Holandia pokonuje Niemcy i zajmuje 5. miejsce, Belgia spada z Polski

• 18 marca, 2024
  • 6 min read

Holandia zajęła piąte miejsce, a Belgia zajęła siódme miejsce w Mistrzostwach Europy mężczyzn w rugby w 2024 r. po dwóch pierwszych meczach w dniu finału na wspaniałym Stade Jean Bouin w Paryżu w niedzielę.

W finale uplasowało się na 7. miejscu, a Belgia pokonała Polskę 34-8.

Belgowie wyszli z pułapek i w trzeciej minucie strzelili znakomitą pierwszą bramkę za sprawą bocznego obrońcy Simeona Soenena. Konwersja Hugo De Francqa z dystansu.

Następnie w 10. minucie De Francq kopnął rzut karny, po czym Polska znalazła się na szachownicy po zdobyciu trzech punktów po dogrywce Wojciecha Piotrowicza.

Następnie Belgia strzeliła jeszcze dwie próby, jedną wykorzystał De Francq i do przerwy prowadziła 22-3.

Próby te podjęli skrzydłowy Thomas Wallraf i prostytutka Vincent Tauzia.

Polska starała się jak mogła, aby wrócić do gry, ale próba Huguesa Bastina z tylnej linii, przejęta przez De Francqa, w 53. minucie powiększyła prowadzenie Belgii do 29-3.

Kiedy obie drużyny traciły do ​​14 punktów z powodu żółtych kartek, Polska zaliczyła po prostu doskonałą próbę.

Po świetnych przygotowaniach i niezłych odciążeniach, łącznikowy Dawid Plichta strzelił gola. Wynik nie uległ zmianie i było 29-8.

Następnie obie drużyny miały kolejnego zawodnika ukaranego żółtą kartką, co zmniejszyło ich liczbę do 13 na jedno zaklęcie.

Odpowiednio to Belgia zakończyła spotkanie, gdy kapitan Jens Torfs, środkowy, przedarł się przez środek pola i zdobył piątą bramkę.

Nie udało się ich przełamać, ale wygrali 34:8.

Warto przeczytać!  Polski Duda nalega, aby sojusznicy z NATO wydawali 3% PKB na obronność – Euractiv

Graczem meczu został wybrany zawodnik meczu nr 8 z Belgii, Thomas De Molder.

Laurent Dossat, główny trener Belgii, powiedział: „Jestem szczęśliwy z powodu zawodników, sztabu i zarządu. Zawodnicy zasłużyli na to zwycięstwo.

„Teraz interesy są zakończone, będziemy cieszyć się tą chwilą, a następnie zaczniemy budować plany na rok 2025 – naszym marzeniem jest Puchar Świata w Rugby wybiegający jeszcze dalej w przyszłość”.

Torfs, kapitan, powiedział: „Jestem bardzo dumny z zespołu. Zagraliśmy w tym roku bardzo dobry turniej, poza jednym słabym meczem z Niemcami.

– W tym meczu na początku wywieraliśmy presję i myślę, że to przygotowało nas na zwycięstwo. Mamy na czym budować w przyszłości.”

Gracz meczu De Molder powiedział: „To był naprawdę dobry mecz dla Belgii i jesteśmy zadowoleni z tego zwycięstwa.

„Chcemy dalej budować stąd”.

Główny trener reprezentacji Polski, Chris Hitt, powiedział: „Wiemy, że możemy grać dobrze, liczy się tylko pewność siebie i wiara. W meczu mieliśmy kilka naprawdę dobrych momentów, ale czasami odbicie piłki nie układało się po naszej myśli.

„Wszyscy jesteśmy rozczarowani, ale nie mógłbym być bardziej dumny z chłopców”.

Grzegorz Buczek, kapitan Polski, powiedział: „Zagraliśmy dobre rugby, otwarte rugby, ale trzeba przyznać, że Belgia zagrała lepiej.

„To mój ostatni mecz dla mojego kraju. Zespół zawsze był najważniejszy i jestem dumny, że mogę reprezentować Polskę.

Wynik oznacza, że ​​w skumulowanym rankingu za lata 2023 i 2024 Polska zajęła ostatnie miejsce i z tego poziomu spadnie.

Warto przeczytać!  Polska pokonała Walię po „okrutnych” karach i zakwalifikowała się do Euro 2024

Następnie w finale, który zajął 5. miejsce, Holandia pokonała Niemcy 45:0.

Na początku obie drużyny nie wykorzystały okazji do rzutów karnych – Niemcy dwie – zanim Holandia objęła prowadzenie w 14. minucie dzięki dobrze przepracowanej próbie.

Willie Du Plessis dostrzegł lukę w niemieckiej obronie, a dokładne podanie trafiło w dziesiątkę środkowego Reinhardta Fortuina, któremu udało się zebrać i zdobyć bramkę pod słupkami. Ten sam zawodnik podwyższył wynik i było 7:0.

W 22. minucie Fortuin kopnął rzut karny i było 10:0, a pięć minut później po ataku z linii ataku Pieter Schoonraad skierował piłkę do ataku. Fortuin wykonał trudną konwersję i było 17-0.

Cztery minuty przed przerwą doszło do bójki, popychań i popychań, w których wzięło udział kilku zawodników z obu stron. Żółte kartki ukarano Odina Ruijgroka, holenderskiego napastnika i środkowego niemieckiego Sebastiana Rodwella.

Następnie Holandia zdobyła bramkę, gdy zegar był na czerwono, a kapitan Koen Bloemen z drugiej linii rzucił wielkim manekinem, a następnie galopował. Fortuin wykorzystał wynik i było 24-0.

Gdy ukarani żółtą kartką zawodnicy mieli już wrócić do gry, Holandia w 48. minucie strzeliła czwartą bramkę, kiedy podbiegł skrzydłowy Bart Wierenga. Fortuin podwyższył wynik i było 31-0.

W 52. minucie żółtą kartkę otrzymał Luis Ball z obrony Niemiec, a chwilę później ukarany został także 8. zawodnik Holandii Christopher Raymond.

Wierenga ponownie strzelił gola w 61. minucie, a kiedy Fortuin ponownie zdobył bramkę, było 38-0.

Trzy minuty później Wierenga zdobył hat-tricka, a Fortuin po kolejnej konwersji przy linii bocznej dał wynik 45-0.

Warto przeczytać!  Statystyki oglądalności fazy grupowej IEM Katowice 2024

David Anderson, zmiennik Holendra, w końcówce meczu został obciążony karą za grzechy, ale tak się skończyło

Graczem meczu został wybrany holenderski defensor Wolf Van Dijk.

Lyn Jones, główny trener Holandii, powiedział: „To było wszystko, czego chcieliśmy. Niemcy byli dobrzy przez pierwsze 20 minut, ale potem odbiliśmy się i od tego momentu dominowaliśmy.

„Jesteśmy coraz lepsi, a gracze zaczynają regularnie prezentować swoje umiejętności, więc już teraz chcemy kontynuować grę w przyszłym sezonie”.

Kapitan Bloemen powiedział: „Muszę przyznać rację Niemcom, wyszli szybko, ale wywarliśmy na nich presję i potem zaczęliśmy dobrze atakować.

„Byłem zadowolony, że mogłem spróbować, ale tu chodzi o zespół, a my stajemy się lepsi i jesteśmy podekscytowani przyszłością”.

Van Dijk, zawodnik meczu, powiedział: „Jestem zadowolony z wyniku, musieliśmy o niego walczyć.

„Chłopcy ciężko pracowali i otrzymaliśmy nagrodę”.

Mark Kuhlmann, główny trener Niemiec, powiedział: Holenderska drużyna zasłużyła na zwycięstwo w tym meczu, popełniliśmy zbyt wiele błędów i to było frustrujące zakończenie kampanii.

„W sumie zajęliśmy szóste miejsce, to więcej, niż oczekiwaliśmy na początku zawodów, ale postaramy się dalej budować.”

Jorn Schroder, kapitan reprezentacji Niemiec, powiedział: „To był dla nas ciężki dzień w biurze.

„Na początku straciliśmy kilka punktów, a potem przez resztę meczu byliśmy w defensywie, a Holandia grała dobrze i wykorzystała swoje szanse”.