Technologia

Graphisoft przedstawia wizualizator oparty na sztucznej inteligencji dla Archicada

  • 21 listopada, 2023
  • 6 min read
Graphisoft przedstawia wizualizator oparty na sztucznej inteligencji dla Archicada


Użytkownicy Archicada mogą przyspieszyć wczesny proces projektowania, generując wiele wizualizacji projektów bez modelowania ich w 3D, dzięki potężnemu silnikowi AI, który generuje obrazy o wysokiej jakości

Budapeszt, Węgry, 21 listopada 2023 r /PRNewswire/ — Graphisoft, wiodący dostawca rozwiązań do modelowania informacji o budynku programista zajmujący się architekturą i projektowaniem multidyscyplinarnym, wprowadził Archicad AI Visualizer. Dzięki Stable Diffusion, światowej klasy narzędziu do generowania obrazów opartemu na sztucznej inteligencji, Archicad AI Visualizer tworzy szczegółowe wizualizacje 3D na wczesnych etapach projektowania dzięki prostemu interfejsowi użytkownika zoptymalizowanemu pod kątem architektury i projektowania wnętrz.

Szybkie wdrażanie technologii AI opiera się na Adaptive Hybrid Framework firmy Graphisoft

Zapowiedziana w zeszłym roku technologia Adaptive Hybrid Framework firmy Graphisoft umożliwia szybkie i wysokiej jakości dostarczanie nowych możliwości oraz integrację innowacyjnych technologii — takich jak sztuczna inteligencja — z rozwiązaniami firmy. „Nasze podejście do Adaptive Hybrid Framework pozwala nam szybko i skutecznie integrować innowacyjne technologie, takie jak AI Visualizer, z naszym stosem technologii. To tylko pierwszy przykład tego, jak możemy zintegrować je z nowymi możliwościami naszego oprogramowania” – powiedział Zsolt Kerecsen, wiceprezes ds. Sukces oprogramowania w Graphisoft. „W związku z realizacją wielu nowych projektów klienci Graphisoft mogą spodziewać się wykorzystania dodatkowych rozwiązań obsługujących sztuczną inteligencję, aby robić to, co potrafią najlepiej – projektować wspaniałe budynki”.

Sztuczna inteligencja napędza operacje biznesowe Graphisoft

W Graphisoft technologie AI są wykorzystywane w wielu obszarach biznesowych w celu usprawnienia operacji i pozytywnego wpływu na rozwój oprogramowania, lokalizację, wsparcie i komunikację marketingową. Na przykład, wykorzystując narzędzia AI do filmów instruktażowych, Graphisoft udostępnia materiały w wielu językach, dzięki czemu są one coraz bardziej dostępne. „Integrując sztuczną inteligencję z naszymi procesami produkcji oprogramowania – w tym lokalizacjami – możemy lepiej służyć naszym klientom i dostarczać nasze oprogramowanie szybciej i w wyższej jakości” – mówi Kerecsen.

Innowacja napędzana opiniami użytkowników

Archicad AI Visualizer jest dostępny dla wszystkich architektów i projektantów wnętrz zainteresowanych odkrywaniem przyszłości wizualizacji architektonicznej opartej na sztucznej inteligencji i udostępnianiem informacji zwrotnych na temat swoich doświadczeń. „Szum wokół przełomowych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji wstrząsnął całą branżą technologiczną, obiecując umożliwienie zwiększonej kreatywności” – powiedział Márton Kiss, wiceprezes ds. sukcesu produktów w Graphisoft. „Chcemy, aby to narzędzie zostało przetestowane w świecie rzeczywistym przez prawdziwych użytkowników tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne — na wczesnym etapie procesu projektowania, podczas eksploracji projektów i komunikacji z klientami”. Wizualizator AI zostanie udostępniony dla marek Allplan i Vectorworks z Grupy Nemetschek w nadchodzących miesiącach.

Jak działa Archicad AI Visualizer?

Archicad AI Visualizer jest zintegrowany z Archicadem, więc nie jest konieczny żaden dodatkowy zakup. Użytkownicy tworzą prosty model koncepcyjny w Archicadzie. Następnie, korzystając z podpowiedzi tekstowych lub kilku opisowych słów, np. „nowoczesne biuro z drewnianymi powierzchniami”, wygeneruj dowolną liczbę dopracowanych wariantów projektu — bez tworzenia dla każdego szczegółowego modelu. Narzędzie tworzy alternatywy projektowe we wczesnej fazie projektowania, dodając szczegóły, kontekst i pomysły do ​​oryginalnej koncepcji.

Interfejs jest łatwy w użyciu, a podpowiedzi i wyniki są zoptymalizowane pod kątem procesów projektowania architektury i wnętrz. Prawa własności intelektualnej są w pełni chronione dzięki lokalnemu przechowywaniu obrazów źródłowych na komputerach użytkowników. Użytkownicy mogą określać rozmiary obrazów, zmieniać liczbę iteracji, aby przyspieszyć generowanie obrazu, edytować siłę podpowiedzi w celu uzyskania dokładniejszych wyników i wiele więcej.

WIDEO | Wizualizator AI ArchiCad | https://youtu.be/ZkgOtamXvVs

Pobierz Archicad AI Visualizer

Aby rozpocząć korzystanie z Archicad AI Visualizer, wszyscy użytkownicy potrzebują ważnej licencji Archicad 27 oraz procesorów graficznych NVIDIA lub chipów Apple Silicon. Pakiet został zoptymalizowany dla wersji międzynarodowej, ale będzie działał także ze wszystkimi innymi wersjami zlokalizowanymi; narzędzie jest na razie dostępne wyłącznie w języku angielskim. Aby uzyskać więcej informacji i pobrać Archicad AI Visualizer dla systemów macOS i Windows, kliknij tutaj.

O stabilnej dyfuzji

Stability AI to firma stojąca za Stable Diffusion, potężnym, bezpłatnym generatorem tekstu na obraz o otwartym kodzie źródłowym. Siedziba w Londyn wraz z programistami rozproszonymi po całym świecie firma Stability AI została założona przez Emad Mostaque jako pierwsza firma zajmująca się sztuczną inteligencją (AI) typu open source, opracowująca przełomowe technologie z korzyścią dla ludzkości i świata. Po więcej informacji odwiedź Stabilność AI.

O Graphisoft

Graphisoft® umożliwia zespołom projektowanie wspaniałych budynków dzięki wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniom programowym, programom edukacyjnym i profesjonalnym usługom dla branży AEC. Nasze wielokrotnie nagradzane produkty i rozwiązania wspierają OPEN BIM w zakresie przejrzystości przepływu pracy, trwałości i dostępności danych dla budowanych aktywów. Archicad®wybrane przez architektów oprogramowanie BIM, oferuje kompletny, kompleksowy proces projektowania i dokumentacji dla architektonicznych i zintegrowanych praktyk architektonicznych i inżynieryjnych dowolnej wielkości. BIMx®najpopularniejsza mobilna i internetowa aplikacja BIM, rozszerza możliwości BIM, aby uwzględnić wszystkie zainteresowane strony w procesie projektowania, dostawy i eksploatacji budynku. BIMchmura®pierwsze i najbardziej zaawansowane w branży rozwiązanie do współpracy zespołowej oparte na chmurze, umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym na całym świecie, niezależnie od wielkości projektu oraz szybkości i jakości połączenia sieciowego członków zespołu. DDScad rozwiązania wspierają użytkowników dzięki inteligentnym narzędziom do projektowania instalacji mechanicznych, elektrycznych i hydraulicznych (MEP), zintegrowanym obliczeniom i kompleksowej dokumentacji wszystkich dziedzin systemów budowlanych. Graphisoft jest częścią Grupy Nemetschek. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź graphisoft.com.

ŹRÓDŁO Graphisoft


Źródło

Warto przeczytać!  BGMI wykorzystaj kody na 14 czerwca 2023 r.: odblokuj ekscytujące nagrody, gratulacyjne gesty kurczaka, skórki broni i wiele więcej!