procentowych. Mało tego, inwestorzy podwyższają swoje oczekiwania co do tego, kiedy Fed będzie mógł faktycznie rozpocząć obniżki stóp procentowych.

Choć przedstawiciele Fed twierdzą, że mogą utrzymać stopy procentowe na wysokim poziomie przez jakiś czas, aby zapewnić definitywne pokonanie wysokiej inflacji, inwestorzy uważają, że pierwsza obniżka stóp może nastąpić na początku lata, a może nawet do marca. Takie posunięcie mogłoby działać jak sterydy na rynki finansowe i zapewnić tlen całemu systemowi finansowemu.

Święto Dziękczynienia oznacza, że ​​rząd USA będzie publikować cotygodniowe aktualizacje dotyczące liczby bezrobotnych w środę zamiast jak zwykle w czwartek. Poza tym do najważniejszych wydarzeń należy publikacja protokołu z ostatniego wtorkowego posiedzenia politycznego Fed i wstępne raporty na temat aktywności biznesowej w USA w piątek.

To może sprawić, że nadchodzący raport zysków Nvidii we wtorek będzie najważniejszym wydarzeniem tygodnia.

Nvidia ma ogromny wpływ na S&P 500 i inne indeksy, ponieważ stała się piątą najcenniejszą akcją w USA. Wzrost ten w dużej mierze wynika z zainteresowania sztuczną inteligencją, a raport Nvidii może dostarczyć wskazówek, jak bardzo całe rozmowy na temat sztucznej inteligencji przekładają się na rzeczywistą sprzedaż.

Analitycy oczekują, że Nvidia poda zyski na poziomie ponad pięciokrotnym w stosunku do roku poprzedniego, a przychody wzrosły do ​​prawie 16,2 miliarda dolarów z niecałych 6 miliardów dolarów.

Nvidia jest jedną z siedmiu spółek Big Tech, które w tym roku odnotowały nieproporcjonalnie dużą część wzrostów indeksu S&P 500. Według strategów Goldman Sachs akcje „Siedmiu Wspaniałych” przyniosły jak dotąd zwrot na poziomie 73% w porównaniu z zaledwie 6% w przypadku pozostałych 493 spółek.

Chociaż prawdopodobnie osiągną lepsze wyniki, biorąc pod uwagę oczekiwania dotyczące silniejszego wzrostu, stratedzy pod przewodnictwem Davida Kostina ostrzegają, że „profil ryzyko/zysk nie jest szczególnie przekonujący, biorąc pod uwagę podwyższone oczekiwania”.

Warto przeczytać!  Czy Walmart zbudował lepszą stronę internetową niż Amazon?

Nvidia przed raportem wzrosła o 2,3%. Best Buy, Deere, HP i Lowe’s również będą w tym tygodniu publikować swoje najnowsze kwartalne aktualizacje.

Poniedziałek na Wall Street był niekorzystny dla Kohla. Wartość detalicznej spółki spadła o 1,2% po tym, jak podano, że Dave Alves odszedł ze stanowiska prezesa i dyrektora operacyjnego niecałe dziewięć miesięcy po mianowaniu go na to stanowisko.

Na rynku obligacji rentowności obligacji skarbowych spadały. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych, stanowiących centralny element rynku obligacji, spadła do 4,41% z 4,44% pod koniec piątku.

Rentowność dwuletnich obligacji, która bardziej odpowiada oczekiwaniom na działania Fed, spadła do 4,89% z 4,90% pod koniec piątku.

Na zagranicznych giełdach japoński indeks Nikkei 225 osiągnął najwyższy poziom od 33 lat, po czym spadł do poziomu 0,6%.

Indeksy giełdowe były silniejsze w pozostałych częściach Azji, a mieszane w Europie.

Ceny ropy naftowej wzrosły, aby odrobić część gwałtownych strat z ostatnich kilku miesięcy. Baryłka amerykańskiej ropy naftowej z dostawą w grudniu wzrosła o 1,71 USD, osiągając poziom 77,60 USD, ale nadal pozostaje znacznie poniżej poziomu powyżej 93 USD pod koniec września.

Ropa Brent, międzynarodowy standard, wzrosła o 1,71 dolara do 82,32 dolara za baryłkę.

___

Przyczynił się do tego pisarz AP Zimo Zhong.

Stana Choe, Associated Press

Warto przeczytać!  Jak przestałem się martwić i pokochałem algorytm (i Ty też możesz)
Źródło