Marketing

Jak Dodgers dopasowują się do sytuacji, w której kształtuje się rynek pitchingu?

  • 20 listopada, 2023
  • 5 min read
Jak Dodgers dopasowują się do sytuacji, w której kształtuje się rynek pitchingu?


Pieczęć została złamana na tym, który powinien być szalonym i złożonym rynkiem pitchingu, a Aaron Nola zdecydował się w niedzielę pozostać w Phillies w ramach siedmioletniego paktu wartego 172 miliony dolarów.

Teraz pojawiają się pytania do Dodgersów, bogatej w miotacze drużyny, która nagle potrzebuje wzmocnień: jak agresywnie będą dodawać broń z tego zapasu dostępnej broni? A na kogo będą najbardziej naciskać?

Powiedzieli, że tej zimy potrzebują przynajmniej jednego startera. Prawdopodobnie będą potrzebować dwóch.

„Założę się, że każdy inny zespół też jest w tej przestrzeni” – powiedział w tym miesiącu dyrektor generalny Brandon Gomes.

Spodziewaj się więc, że Dodgers będą w gronie 25-letniego praworęcznego Yoshinobu Yamamoto, który w poniedziałek został oddelegowany do klubów z najwyższej ligi. Każda drużyna baseballowa ma możliwość skorzystania z 45-dniowego okna negocjacyjnego (które rozpoczyna się we wtorek), a harmonogram ten może mieć kaskadowy wpływ na resztę rynku. Zdaniem osób związanych ze sportem Dodgers z pewnością interesują się Yamamoto i wydają się być przygotowani na maksymalizację globalnego wpływu międzynarodowej supergwiazdy, niezależnie od tego, czy jest to Yamamoto, Shohei Ohtani czy ktoś inny.

Ohtani oczywiście nie będzie mógł grać na boisku w przyszłym sezonie. Kto wie, jak długo będzie w stanie rzucać, nawet gdy wróci na kopiec? Nie powstrzyma to Dodgersów przed pełnym skorzystaniem z jego usług; organizacja jest zauroczona Ohtanim, odkąd był w szkole średniej, a okres ten rozciąga się na wiele reżimów front-office i z pewnością nie osłabł, odkąd dwukierunkowa supergwiazda zdecydowała się podpisać kontrakt z Angels w grudniu 2017 r. Teraz Dodgers będą dostać kolejną szansę.

Warto przeczytać!  Dlaczego niezależne hotele w Europie nie mogą konkurować z hotelami Google

Ten konkurencyjny rynek pitchingu prawdopodobnie zmusi Dodgersów, co jest rzadkością, do dołożenia wszelkich starań, jakich zwykle potrzeba, aby pozyskać najwyższej klasy wolnego agenta. Wystarczy spojrzeć na niektóre prognozy SportowiecTim Britton stworzył dla takich gwiazd jak Yamamoto (siedem lat, 203 miliony dolarów), Blake Snell (pięć lat, 135 milionów dolarów), Jordan Montgomery (pięć lat, 105 milionów dolarów) i Sonny Gray (trzy lata, 72 miliony dolarów).

Wymagałoby to prawdopodobnie średniej rocznej wartości co najmniej 20 milionów dolarów, czyli kwoty, którą Dodgers zapewnili zaledwie trzem starterom, odkąd Andrew Friedman przejął działalność w baseballu: Claytonowi Kershawowi, Zackowi Greinke i Trevorowi Bauerowi. Friedman odziedziczył Greinke i Kershaw, wielokrotnie przedłużając tę ​​ostatnią. Co sprawia, że ​​Bauer jest głównym zewnętrznym pluskiem tej wielkości.

„Złożyliśmy duże oferty na startujących wolnych agentów” – powiedział Friedman na spotkaniach dyrektorów generalnych w tym miesiącu. „Ale aż do tego roku nie można było mieć lepszej produkcji. Zatem to, jak agresywny jesteś, zależy od tego, gdzie się znajdujesz, z punktu widzenia talentu. To zmienia się z roku na rok.”

Warto przeczytać!  Czy marki kierowane przez influencerów podbijają rynek?

Wydaje się, że ten okres poza sezonem jest dla Dodgersów czasem na poprawę sytuacji. Po kierowaniu sportem w ERA w latach 2015–2022, począwszy od przejęcia sterów przez Friedmana, Dodgers zajęli 13. miejsce w baseballu z wynikiem 4,06 w zeszłym sezonie. Kershaw znów jest na rynku. Julio Urías zwraca się do agencji Free Agency z własnym zestawem pytań, oczekując na rozwiązanie prawne wynikające z jego wrześniowego aresztowania pod zarzutem popełnienia przemocy domowej. Tony Gonsolin nie będzie rzucał w przyszłym roku, a Dustin May też nie ma gwarancji, że powróci w przyszłym roku. Rotacja Dodgersów będzie obecnie stawiać ogromny zakład na Walkera Buehlera, gdy przejdzie on drugą operację Tommy’ego Johna (a nawet wtedy organizacja omawia limit rund). Istnieje również grupa debiutantów sprzed roku, która błysnęła, ale nadal łącznie daje 4,77 ERA w 52 startach w 2023 r.

Aktualna początkowa głębokość zanurzenia

(*= statystyki z sezonu 2022; += statystyki z Triple A)

Wolni agenci średniego szczebla mieliby jakiś sens, a niektórzy już odeszli z zarządu. Były Dodger Lance Lynn podpisał w poniedziałek roczną umowę, aby wrócić do Cardinals.

Warto przeczytać!  Trwają prace nad nowym planem rozwoju gospodarczego

Więc może Dodgers wydają. Lub też wykorzystają swoją perspektywę w rozmowach handlowych, tak jak miało to miejsce w przypadku praworęcznego Dylana Cease’a White Sox, według źródeł ligowych. Dodgers i White Sox rozmawiali w ostatecznym terminie transakcji, ale nigdy nie ustalili ceny. Radzenie sobie z miotaczami, którym klub pozostaje pod kontrolą przez lata, jak Cease (który jest pod kontrolą przez cały sezon 2025), jest zazwyczaj znacznie łatwiejszy zimą. Zdaniem osób z całej ligi, Tampa Bay może przenieść Tylera Glasnowa. Uważa się, że Corbin Burnes również będzie dostępny, ponieważ Brewers przechodzą ogromne zmiany. SportowiecKen Rosenthal poinformował, że Blue Jays mogli posłuchać Aleka Manoaha, All-Stara 2022, który poniósł porażkę w zeszłym sezonie.

Dodgers mogliby wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o zaspokojenie tak pilnej potrzeby rzucania, jak miało to miejsce za obecnych rządów. Mogą też użyć swojej mocy i wbić pałkę do rozwiązania.

(Zdjęcie Yoshinobu Yamamoto: Eric Espada / Getty Images)


Źródło