WordPress

Jak usunąć robaka nadrzędnego z adresu URL strony podrzędnej w WordPress

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
Jak usunąć robaka nadrzędnego z adresu URL strony podrzędnej w WordPress


Czy zastanawiasz się, jak usunąć błąd strony nadrzędnej z adresu URL strony podrzędnej w WordPress?

Domyślnie WordPress dodaje informację o stronie nadrzędnej jako przedrostek do adresów URL stron podrzędnych, co jest dobre dla SEO. Jednak niektóre osoby mogą nie chcieć, aby w adresie URL znajdowała się informacja o stronie nadrzędnej.

W tym artykule pokażemy, jak usunąć ślimak strony nadrzędnej z adresu URL strony podrzędnej w WordPress.

Jak usunąć robaka nadrzędnego z adresu URL strony podrzędnej w WordPress

Co to jest błąd strony nadrzędnej w WordPress?

Twoja witryna WordPress zawiera dwa główne typy treści zwane postami i stronami.

Strony są hierarchiczne, co oznacza, że ​​mogą mieć strony podrzędne. Te strony podrzędne są zależne od swoich stron nadrzędnych i zazwyczaj obejmują podtematy związane z stroną nadrzędną.

Możesz na przykład mieć stronę nadrzędną „Produkty” ze stronami podrzędnymi „Ceny”, „Wsparcie” i „Funkcje”.

Domyślnie adres URL strony podrzędnej w WordPressie będzie miał w adresie URL informację o stronie nadrzędnej. Oto przykład:

Korzystanie z takich adresów URL to najlepszy sposób organizowania treści w hierarchicznej strukturze strony w witrynie. Te adresy URL są uważane za najlepszą praktykę w zakresie SEO WordPress i będą miały sens dla użytkowników, gdy je przeczytają.

Warto przeczytać!  Jak dodać ograniczenia krajowe dla produktów WooCommerce

Zwykle nie jest dobrym pomysłem usuwanie błędu strony nadrzędnej. Może potencjalnie uszkodzić adres URL, a niektórzy eksperci uważają, że jest mniej przyjazny dla SEO. Czasami może to nawet powodować konflikty ze strukturą bezpośredniego łącza WordPress.

Z naszego doświadczenia wynika, że ​​jeśli nie chcesz, aby adres URL strony podrzędnej zawierał błąd strony nadrzędnej, najlepszym rozwiązaniem jest w ogóle nie tworzyć strony podrzędnej. Zamiast tego możesz po prostu utworzyć normalną stronę i użyć menu nawigacyjnego, aby pokazać, że inne strony należą do tej strony.

Dodawanie pozycji podrzędnych do menu

Rozumiemy jednak, że niektórzy użytkownicy mogą nadal chcieć używać stron podrzędnych i nie umieszczać informacji o stronie nadrzędnej w adresie URL.

Powiedziawszy to, przyjrzyjmy się, jak łatwo usunąć ślimak strony nadrzędnej z adresu URL strony podrzędnej w WordPress.

Usuwanie ślimaka strony nadrzędnej z adresu URL strony podrzędnej w WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę Custom Permalinks. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym instalacji wtyczki WordPress.

Po aktywacji musisz edytować stronę podrzędną, którą chcesz zmienić. W obszarze zawartości zobaczysz pole „Niestandardowe linki bezpośrednie”, w którym możesz zmienić adres URL strony podrzędnej.

Warto przeczytać!  edytor - Usuń znaczniki HTML przez wordpress
Zmień adres URL strony podrzędnej

Pole bezpośredniego łącza pokaże bieżący domyślny adres URL Twojej strony. Wystarczy go kliknąć i wprowadzić niestandardowy adres URL, którego chcesz używać dla swojej strony podrzędnej.

W naszym przykładzie hollywood-boulevarde strona jest stroną podrzędnąlocationswięc domyślnym łączem bezpośrednim jest locations/hollywood-boulevarde.

Usunęliśmy locations nadrzędny ślimak z adresu URL, jak widać na zrzucie ekranu poniżej.

Niestandardowy adres URL strony

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Aktualizuj”, aby zapisać stronę i zapisać zmiany w adresie URL.

Po zapisaniu zmian wtyczka automatycznie przekieruje stary link bezpośredni na nowy adres. Oznacza to, że odwiedzający nie zobaczą błędu 404, jeśli klikną łącze lub zakładkę do starego adresu strony.

Przeglądając stronę podrzędną, zauważysz, że jej adres URL nie zawiera informacji nadrzędnej.

Nasze najlepsze przewodniki po stronach i stronach podrzędnych

Teraz, gdy wiesz, jak dostosować adres URL strony podrzędnej w WordPress, możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać ze stron i stron podrzędnych w WordPress:

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak usunąć błąd strony nadrzędnej z adresu URL strony podrzędnej w WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia niestandardowej strony w WordPressie lub naszymi ekspertami dotyczącymi najlepszych wtyczek do tworzenia stron metodą „przeciągnij i upuść” dla WordPress.

Warto przeczytać!  tworzenie wtyczek - PHP Błąd krytyczny: nieprzechwycony mysqli_sql_exception: Tabela nie istnieje w wordpress/wp-includes/wp-db.php

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, zasubskrybuj nasz kanał YouTube, aby zapoznać się z samouczkami wideo WordPress. Można nas znaleźć także na Świergot i Facebooku.
Źródło