Technologia

Influencer fitness ujawnia swoje prawdziwe uczucia w związku z konkretnym ćwiczeniem Mike’a Mentzera: „Kłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem zdenerwowany i przestraszony jak cholera”

  • 21 listopada, 2023
  • 3 min read
Influencer fitness ujawnia swoje prawdziwe uczucia w związku z konkretnym ćwiczeniem Mike’a Mentzera: „Kłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem zdenerwowany i przestraszony jak cholera”


Kiedy w latach 70. entuzjaści kulturystyki skupiali się na treningu trwającym 2-3 godziny dziennie, sześć dni w tygodniu, Mentzer zaproponował metodę treningu o wysokiej intensywności, obejmującą trening aż do porażki, odpoczynek i regenerację. Mr. Heavy Duty był czarodziejem kulturystyki, który pobudził wyobraźnię sędziów na scenie Mr. Universe w 1978 roku i uzyskał pierwszy w historii doskonały wynik. Zasady kulturystyki Mentzera wciąż cieszą się uznaniem entuzjastów fitnessu.

Ulubiony dziś film Ameryki

Wygrywał elitarne zawody, takie jak Mr. America i Mr. Universe, trenując tylko dwie godziny tygodniowo. Niedawno YouTuber kulturystyki Will Tennyson przez tydzień śledził program kulturystyki Mike’a Mentzera i dzielił się swoimi doświadczeniami ze swoimi obserwatorami.

Will Tennyson doświadczy intensywnego reżimu treningowego Mike’a Mentzera

REKLAMA

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Mimo że nigdy nie wygrał Mr. Olympia, zmarła ikona była uważana za jednego z pionierów tego sportu. Promowanie filozofii treningu o wysokiej intensywności Arthura Jonesa stało się celem Mentzera w kulturystyce po tym, jak opuścił scenę wyczynową. Jego intensywny program obejmował powtórzenia o wysokiej intensywności aż do skutku, co pomaga w rozwoju mięśni.

Warto przeczytać!  Użytkownicy twierdzą, że aplikacje innych firm na Twitterze mają problemy • TechCrunch

Tennysona zaintrygowały zasady treningu Mentzera, które obecnie zostały udowodnione naukowo. Jednak rutyna w wadze ciężkiej jest ryzykowna. Zatem wyzwanie polegające na przestrzeganiu programu treningowego pana Heavy Duty, zwłaszcza przysiadów ze sztangą, wzbudziło niepokój Tennysona. „Od minuty nie robiłem przysiadu ze sztangą. Skłamałbym więc, gdybym powiedział, że nie byłem zdenerwowany i cholernie przestraszony tym zestawem”- Tennyson zgodził się pierwszego dnia wyzwania.

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o najgorętszych NFL historie przez Google! Kliknij Obserwuj nas i dotknij Niebieska gwiazda.

Podążaj za nami

Obejrzyj tę historię | Oto ekskluzywny przewodnik treningowy legendy kulturystyki Arnolda Schwarzeneggera

Układ Mentzera z jednym setem jeszcze bardziej zwiększa presję, aby zagrać zbyt dobrze w Tennyson. Ukończył przysiad z ciężarem 370 funtów, ale zdał sobie sprawę, że ma większy potencjał, aby dążyć do porażki i skończył wcześniej. „To było o wiele za łatwe, aby znaleźć się w moim najlepszym zestawie– ubolewał YouTuber. Jednak jeden kulturysta zdobył sześć tytułów Mr. Olympia, kierując się zasadami Mike’a Mentzera.

Warto przeczytać!  League of Legends dokucza potencjalnej roli Aatroxa w filmach na sezon 14

Dorian Yates – wielbiciel pana Heavy Duty

Angielska ikona kulturystyki Dorian Yates trenowała cztery razy w tygodniu, aby zdobyć sześć tytułów Mr. Olympia. The Shadow podążał za filozofią treningu Mentzera aż do momentu, w którym nie udało się zwiększyć wzrostu mięśni przy odpowiednich okresach odpoczynku i regeneracji.

REKLAMA

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Yates uważa Mentzera za swojego idola i pewnego razu w poście na Instagramie złożył emocjonalny hołd zmarłemu kulturyście. 61-latek kierował się filozofią Mentzera i technikami szkoleniowymi, którymi dzielił się w swoich artykułach dla Budowniczy mięśni magazyn, a później spotkałem go w Gold’s Gym.

REKLAMA

Kontynuacja artykułu pod tą reklamą

Pomimo młodego wieku Mentzer w ogromnym stopniu przyczynił się do powstania skarbnicy wiedzy o sporcie, która jest obecnie jego dziedzictwem kulturystycznym. Jego zasady zyskały ostatnio na znaczeniu, a wielu kulturystów wybiera trening aż do niepowodzenia.

Przekazywanie opinii pomoże nam ulepszyć Twoje doświadczenia.

Podobała Ci się lektura? Daj nam znać, jak prawdopodobne jest, że polecisz ZasadniczoSport dla Twoich znajomych!


Źródło

Warto przeczytać!  Adobe wprowadza Firefly do przedsiębiorstwa