Hokej, Indie vs Australia, mecz 2: Błędy w obronie, słaby atak prowadzą do drugiej porażki Harmanpreet & Co | Wiadomości hokejowe

• 7 kwietnia, 2024
Hokej, Indie vs Australia, mecz 2: Błędy w obronie, słaby atak prowadzą do drugiej porażki Harmanpreet & Co |  Wiadomości hokejowe

Na papierze 2-4 jest lepsze niż 1-5. Reprezentacja Indii w hokeju na lodzie mężczyzn nieco zmniejszyła przewagę, ale w niedzielę w Perth przegrała sześciobramkową potyczką ze swoim wrogiem Australią i w serii pięciu meczów prowadziła 0:2.

Przed wyjazdem drużyny do Australii główny trener Craig Fulton powiedział, że kluczem do pokonania Kookaburrów jest długa walka od stóp do głów. Niestety, drugi dzień z rzędu spadek poziomu – zwłaszcza w trzecim kwartale – okazał się zgubą Indii. W 15-minutowym błyskawicznym ataku Australia zdobyła trzy gole i odrobiła stratę 1-2 do przerwy.

„Australijczycy ukarali nas za nasze błędy, ale szczerze mówiąc, nie sądziłem, że byliśmy na wyścigach” – Fulton powiedział przed meczem o występie swojej drużyny w pierwszym meczu, a Indie lepiej oceniły siebie w meczu pierwsze 30 minut drugiego spotkania.

Australia ponownie objęła prowadzenie na początku meczu, ale w przeciwieństwie do pierwszego meczu Indie miały większą kontrolę w pierwszej połowie, zwłaszcza gdy gospodarze zwiększali intensywność gry w obronie. Wyrównanie padło po charakterystycznym drag-flicku Jugraja Singha, jednego z najszybszych uderzających w grze, gdy jest w dobrej formie.

Warto przeczytać!  Wanindu Hasaranga „pominie IPL 2024”, mówi dyrektor generalny SLC kilka dni po tym, jak menedżer zawodnika oświadczył, że „zdecydowanie” będzie grał dla SRH | Krykiet

Druga kwarta to głównie australijska gra w posiadanie piłki, ale Indie przygotowały się do ataku. Hardik Singh, który powrócił do składu i pokazał w patchach, dlaczego jest sercem drużyny, wykonał rzut karny wysoką piłką – taktykę, którą Indie dobrze zastosowały w pierwszej połowie.

Oferta świąteczna

Harmanpreet Singh wskoczył na boisko w swoim głównym fragmencie dnia i uderzył go w prawo od australijskiego bramkarza, dając Indiom coś do ochrony przed drugą połową. „Kiedy mamy piłkę, musimy lepiej ją kontrolować. W defensywie jesteśmy bliżej siebie i przechwytujemy piłkę, szukając kontry. Myślę, że wyszło całkiem nieźle” – powiedział Harmanpreet w wywiadzie w przerwie meczu.

Opowieść o dwóch połówkach

Jednak oba te aspekty w krytycznych momentach powodowałyby opuszczenie Indii na resztę meczu. Najpierw Indie posmakowały własnego lekarstwa, gdy Australia wykorzystała powietrzną piłkę w pole karne w ramach taktyki, aby wygrać karny rzut rożny. Krishan Pathak stracił bramkę dokładnie w ten sam sposób, w jaki zrobił to w pierwszej kwarcie, a Jeremy Hayward schylił się nisko po prawej stronie bramkarza. Ten ostatni miał ręce na głowie i byłby zawiedziony, gdyby obejrzał to jeszcze raz.

Warto przeczytać!  Nie ma mowy, żeby Virat Kohli został pominięty w kadrze na Puchar Świata T20; Rishabh Pant wiodącym wyścigiem selekcyjnym w IPL 2024: Raport | Krykiet

Trzecia bramka Australijczyka trafiła po długiej piłce po murawie w obszar zagrożenia, po kilku odbiciach pokonała Pathaka. Indyjska obrona została ponownie ujawniona wkrótce potem, gdy Amit Rohidas – który miał naprawdę imponującą pierwszą połowę – niewielkim kosztem stracił piłkę w środku pola, tworząc sytuację 3 na 3, z której Nathan Ephraums znakomicie strzelił po raz pierwszy.

Chociaż błędy w obronie można postrzegać jako jednorazowe przypadki, których można uniknąć innego dnia, bardziej niepokojącym aspektem dla Indii pozostaje brak spójnej gry napastników. W różnych sytuacjach, gdy ich obrońcy i pomocnicy radzili sobie dobrze, wymuszając straty, tracili piłkę, próbując kontratakować.

Podania z pomocy do koła były regularnie błędnie wykonywane i pewnego razu w Q1 Shamsher Singh wbił piłkę w poprzeczkę z odległości jednego lub dwóch jardów, gdy zdobycie bramki było łatwiejsze. Drugi gol Australii również padł chwilę po tym, jak Indie zmarnowały znakomitą okazję na podwyższenie wyniku na 3:1.

Nawet zwykle niezawodny Abhishek zawinił, tracąc okazje z powodu nadmiernego dryblingu, podczas gdy zawodnikom takim jak Akashdeep Singh, Mandeep Singh i Lalit Upadhyay ponownie nie udało się trafić.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024: Zapowiedź grupy A – Indie, Pakistan, Irlandia, USA i Kanada, mecze oraz gracze do obejrzenia

W pewnym momencie ostatniej kwarty komentator australijskiego nadawcy zastanawiał się: „Czy Indie dostają wystarczająco dużo od swoich napastników?” To pytanie zaprząta umysły indyjskich fanów hokeja już od jakiegoś czasu i wymaga odpowiedzi w nadchodzących dniach i miesiącach.