Świat

Hiszpania 2-1 Anglia: Czy to koniec Garetha Southgate’a?

• 14 lipca, 2024

Hiszpania została ukoronowana tytułem mistrza Europy po raz czwarty w historii, pokonując Anglię 2:1 w finale Euro 2024 w Berlinie.

Anglia nie udało się po raz kolejny sprowadzić piłki nożnej do domu, ponieważ Hiszpania wygrał rekordową Euro 2024 tytuł po zwycięstwie 2-1 nad Trzema Lwami w niedzielnym niezapomnianym finale w Berlinie.

W pierwszej połowie, która była przykładem raczej nudnej rywalizacji, obie drużyny skutecznie się wzajemnie neutralizowały, chociaż La Roja przez większą część czasu utrzymywała się przy piłce, jednak nie potrafiła skutecznie jej penetrować.

Jednakże, Luis de la FuentePodopiecznym „s” wystarczyły zaledwie dwie minuty drugiej połowy, aby nagle przełamać linię obrony Anglii, która do tej pory była w defensywie ustawiona w pozycji szóstej lub siódemkowej. Lamine Jamał przygotowałem kolegę czarodzieja skrzydeł Nico Williams bezlitośnie wystrzelić przeszłość Jordan Pickford.

Co jednak Williams mógł zrobić, Cole Palmer mógłby zrobić to lepiej, gdyż gwiazdka Chelsea wyrównała wynik Anglii w 73. minucie, strzelając gola z dystansu, ale jej kolega z ławki rezerwowych Mikel Oyarzabal odpowiedział momentem zapewniającym zwycięstwo.

Skrzydłowy Realu Sociedad uniknął pułapki ofsajdowej i z kilku metrów zdobył bramkę, mimo że Anglia nie dała już rady, Trzej Lwy zostali zawiedzeni w kolejnym finale Mistrzostw Europy, podczas którego Hiszpanie po raz czwarty zostali koronowani na królów kontynentu.

Warto przeczytać!  Partia rządząca na Węgrzech bojkotuje sesję parlamentu w sprawie propozycji Szwecji do NATO | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Niszczycielskie połączenie Yamal-Williams na otwarcie Hiszpanii

Gareth Southgate podjął ryzykowną decyzję o awansie Łukasz Shaw do wyjściowego składu w jedynej zmianie w reprezentacji Anglii na półfinał, co wzbudziło pewne obawy o to, jak stare ścięgna udowe poradzą sobie w meczu z Jamałem.

Zamiast tego zawodnik Manchesteru United był niepokonany w starciu z 17-letnim cudownym dzieciakiem, któremu w pierwszej połowie zaczynało brakować pomysłów na pokonanie Shawa, w wyniku czego Williams ostatecznie wyszedł na drugą stronę i dopadł bocznego obrońcę – prawdziwa zamiana ról.

Jednakże, gdy w drugiej połowie Yamal został tymczasowo uwolniony z okowów Shawa, wywarł druzgocący wpływ na wynik, inteligentnie pozwalając piłce przebiec przez swoje ciało i wyłapując bieg Williamsa, który nie mógł znieść tego wykończenia z większą pewnością siebie.

Palmer wyrównuje z werwą przed decydującym golem Oyarzabala

Po golu otwierającym mecz Williamsa, Hiszpania stworzyła sobie szansę za szansą przeciwko nękanej defensywie Anglii, zmuszając Southgate’a do podjęcia zdecydowanych działań i dokonania kilku wczesnych zmian, w tym Harry Kane zaraz po pełnej godzinie.

Warto przeczytać!  Szef organizacji humanitarnych ONZ nazywa Gazę „nienadającą się do zamieszkania” po 3 miesiącach wojny Izrael-Hamas

Kobbie Mainoo został również poświęcony dla Cole’a Palmera, który miał znaczący wpływ na wynik dzięki asyście Ollie Watkinszwycięzca półfinału i udowodnił swoją wartość już po kilku minutach, strzelając pięknego gola wyrównującego Jude Bellinghamto sprytne zagranie.

Jednak Palmer po prostu podrażnił hiszpańskiego niedźwiedzia, ponieważ ludzie De la Fuente’a szybko przywrócili porządek i wystawili na boisko ofensywnego rezerwowego Oyarzabala, który dokonał historycznego momentu, zapewniając Hiszpanii czwarty tytuł mistrza Europy.

Marc Cucurella miał zbyt dużo miejsca po lewej stronie, aby móc wykonać podanie – pomimo presji ze strony Kyle Walker – a Oyarzabal zdobył bramkę obok bramki Guehiego, cudem uniknął pułapki ofsajdowej i strzelił piłkę z odległości kilku metrów, ponownie zapisując nazwisko La Roja na trofeum Henriego Delaunaya.

Czy to koniec Garetha Southgate’a?

Trener reprezentacji Anglii Gareth Southgate i Marc Guehi wyglądają na przygnębionych po meczu 14 lipca 2024 r.© Reuters

Podczas gdy Southgate pobił pożądany rekord, stając się pierwszym menedżerem reprezentacji Anglii, który poprowadził męską reprezentację do dwóch finałów ważnych turniejów, teraz jest pierwszym trenerem, który przegrał dwa mecze debla Mistrzostw Europy.

53-latek ponownie był świadkiem przeciętnego występu swojej drużyny – Hiszpania z pewnością zasłużenie zwyciężyła tego wieczoru – i wielu uważa, że ​​niedzielna druzgocąca porażka zamknie rozdział Southgate’a w reprezentacji Anglii.

Warto przeczytać!  Naloty w Rafah: w izraelskich atakach zginęło ponad 100 osób w Rafah, gdy narastał międzynarodowy alarm w związku z przewidywaną ofensywą naziemną

Były menedżer Middlesbrough ma kontrakt ważny tylko do końca roku kalendarzowego, jednak angielska federacja piłkarska podobno chce, aby pozostał na swoim stanowisku do Mistrzostw Świata w 2026 roku, po okresie monumentalnych postępów.

Wygląda jednak na to, że Southgate poprowadził Anglię tak daleko, jak to tylko możliwe, a po kolejnym wieczorze pełnym rozdzierającego bólu nadszedł najwyższy czas, aby menedżer Trzech Lwów odszedł ze stanowiska.

Co dalej z Hiszpanią i Anglią?

Po zakończeniu długiego świętowania w Hiszpanii podopieczni De la Fuente skupią się na obronie kolejnego tytułu mistrza kontynentu – Ligi Narodów UEFA – stawiając czoła Danii, Serbii i Szwajcarii w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Tymczasem Anglia – która we wrześniu może jeszcze znajdować się pod opieką Southgate’a – odkłada na bok swoje najnowsze rozczarowanie, próbując powrócić do Ligi A Ligi Narodów przed Mistrzostwami Świata w 2026 r., na których młodzi, utalentowani zawodnicy Trzech Lwów będą o dwa lata starsi, a co za tym idzie, mądrzejsi.

ID:548152:1false2false3false:QQ:: z bazy danych pulpitu :LenBod:collect9475:Brak informacji o analizie danych