Havertz pokazuje Arsenalowi, że nie muszą podpisywać kontraktu z nowym numerem 9

• 17 sierpnia, 2024

LONDYN — Pierwszy mecz sezonu może czasami wywołać panikę wśród klubów na rynku transferowym, gdy ujawnione zostaną podejrzane niedociągnięcia. Zamiast tego, zwycięstwo Arsenalu 2-0 nad Wolverhampton Wanderers w sobotę dostarczyło dalszych dowodów na to, dlaczego do tej pory zachowali zimną krew i mogliby zrezygnować z podpisania kontraktu z atakującym graczem, którego wielu na Emirates Stadium pragnęło latem.

Kai Havertz nie powinien być w stanie strzelić gola, który przełamał impas po 25 minutach. Bukayo Saka miał swobodę północnego Londynu, aby go wystawić, ale dośrodkowanie było wzniosłe, a Havertz górował nad obroną Wolves, aby umieścić mocny strzał głową obok José Sá.

Szef Gunners Mikel Arteta przyznał, że chociaż wiedzieli, że Havertz może grać w środku pola, ponieważ grał w Bayer Leverkusen i Chelsea, Arsenal zapłacił 67,5 miliona funtów za transfer latem ubiegłego roku, planując, że będzie grał regularniej w pomocy. Po powolnym początku Havertz sprawił, że Arsenal kliknął na pozycji nr 9 w drugiej połowie poprzedniego sezonu i od razu wziął się do roboty w tej kampanii, co może być wskazówką, że nowy napastnik w ostatnich dwóch tygodniach okna transferowego może nie być konieczny.

Warto przeczytać!  Matthew Hayden opowiada o Virat Kohli, rolach Steve’a Smitha w Border-Gavaskar Trophy, mówi, że „duet będzie…” | Wiadomości o krykiecie

Havertz potrzebował 20 meczów, aby zdobyć gola z otwartej gry w zeszłym sezonie. W sobotę potrzebował 25 minut.

„Było super, akcja [for the first goal]„- powiedział Arteta po meczu. „To było świetne podanie, pozycja, jaką mieliśmy w polu karnym, sposób, w jaki atakował pole karne. Wspaniale. Wspaniały gol.

„Każdy zawodnik potrzebuje trochę czasu, żeby się przystosować i poznać wszystkich – klub, relacje, system – ale oczywiście myślę, że zyskał zaufanie i szacunek wszystkich dzięki temu, jak radził sobie w pewnych sytuacjach i jak grał”.

Arsenal postanowił ocenić swoje opcje na rynku, gdy preferowany cel Benjamin Sesko zdecydował się podpisać nowy kontrakt, aby pozostać w RB Lipsk, usuwając klauzulę odstępnego w wysokości 65 mln euro ze swojego kontraktu. Pozostają aktywni na rynku i mają nadzieję na pozyskanie pomocnika Mikela Merino z Real Sociedad, jeśli uda się uzgodnić opłatę, podczas gdy skrzydłowy Athletic Club Nico Williams pozostaje w zainteresowaniu.

Istnieje możliwość, że Kanonierzy będą nadal rozważać pozyskanie kolejnego ofensywnego zawodnika – zwłaszcza jeśli znajdą nowy dom dla Eddiego Nketiaha lub Reissa Nelsona – ale pokonanie Wolves w ten sposób oznacza, że ​​dyskusje mogą być kontynuowane w sposób przemyślany, a nie w atmosferze rosnących obaw wywołanych słabym pierwszym weekendem.

Warto przeczytać!  „Chcę tylko przyswoić wszystkie informacje, którymi dzielą się Rohit i Bumrah”: Mohammad Nabi

Wolves cieszyli się najlepszym okresem gry, gdy Saka ich zabił na 16 minut przed końcem. Wchodząc z prawej strony w charakterystyczny sposób, Saka rzucił strzał obok Sá, aby zaznaczyć kolejny typowy, przenikliwy pokaz.

David Raya wcześniej popisał się wspaniałą jednoręczną interwencją, uniemożliwiając Jorgenowi Strandowi Larsenowi wyrównanie wyniku w pierwszej połowie, a bramkarz reprezentacji Hiszpanii jest częścią trio, wraz z Saką i Declanem Rice’em, którym należy się uznanie za rozpoczęcie rozgrywek krajowych w takiej formie, zaledwie miesiąc po finale Euro 2024 w Niemczech.

„Przede wszystkim, [you think you might need to leave them out]„- powiedział Arteta. „Trzeba naprawdę zrozumieć, gdzie oni są, dać im przestrzeń do oddychania. Ci dzieciaki przeszły wiele w ciągu ostatnich dwóch lat i grały w piłkę nożną, ale kiedy widzisz tę chęć, tę energię, by powiedzieć: „Naprawdę, naprawdę cieszę się, że wróciłem”, i kiedy wracają i widzisz, że to szczere, to dobry znak.

Warto przeczytać!  Medaliści olimpijscy z Indii i bliskie porażki na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024

„Nie jestem zaskoczony. To była ich mentalność od razu po ostatnim meczu, powiedzieli: „Będę gotowy na pierwszy mecz”. Rozmawiałem z nimi po lecie i próbowałem ustalić plan. Chcieli wrócić i być tu wcześniej. Już przygotowywali się, gdy byli na wakacjach. To jest mentalność, której potrzebujemy. Jeśli gracze pójdą na ten kompromis, to rozwinie się w drużynie i podniosą poziom. Tego potrzebujemy”.

Arteta musi teraz nad czymś popracować. Arsenal popełnił wiele błędów, grając od tyłu i nie był w stanie utrzymać kontroli w środku pola w drugiej połowie.

Mają jednak czas, żeby popracować nad takimi kwestiami przed trudnym wyjazdowym meczem z Aston Villą w przyszły weekend, który przegrali w zeszłym sezonie.

Trudno byłoby się oprzeć czemuś innemu niż zwycięstwo tutaj i wrzawie, że poszukiwanie odpowiedzi rozszerzy się na rynek transferowy. Na razie jednak mogą dążyć do zawarcia umowy z Merino i rozważyć, czy późny ruch w celu pozyskania napastnika jest konieczny z pozycji siły.