Polska

Górny Śląsk, Żory. Patostreamerzy mieli znęcać się nad dziewczynami. Nie ma już ich w kraju

  • 21 listopada, 2023
  • 4 min read
Górny Śląsk, Żory. Patostreamerzy mieli znęcać się nad dziewczynami. Nie ma już ich w kraju


Patostreamer Kawiaq z Sosnowca (woj. śląskie) razem ze swoim kolegą podczas transmisji na żywo w internecie miał upokarzać młodą, półnagą dziewczynę. Najpierw mężczyźni mieli ją upić, a następnie próbowali wyrzucić z mieszkania. Na kolejnym filmie internauci mogli obejrzeć natomiast, jak jeden z nich bije butelką inną dziewczynę. Patostreamerzy oświadczyli w mediach społecznościowych, że opuścili już Polskę. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

W nocy z piątku na sobotę (z 17 na 18 listopada) w jednym z mieszkań w Bytomiu patostreamerzy prowadzili na kanale Kawiaq w serwisie YouTube transmisję na żywo, w której oprócz nich uczestniczyła również młoda dziewczyna.

– Twierdzą, że sprawdzili jej legitymację i miała mieć 14 lat, w innym momencie, że ponad 20 – napisała w mediach społecznościowych aktywistka Maja Staśko, która nagłośniła temat.

Czytaj też: Patostreamy – czym są i jak z nimi walczyć?

Upokarzali młodą dziewczynę

Jak podaje Staśko, gdy patostreamerzy zaprosili dziewczynę do mieszkania, „mówili, że jest ćpunką”. Do dramatycznych scen doszło później.

„Podawali alkohol dziewczynie w misce dla psa, do tego 'proszek do prania’ do wciągania – jak to nazwali, gdy go szykowali. Już po pół godzinie dziewczyna leżała na podłodze i słabo się czuła. Oni widząc to, robią wyzwanie z całowaniem pijanej dziewczyny, która tuż potem upada, bo nie jest w stanie utrzymać się na nogach – a oni w ramach 'gry w butelkę’ skłaniają ją do rozebrania się. Dziewczyna zostaje w samej bieliźnie. Jeden wyrzuca jej koszulkę przez okno. Opowiada, że jest brzydka i ma grzybicę” – relacjonuje we wpisie Maja Staśko.

Warto przeczytać!  Polska 2050 Szymona Hołowni po kolejnym rozpadzie. Bunt Moniki Piątkowskiej

Patostreamerzy mieli wykorzystać nieprzytomną dziewczynęScreen z YouTube’a

Patostreamerzy na tym jednak nie poprzestali. Jak relacjonuje Staśko, gdy dziewczyna opadła na jednego z nich, ten chwycił ją za pierś w staniku. Ponadto namawiali ją na seks, ale dziewczyna powiedziała stanowcze „nie”.

„Po tym, jak ją upijali i molestowali, chcą sprawdzić jej wiek, gdy ona leży nieprzytomna w wymiotach. Ktoś im przez telefon mówi, że jeśli nie wezwą teraz karetki, pójdą siedzieć. Spanikowani wyrzucają dziewczynę bez koszulki z mieszkania na mróz. W końcu przychodzi właściciel: informuje, że karetka już jedzie, a na nich wzywa policję” – poinformowała Maja Staśko.

Policja zajęła się sprawą patostreamerów

Kolejnego dnia po sytuacji z pijaną dziewczyną Kawiaq znów nadawał relację na żywo, która była jeszcze bardziej brutalna. Jego wycinek można zobaczyć w serwisie YouTube. Widać na nim, jak jeden z mężczyzn siłował się na łóżku z dziewczyną, po czym uderzył ją butelką od wódki w twarz, powodując poważne obrażenia ciała. Dziewczyna krzyczała, jednak nikt nie reagował. Jej twarz była cała zakrwawiona. To nagranie również zostało zgłoszone na policję przez Maję Staśko.

Warto przeczytać!  Pies nie zosta zakopany ywcem. Odnaleziono jego waciciela

– Zgłoszenie do nas wypłynęło i prowadzimy intensywne czynności w tej sprawie. Na ten moment nie możemy nic więcej zdradzić, ponieważ jesteśmy w trakcie pracy operacyjnej i nie chcemy sobie jej zakłócić. Niebawem na pewno pojawi się więcej informacji w tej sprawie – powiedział w rozmowie z tvn24.pl starszy aspirant Olaf Burakiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Uciekli z Polski

Patostreamer Kawiaq poinformował w niedzielę (19 listopada) na platformie X (dawniej Twiter), że wraz z kolegą opuszają Polskę i udają się na Malediwy, a następnie do Indii. „Nie wracam już do Polski, prosto z Malediwy biorę jacht na Indie! Spier***jcie” – napisał w poniedziałek (20 listopada) Kawiaq.

Sprawą już zainteresowało się Ministerstwo Sprawiedliwości. Głos zabrał wiceminister Piotr Cieplucha. Zapewnił, że prokuratura działa niezwykle intensywnie.

– Przestępstwa w sieci to nie tylko takie jak z Pandoara Gate. To również patostreaming. Dzięki działaniom ministra Michała Wójcika udało się przygotować przepisy, które określają definicję patostreamingu, dzięki czemu to przestępstwo może być ścigane i sądy mogą orzekać kary wobec sprawców tego typów czynów zabronionych. W ostatnim czasie Polskę obiegła informacja o dwóch nieletnich dziewczynach, które stały się ofiarami patostreamingu. Prokuratura została zawiadomiona o popełnieniu przestępstwa i podejmą intensywne działania w tej sprawie.

Warto przeczytać!  Wypadek na A1. Kalendarium od tragicznej śmierci rodziny do zatrzymania kierowcy bmw Sebastiana M. w Dubaju

O komentarz poprosiliśmy nadzorującą tę sprawę Prokuraturę Okręgową w Gliwicach. Czekamy na odpowiedź.

Źródło zdjęcia głównego: Screen z YouTube’a


Źródło