Polska

Jacek Majchrowski zdecydował ws. startu w wyborach. Prezydent Krakowa mówi dość

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
Jacek Majchrowski zdecydował ws. startu w wyborach. Prezydent Krakowa mówi dość


Jacek Majchrowski podsumowuje prezydenturę i udziela poparcia potencjalnemu następcy

— Wczoraj minęło dokładnie 21 lat, odkąd złożyłem pierwsze ślubowanie na prezydenta Krakowa. To pewna epoka. Ona skłania do tego, by dokonać podsumowań —zaczął Jacek Majchrowski, dodając, że jest najdłużej urzędującym prezydentem i dziękował za powierzenie tej misji krakowianom.

Jeśli porównacie sobie Kraków sprzed 21 lat i obecny, to dwa różne miasta — podkreślał, opisując, jak rozbudował się Kraków i — jak sam to określił — „zabetonował”

Następnie Majchrowski ogłosił, że nie zamierza ubiegać się o kolejną kadencję. — Urząd powinien objąć ktoś, kto ma chęć i ma pojęcie o mieście. Jest osobą którą jest dostępna przez cały czas i zna mechanizm funkcjonowania miasta. Także w tym sensie, że, nie jest to kwestia urzędowania, ale kontaktu z mieszkańcami — mówił Jacek Majchrowski.

Stwierdził, że najlepszym kandydatem którego mógłby wskazać, jest jego zastępca Andrzej Kulig. — Jest osobą w pełni predystynowaną, by objąć urząd. Co istotne nie jest związany z żadną partią — podkreślał Jacek Majchrowski, zaznaczając, że między nim a zastępcą nie zawsze była zgoda.

Warto przeczytać!  Czy MS_Madzia z Twittera i asystentka prokuratora z Gdańska to jedna osoba? W tle śmierć syna posłanki

Pytany, czy jego poparcie dla Andrzeja Kuliga oznacza, że zastępca wystartuje, odpowiedział, że nie wie, ale jego szanse ocenia jako bardzo duże.


Źródło