Podróże

Gubernator Hochul apeluje o ostrożność, ponieważ zimowe warunki pogodowe mogą wpłynąć na niektóre części stanu podczas najbardziej ruchliwego dnia w roku związanego z podróżami

 • 20 listopada, 2023
 • 11 min read
Gubernator Hochul apeluje o ostrożność, ponieważ zimowe warunki pogodowe mogą wpłynąć na niektóre części stanu podczas najbardziej ruchliwego dnia w roku związanego z podróżami


Gubernator Kathy Hochul ostrzegła dziś mieszkańców Nowego Jorku przed potencjalnie niebezpiecznymi warunkami wynikającymi z zimowej pogody podczas najbardziej pracowitego dnia w roku w podróży. System burzowy będzie miał wpływ na obszary w North Country, Capital District i Central New York, począwszy od późnego wtorku i będzie trwał do środy, z deszczem, śniegiem i marznącym deszczem lub deszczem ze śniegiem w niektórych lokalizacjach, a w innych lokalizacjach w całym stanie, zwłaszcza na obszarze Nowego Jorku , powinien zobaczyć głównie deszcz. Prognozuje się, że na obszarach na północy kraju i na większych wysokościach we wtorek wieczorem spadnie śnieg lub mieszanka deszczu ze śniegiem, a do środy rano przejdzie w zwykły deszcz. Niewielkie nagromadzenie śniegu i lodu prawdopodobnie spowoduje niebezpieczne warunki w podróży, szczególnie w nocy i we wczesnych godzinach porannych, aż do wzrostu temperatur w środę rano. Oczekuje się, że wiatr będzie porywisty w całym stanie, w niektórych miejscach w porywach do 35 mil na godzinę, szczególnie w zachodnim Nowym Jorku, na północy kraju i na obszarze Nowego Jorku.

„Obserwujemy system burz, który może powodować śliskie warunki na jezdniach podczas najbardziej ruchliwego dnia w roku, dlatego zachęcam mieszkańców Nowego Jorku, aby odpowiednio planowali” – – powiedział gubernator Hochul. „Chociaż zima w tym stanie nie jest obca, zawsze lepiej jest być przygotowanym, niż utknąć lub utknąć. Agencje stanu Nowy Jork są przygotowane do pomocy społecznościom lokalnym w razie potrzeby i będziemy w dalszym ciągu monitorować prognozę”.

Oczekuje się, że system burzowy nadejdzie we wtorek wieczorem, a opady zaczną się w kilku miejscach w postaci mieszanki deszczu i śniegu. W większości obszarów dolin opady deszczu powinny szybko zmienić się w opady, podczas gdy na obszarach w Kraju Północnym, a szczególnie na obszarach położonych wyżej, w nocy może padać śnieg. W wyższych partiach Adirondacków możliwe są opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu. We wtorek wieczorem w całym stanie będzie wiał porywisty wiatr, w porywach dochodzący do 35 mil na godzinę. Pełną listę alertów i prognoz pogodowych można znaleźć na stronie internetowej National Weather Service pod adresem alerts.weather.gov. Zachęcamy mieszkańców Nowego Jorku do zarejestrowania się w celu otrzymywania alertów awaryjnych poprzez subskrypcję usługi NY Alert pod adresem alert.ny.govbezpłatna usługa dostarczająca najważniejsze informacje w sytuacjach awaryjnych na Twój telefon komórkowy lub komputer.

Przygotowania Agencji

Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służb Ratunkowych stanu Nowy Jork
Pion aktywnie monitoruje prognozę pogody i koordynuje reakcję państwa na zdarzenie pogodowe. Pracownicy Biura Zarządzania Kryzysowego są w kontakcie z lokalnymi odpowiednikami i są przygotowani do obsługi wniosków o pomoc.

Dywizja jest gotowa w razie potrzeby rozmieścić następujące zasoby i schrony z zapasów stanowych:

 • 1489 generatorów
 • 536 pił łańcuchowych
 • 964 przenośne grzejniki
 • 39 948 MRE
 • 552 260 butelek i puszek wody
 • 9105 łóżeczek dziecięcych
 • 9641 koców
 • 11 220 poduszek
Warto przeczytać!  Umowa handlowa między USA a UE może napędzać tworzenie miejsc pracy w USA i globalny dobrobyt

Departament Transportu Stanu Nowy Jork
Departament Transportu Stanu jest przygotowany do udzielenia odpowiedzi i dysponuje 3559 przełożonymi i operatorami dostępnymi w całym stanie. Obecnie ekipy regionalne zajmują się przygotowaniem śniegu i lodu. Zarządzający regionami oceniają stan nawierzchni przed opadami atmosferycznymi i w razie potrzeby zastosują wstępną obróbkę solanką. We wszystkich lokalizacjach rezydencji personel będzie czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały czas trwania wydarzenia i priorytetowych działań porządkowych. Na obszarach dotkniętych akcją HELP dla ciężarówek zostaną przedłużone komunikaty HELP. Potrzeba oddelegowania personelu będzie stale poddawana ponownej ocenie w trakcie wydarzenia.

Centra zarządzania transportem w dotkniętych regionach będą publikować komunikaty związane z pogodą od poniedziałku po południu w zachodnim Nowym Jorku i od wtorku rano we wszystkich pozostałych lokalizacjach. W razie potrzeby komunikaty będą również wykorzystywane do informowania o zdarzeniach w czasie rzeczywistym i ograniczeniach dotyczących pojazdów.

Cały dostępny sprzęt do odśnieżania i lodu jest gotowy do użycia. Mechanicy flotowi na dotkniętych obszarach będą pracować we wszystkich głównych lokalizacjach przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, aby przeprowadzać naprawy i utrzymywać ciężarówki w ruchu. Numery sprzętu w całym stanie są następujące:

 • 1601 dużych pługów
 • 150 pługów średnio ciężkich
 • 51 pługów holowniczych
 • 331 dużych ładowarek
 • 35 odśnieżarek

Aby uzyskać aktualne informacje dotyczące podróży, kierowcy powinni zadzwonić pod numer 511 lub odwiedzić stronę www.511ny.org lub na stronie mobilnej m.511ny.org, oficjalnym źródle informacji o ruchu drogowym i podróżach stanu Nowy Jork.

Władze przelotowe
Władze Thruway Authority są gotowe do reakcji, dysponując 677 operatorami i nadzorcami. Poniżej wymieniono numery sprzętu i zasoby w całym stanie:

 • 350 pługów wielkogabarytowych i średnich
 • 10 pługów holowniczych
 • 65 ładowarek
 • W magazynie ponad 130 000 ton soli

Do ostrzegania kierowców o zimowych warunkach pogodowych na Thruway wykorzystywane są znaki o zmiennej treści i media społecznościowe.

Władze Thruway zachęcają kierowców do pobrania jego Aplikacja mobilna która jest dostępna bezpłatnie na urządzeniach iPhone i Android. Aplikacja zapewnia kierowcom bezpośredni dostęp do informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, kamer drogowych na żywo i pomocy w nawigacji podczas podróży. Zmotoryzowani również mogą się zarejestrować TRANSalert e-maile, które dostarczają aktualnych informacji o ruchu na Thruway.

Departament Służby Publicznej stanu Nowy Jork
Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej podlegające regulacjom Departamentu Usług Publicznych zatrudniają w całym stanie około 5500 pracowników, którzy mogą zaangażować się w naprawy i renowację systemu zimowej pogody. Pracownicy DPS będą śledzić pracę przedsiębiorstw użyteczności publicznej przez cały czas trwania wydarzenia i dopilnują, aby przedsiębiorstwa użyteczności publicznej przesunęły odpowiedni personel do regionów, które odczują największy wpływ. Jeśli usługa zostanie przerwana, odwiedź stronę Przerwy w świadczeniu usług DPS Utility strona internetowa na wskazówki.

Warto przeczytać!  Z Londynu do Paryża: gdzie są wszyscy chińscy turyści tego lata? | Analiza

Policja stanu Nowy Jork
Policja Stanowa monitoruje warunki pogodowe i jest gotowa w razie potrzeby wysłać dodatkowych żołnierzy. Wszystkie pojazdy z napędem na cztery koła i pojazdy specjalistyczne Policji Stanowej, w tym skutery śnieżne i pojazdy użytkowe, są przygotowane i gotowe do natychmiastowej reakcji, a cały sprzęt zasilania awaryjnego i łączności został przetestowany.

Departament Ochrony Środowiska stanu Nowy Jork
Personel zarządzania kryzysowego DEC, funkcjonariusze policji ds. ochrony środowiska, strażnicy leśni i pracownicy regionalni pozostają w pogotowiu i monitorują rozwój sytuacji. Wszystkie dostępne zasoby są rozmieszczone tak, aby pomóc w każdej sytuacji kryzysowej.

Bezpieczeństwo i przygotowanie do wędrówek zimowych są niezwykle ważne niezależnie od sprawności fizycznej turysty i celu wyprawy. Aby jazda była przyjemniejsza i bezpieczniejsza, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do zimowych warunków. Dodatkowe informacje na temat zimowych wędrówek jest dostępny w Internecie.

Biuro ds. Parków, Rekreacji i Ochrony Zabytków stanu Nowy Jork
Policja i personel parku stanu Nowy Jork są w pogotowiu i uważnie monitorują warunki pogodowe oraz ich skutki. Sprzęt ratowniczy jest tankowany, testowany i przygotowywany do użycia w odpowiedzi na burzę. Odwiedzający park powinni to sprawdzić parks.ny.gov lub zadzwoń do lokalnego biura parku, aby uzyskać najnowsze aktualizacje dotyczące godzin parkowania, otwarcia i zamknięcia.

Wskazówki bezpieczeństwa

Podróż
Do najważniejszych wskazówek dotyczących bezpiecznej jazdy należą:

 • Nie należy prowadzić pojazdów, jeśli nie jest to konieczne.
 • Jeśli musisz podróżować, upewnij się, że Twój samochód jest wyposażony w sprzęt ratunkowy, taki jak koce, łopata, latarka i dodatkowe baterie, wyjątkowo ciepła odzież, zestaw łańcuchów na koła, kable rozruchowe do akumulatora, produkty szybko energetyzujące i jaskrawe ubrania do wykorzystania jako niebezpieczeństwo flaga.
 • Jeżeli masz do dyspozycji telefon komórkowy lub inne urządzenie komunikacyjne, np. radiotelefon, miej baterię naładowaną i miej ją przy sobie podczas podróży. Jeśli utkniesz na mieliźnie, będziesz mógł wezwać pomoc, informując ratowników o swojej lokalizacji.
 • Główną przyczyną zgonów i obrażeń podczas zimowych burz są wypadki komunikacyjne. Zanim wsiądziesz za kierownicę, upewnij się, że Twój pojazd jest wolny od lodu i śniegu; dobry wzrok jest kluczem do dobrej jazdy. Zaplanuj przystanki i zachowaj większy odstęp między samochodami. Zachowaj szczególną czujność i pamiętaj, że zaspy śnieżne mogą ukrywać mniejsze dzieci. Zawsze dostosowuj prędkość do warunków drogowych i pogodowych.
 • Kierowcy na wszystkich drogach powinni pamiętać, że pługi odśnieżające poruszają się z prędkością do 55 mil na godzinę, która w wielu przypadkach jest niższa niż dozwolona prędkość, aby rozsypana sól pozostała na pasach ruchu i nie rozsypała się po jezdni . Często na autostradach międzystanowych pługi odśnieżające działają obok siebie, ponieważ jest to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób oczyszczenia kilku pasów ruchu jednocześnie.
 • Kierowcy i piesi powinni również pamiętać, że kierowcy pługów śnieżnych mają ograniczone pole widzenia, a rozmiar i waga pługów śnieżnych mogą bardzo utrudniać manewrowanie i szybkie zatrzymanie. Śnieg wiejący zza pługa może poważnie ograniczyć widoczność lub spowodować zaciemnienie. Kierowcy nie powinni próbować mijać pługów śnieżnych ani podążać za nimi zbyt blisko. Najbezpieczniejsze miejsce dla kierowców znajduje się daleko za pługami śnieżnymi, gdzie jezdnia jest czysta i posypana solą. Nigdy nie próbuj mijać pługu śnieżnego podczas jego pracy.
Warto przeczytać!  Pobierz BEZPŁATNIE marcowe wydanie Campervan w nowej odsłonie! - Aktualności dotyczące samochodów kempingowych - Samochody kempingowe i samochody kempingowe

Przerwy w dostawie prądu
Skontaktuj się z zakładem energetycznym, aby ustalić harmonogram napraw lokalnych.

 • Wyłącz lub odłącz światła i urządzenia, aby zapobiec przeciążeniu obwodu po przywróceniu usługi; pozostaw jedną lampkę włączoną, aby wskazać, kiedy zasilanie zostało przywrócone.
 • Jeśli podczas zimowej burzy zabraknie ciepła, ogrzej się, zamykając niepotrzebne pomieszczenia.
 • Aby zgłosić przerwę w dostawie prądu, zadzwoń:
 • Centralny Hudson: 800-527-2714
 • Con Edison: 800-752-6633
 • Sieć krajowa: 800-867-5222
 • NYSEG: 800-572-1131
 • O&R: 877-434-4100
 • PSEG-LI: 800-490-0075
 • RG&E: 800-743-1701
 • Używaj wyłącznie bezpiecznych alternatywnych źródeł ciepła, takich jak kominek, mały dobrze wentylowany piec na drewno lub węgiel lub przenośne grzejniki.
 • Korzystając z alternatywnych źródeł ciepła, takich jak kominek, piec na drewno itp., zawsze upewnij się, że masz odpowiednią wentylację. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.
 • Trzymaj zasłony, ręczniki i uchwyty do garnków z dala od gorących powierzchni.
 • Przygotuj gaśnicę i czujniki dymu i upewnij się, że działają.
 • Jeśli używasz grzejników naftowych jako uzupełnienia zwykłego paliwa do ogrzewania lub jako awaryjnego źródła ciepła, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa:
  • Postępuj zgodnie z instrukcjami producentów.
 • Używaj wyłącznie paliwa odpowiedniego dla Twojego urządzenia.
 • Tankuj paliwo wyłącznie na zewnątrz i tylko wtedy, gdy urządzenie jest chłodne.
 • Trzymaj grzejnik w odległości co najmniej trzech stóp od mebli i innych łatwopalnych przedmiotów.
 • Podczas użytkowania grzejnika należy stosować zabezpieczenia przeciwpożarowe i prawidłowo wietrzyć.

Więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w zimie znajdziesz na stronie https://dhses.ny.gov/safety. W przypadku wszystkich potrzeb związanych z usługami niezwiązanymi z nagłymi wypadkami w stanie Nowy Jork przed burzą, w jej trakcie lub po niej należy zadzwonić pod numer 211 lub odwiedzić stronę 211nys.org.

O Pionie Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służb Ratowniczych
The Oddział Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służb Ratowniczych (DHSES) zapewnia przywództwo, koordynację i wsparcie w celu zapobiegania katastrofom i innym sytuacjom kryzysowym, ochrony, przygotowania, reagowania, odzyskiwania po nich i łagodzenia ich. Aby uzyskać więcej informacji, śledź @NYSDHSES na Facebooku, Instagramie i X (wcześniej znanym jako Twitter) lub odwiedź stronę dhses.ny.gov.


Źródło