Podróże

Hrabstwo Sonoma jednym z 50 najlepszych miejsc do podróżowania w 2024 r. na świecie

  • 21 listopada, 2023
  • 5 min read
Hrabstwo Sonoma jednym z 50 najlepszych miejsc do podróżowania w 2024 r. na świecie


Według szanowanego nowojorskiego magazynu podróżniczego hrabstwo Sonoma cieszy się popularnością jako cel podróży, a jego popularność będzie nadal rosła dopiero w przyszłym roku.

Magazyn Travel + Leisure umieścił hrabstwo Sonoma na swojej pożądanej międzynarodowej liście „50 najlepszych miejsc do podróży w 2024 r.”. Zawarte w publikacji entuzjastyczne rekomendacje dotyczące podróży są najnowszym z szeregu pochwał tego obszaru z różnych źródeł w tym roku. W 2023 r. hrabstwo Sonoma było gospodarzem odcinka programu Today Show na żywo, region ten pojawił się w kolumnie poświęconej winom w New York Times i osobnej relacji z podróży po Geyserville, a „Sonoma” została nawet ujawniona jako nazwa nowego systemu operacyjnego Apple dla komputerów stacjonarnych .

Travel + Leisure właśnie opublikowało w sierpniu artykuł na temat rancza Dawn w Guerneville, a we wrześniu nazwał Healdsburg „klejnotem kalifornijskiego kraju winiarskiego”, więc nie jest niespodzianką, że magazyn włączył teraz hrabstwo Sonoma do obszaru, który publikacja określa jako jego rękę. -wybrana lista „miejsc docelowych, które poruszyły naszą wyobraźnię”.

Hrabstwo Sonoma nie tylko znajduje się na liście Travel + Leisure, ale region ten jest także jedną z nieco ponad kilku lokalizacji, które magazyn podkreśla w krótkim wstępie do listy. (Paryż – gospodarz przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich, Stambuł, kanadyjskie przejście Métis Crossing, „odległy zakątek” Australii i „himalajska kryjówka” to inne godne uwagi kierunki podróży w 2024 r., które również wymieniono we wstępie listy).

Warto przeczytać!  Odwiedziłem 2800 miejsc od przejścia na pełnoetatową emeryturę kamperem
Winiarnia Scribe w Sonomie została opisana w artykule Travel + Leisure. (Eileen Roche/dla magazynu Sonoma)
W artykule Travel + Leisure omówiono winnice i winiarnię Flowers w Healdsburgu. (Kwiatowe Winnice i Winiarnia)

Lista 50 najlepszych podróży i wypoczynku podzielona jest na siedem kategorii. Hrabstwo Sonoma zostało wyróżnione w sekcji „Jedzenie i napoje” wraz z dwoma innymi celami podróży dla miłośników epikurejczyków w 2024 r.: austriacka wieś i Merida w Meksyku. (Na liście znajduje się sześć innych kategorii podróży: zanurzenie się w kulturze, wielkomiejskie emocje, chwile na wodzie, miłośnicy przyrody, plażowa atmosfera i żądni przygód podróżnicy).

W czasopiśmie Travel + Leisure zaczyna się świetna recenzja hrabstwa Sonoma: „Sonoma, ponad dwukrotnie większa od Napa, może zaoferować dwa razy więcej atrakcji”.

Opisując małe miasteczka w hrabstwie Sonoma jako miejsca, w których „nowe firmy dokonują wielkich rzeczy”, magazyn twierdzi, że ten obszar północnej Kalifornii należy do „rosnących popularności” kierunków turystycznych na świecie.

Po zeszłorocznym dodaniu nowego amerykańskiego obszaru winiarskiego West Sonoma Coast (AVA) w hrabstwie Sonoma znajduje się obecnie 19 AVA produkujących roczniki, w tym chardonnay, pinot noir i zinfandel, produkowane przez winiarzy takich jak Flowers, Scribe i Vérité Wines, pisze magazyn Travel + Leisure.

Jednak według magazynu, który przyciąga uwagę hrabstwa Sonoma „nie tylko winem”, zwraca on także uwagę na długą, kuszącą linię brzegową od Bodega Bay do Sea Ranch, liczne atrakcje turystyczne miasta Guerneville nad rzeką Russian River, a także rozwijającą się ofertę kulinarną reputacja Healdsburga.

Warto przeczytać!  Polska deportuje rosyjskiego dezertera, który twierdził, że jest byłym szpiegiem
Ranczo Dawn w Guerneville zostało opisane w artykule Travel + Leisure. (Gentl i Hyers)
„Idylliczne spa” na Ranczu Dawn w Guerneville. (Gentl i Hyers)

Wśród polecanych miejsc noclegowych magazyn wyróżnia „wymarzony”, niedawno odnowiony Sea Ranch Lodge na szczycie klifu, a także niedawno ponownie otwarty Dawn Ranch w Guerneville, które Travel + Leisure opisuje jako 22-akrową przystań „przypominającą dom na drzewie”. domki, namioty glampingowe nad strumieniem i wanny z sekwoi na świeżym powietrzu w idyllicznym spa.” Opisując Guerneville, magazyn wspomina także o kwitnącej scenie LGBTQ+ w mieście, bliskości stanowego rezerwatu przyrody Armstrong Redwoods i targu Piknik (dawniej Big Bottom Market), który pod nowym właścicielem nadal serwuje ulubione ciastka Oprah.

W Healdsburgu Travel + Leisure szczegółowo opisuje debiut roślinnej restauracji Second Story szefa kuchni Stu Stalkera (nad Little Saint), nagrodzonej trzema gwiazdkami Michelin SingleThread, The Matheson szefa kuchni Dustina Valette’a oraz przyszłego hotelu Charliego Palmera, Appellation.

Oprócz hrabstwa Sonoma do innych międzynarodowych lokalizacji znajdujących się na liście „miejsc, które rozważni i ciekawscy podróżnicy powinni wziąć pod uwagę w 2024 r.” sporządzonej przez Travel + Leisure, należą Kartagena w Kolumbii; Ålborg, Dania; Radżastan, Indie; Rzeka Duero, Portugalia; Park Narodowy Amboseli, Kenia; Hokkaido, Japonia; Nadmorska Kampania, Włochy; AlUla, Arabia Saudyjska; Bahia, Brazylia; i Sri Lankę.

Warto przeczytać!  Branża twierdzi, że mocno dotknięta przez Covid-19 ikona turystyki i-SITE wciąż ma swoje miejsce

Kliknij powyższą galerię, aby rzucić okiem na firmy z hrabstwa Sonoma wyróżnione w artykule Podróże + wypoczynek.
Źródło