Technologia

Google opóźnia rywala OpenAI, Gemini AI: raport

  • 17 listopada, 2023
  • 2 min read
Google opóźnia rywala OpenAI, Gemini AI: raport


Firma Google, należąca do Alphabet, opóźniła wydanie swojego rywala z OpenAI, Gemini AI, oprogramowania do sztucznej inteligencji do konwersacji.

Google udostępnił wcześniej małej grupie firm dostęp do wczesnej wersji Gemini. Jednak Google powiedział firmom, że nie powinny się tego spodziewać wcześniej niż w pierwszym kwartale przyszłego roku, jak podaje raport The Information.

Opóźnienie następuje mimo spowolnienia wzrostu sprzedaży rozwiązań chmurowych Google’a i przyspieszenia wzrostu sprzedaży jego rywala Microsoftu.

Gemini, zbiór wielkojęzycznych modeli, może obsługiwać wszystko, od chatbotów po funkcje podsumowujące tekst lub generujące oryginalny tekst na podstawie tego, co użytkownicy chcą przeczytać, np. wersje robocze wiadomości e-mail, teksty piosenek lub wiadomości.

(Aby uzyskać najważniejsze wiadomości technologiczne dnia, zapisz się do naszego biuletynu technicznego Today’s Cache)

Oczekuje się również, że oprogramowanie pomoże inżynierom oprogramowania w pisaniu kodu i generowaniu oryginalnych obrazów na podstawie podpowiedzi i jest postrzegane jako sposób Google na nadrobienie zaległości po uruchomieniu ChatGPT przez OpenAI wspieranego przez Microsoft.

Gigant wyszukiwania i reklamy planuje udostępnić Gemini firmom za pośrednictwem usługi Google Cloud Vertex AI.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.

To jest Twój ostatni darmowy artykuł.


Źródło