Rozrywka

John Cena, Logan Paul i prawdziwi zwycięzcy i przegrani z karty WWE Crown Jewel 2023

  • 6 listopada, 2023
  • 9 min read
John Cena, Logan Paul i prawdziwi zwycięzcy i przegrani z karty WWE Crown Jewel 2023


WWE zaprezentowało w sobotę swój największy w historii występ w Arabii Saudyjskiej, a Crown Jewel 2023 zapowiadało się na zmianę zasad gry.

Roman Reigns spowolnił bajkowy rozwój LA Knight kolejną udaną obroną tytułu, ale The Megastar rzucił wyzwanie The Tribal Chief znacznie bardziej, niż się spodziewał.

Logan Paul zdobył mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, oszukując przy nieumyślnej pomocy Santosa Escobara.

Kairi Sane niespodziewanie wróciła do WWE, aby pomóc Iyo Sky zachować tytuł WWE Women’s Championship. Zostawiła Biancę Belair leżącą i zszokowała Bayley przy ringu.

Solo Sikoa stanowił większe zagrożenie dla Johna Ceny, niż weteran był skłonny przyznać. Egzekutor Linii Krwi pokonał KOZZA i mógł wysłać go na emeryturę.

Rhea Ripley podtrzymała dynamikę The Judgment Day, pokonując Nię Jax, Shaynę Baszler, Raquel Rodriguez i Zoey Stark w Fatal Five-Way matchu, ale pozostali członkowie grupy nie odnieśli takiego sukcesu.

Sami Zayn odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w grze pojedynczej nad stajnią, pokonując nieoficjalnego członka JD McDonagha.

The Ultimate Underdog również wymknął się z teczką Damiana Priesta z pieniędzmi w banku i naraził go na ataki Cody’ego Rhodesa, który do czysta pokonał The Archer of Infamy.

Warto przeczytać!  Alex Murdaugh uznany za winnego: co warto wiedzieć i uważać na temat wielu zgonów związanych z rodziną

Oto najwyraźniejsi zwycięzcy i przegrani Klejnotu Koronnego 2023.WWE zrobiło z siebie gwiazdę w ciągu ostatniego roku w postaci Samiego Zayna i niewiele środowisk przyjęło go bardziej niż Mohammed Abdu Arena.

Był największą gwiazdą towarzystwa na Night of Champions, pokonując w walce wieczoru Romana Reignsa i Solo Sikoę. To był moment, w którym zrobiła się gwiazda, który powinien umocnić Zayna.

Zamiast tego w sobotę ledwo dostał miejsce na karcie, występując w Kickoff Show przeciwko JD McDonaghowi. Chociaż rozegrali solidny mecz, wydawało się, że będzie to wciągający mecz na Raw z gorętszą publicznością.

Przynajmniej Zayn wygrał, ale powinien był znaleźć się w większym świetle podczas Crown Jewel. W głównym pojedynku powinien walczyć z Finnem Bálorem lub Dominikiem Mysterio.

Miejmy nadzieję, że przyszłość będzie jaśniejsza dla The Ultimate Underdog, który będzie w stanie powalić The Judgement Day pojedynczo i wrócić na scenę tytułów mistrza świata.

Później tego wieczoru miał niezłą zabawę, kiedy ukradł teczkę Damiana Priesta z pieniędzmi w banku, co prawdopodobnie kosztowało go mistrzostwo świata w wadze ciężkiej, ale podczas ważnej nocy wciąż był na uboczu dla innych zapaśników.W stale rosnącym panteonie występów WWE w Arabii Saudyjskiej Seth Rollins jest stałym elementem. Za każdym razem podnosi poziom swojej gry i rozegrał prawdopodobnie najlepszy mecz w historii Crown Jewel z Edge w 2021 roku.

Jego walka z Drew McIntyre’em dorównywała tej walce i ustanowiła nowe standardy w obronie tytułu The Visionary. To był niesamowity otwieracz, który sprzedał wartość obu mężczyzn.

Scottish Warrior jest jednym z najlepszych w branży. Jego chemia z Rollinsem jest oczywista i WWE powinno bardziej się nią zainteresować w nadchodzących miesiącach.

McIntyre przeszedł ten mecz czysto, unikając spodziewanego skrętu pięty. Jednak żarty z dołączeniem do Dnia Sądu trwają nadal.

Następnym razem, gdy Rollins i McIntyre zderzą się, Szkot musi mieć pełną piętę. Jest gotowy pokazać swoją ciemną stronę.W tym Fatal 5-Way Matchu główną rolę odgrywała Rhea Ripley. Dostała specjalne wejście i eliminowała każdą ze swoich konkurentek jedną po drugiej, aż została „najgorszą kobietą”.

W tym meczu nie była Mami; była Eradicatorką. To był jeden z jej najlepszych konkursów od czasu zdobycia mistrzostwa świata kobiet na WrestleManii 39.

Trudno sobie wyobrazić, że ktoś w najbliższym czasie pokona Ripleya. Chociaż nadal dobrze się bawi w pojedynczych meczach, mogła też stoczyć feud z Shayną Baszler lub Zoey Stark, ale tutaj obie wyglądały na bezkonkurencyjne w starciu z Australijką.

Dopóki Becky Lynch nie stanie jej na drodze lub Jade Cargill nie będzie gotowa, trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek ją pokonał. Ripley wypracowała sobie aurę, która czyni ją jedną z największych gwiazd WWE i kropka.Fatal 5-Way Match może chronić niektóre talenty i tak właśnie było w przypadku Nii Jax, która występowała głównie w drugorzędnej części tego konkursu. Jedną z kobiet, która nie była chroniona, była Shayna Baszler.

Dama pik przyjęła Orkan, a potem poczuła kolejny, gdy Rhea RIpley wysłała Zoey Stark na nią i Raquel Rodriguez z drugiej liny. To doprowadziło do tego, że Baszler przejął szpilkę.

Ripley kontra Baszler to najciekawszy pojedynek, jaki mógł wyniknąć z tej walki. Pokazała swoją wartość i pomysłowość, umieszczając jednocześnie trzy kobiety w uścisku uległości.

Jednak dzięki temu wynikowi Baszler całkowicie zostaje pominięta w tytułowym zdjęciu, a Jax jest najbardziej prawdopodobną kobietą, która w następnej kolejności rzuci wyzwanie Ripley w meczu, którego prawie nikt nie może się doczekać.Zapasy Johna Ceny w 2023 roku to wyjątkowa i nieprzewidywalna podróż.

Miał jeden z najgorszych meczów w swojej karierze z Austinem Theory na WrestleMania 39. Jego mecz tag team z LA Knight na Fastlane 2023 był w porządku, ale głównie dzięki charyzmie The Megastar.

Sobotnia walka z Solo Sikoą będzie prawdopodobnie ostatnią walką Ceny w 2023 roku, ale swoje najlepsze dzieło zachował na koniec. Popisał się nietypową pracą kończyn, a nawet wykonał chokeslam.

Chociaż Cena może nigdy nie być w stanie dać z siebie wszystkiego, co w jego mocy, to był tak dobry, jak wyglądał przez lata, a to wszystko było dla The Enforcera.

Pokonał Sikoę znacznie lepiej, niż ktokolwiek się spodziewał. Członek Bloodline zniszczył Cenę na odcinku, uderzając serię Samoańskich Kolców, aby go zapieczętować.

W swoim debiucie w singlu na żywo w ramach premium Sikoa wyglądał świetnie. Chociaż do tej pory był chroniony, po raz pierwszy wyszedł z cienia Romana Reignsa i spisał się na podstawie własnych zasług.

Cena prawdopodobnie zniknie z telewizji WWE na jakiś czas, ale nie będzie zaskoczeniem, jeśli powróci na WrestleManię 40 na rewanż, który będzie po tym znacznie bardziej wyczekiwany.Logan Paul niósł Reya Mysterio na ringu przez cały mecz Crown Jewel. Kilka lat temu byłoby to absurdalne stwierdzenie, ale wszyscy wiedzą, jak dobry stał się The Maverick.

Kapitan 619 zwalnia. Wiek dogania go znacznie wolniej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać, ale było to nieuniknione.

W pewnym momencie Paul uratował nawet Mysterio przed poważnym nieudanym lotem na księżyc, który mógł spowodować poważne obrażenia. To był pokaz jego fantastycznych instynktów na ringu.

Jako nowy mistrz Stanów Zjednoczonych YouTuber ma szansę współpracować z wieloma wspaniałymi młodymi zapaśnikami, którzy mogą rzucić mu wyzwanie w nowy sposób.

Poprzez swoje panowanie nad tytułem powinien dowiedzieć się, gdzie może zwolnić na ringu i stać się czołowym zawodnikiem WWE. Oglądanie go będzie ekscytujące za każdym razem, gdy się pojawi.Walka Iyo Sky kontra Bianca Belair miała skupiać się na tych dwóch kobietach, ale uwagę zwróciły dwie inne.

Bayley konsekwentnie angażowała się w pomoc „Geniuszowi nieba”, ale nie zawsze się to udawało. Jednak powracająca Kairi Sane była dla Sky znacznie bardziej pozytywną siłą, która zapewniła jej zwycięstwo.

Wygląda na to, że Sky zadzwoniła i sprowadziła nowego sojusznika, któremu ufa, a to może oznaczać katastrofę dla Bayley. Podczas gdy na początku grupą The Role Model była grupa Damage CTRL, Sky ją przejęła.

Wygląda na to, że Bayley mogłaby zostać zastąpiona przez Księżniczkę Piratów, która jest cennym sojusznikiem Niebiańskiego Geniusza i często była wrogiem Wzoru do naśladowania.

Nadszedł czas, aby funkcja CTRL obrażeń ewoluowała, ale miejmy nadzieję, że Bayley znajdzie sposób, aby stanąć na nogi bez grupy za plecami.Damian Priest poddał się największemu testowi w swojej karierze, walcząc jeden na jednego z Codym Rhodesem. Musiał pokazać, że potrafi dogadać się z najlepszymi w branży.

Zamiast tego skupiało się to na wielokrotnej ingerencji Dnia Sądu, aby uratować kolegę z drużyny przed wcześniejszą przegraną.

Kiedy Jey Uso ocalił Amerykański koszmar, wszystko było na Rodos. Sprawił wrażenie, jakby obaj mężczyźni nie byli na tym samym poziomie.

Choć wciąż jest mnóstwo czasu, aby ukoronować Priesta tytułem mistrza świata w wadze ciężkiej, była to poważna porażka w porównaniu z wieczorem, kiedy prawie zdobył tytuł w otwierającym pojedynku.Rozwój LA Knight był imponujący. Krótko mówiąc, stał się głównym pretendentem do Romana Reignsa i odnalazł swoją własną magię jako wyjątkowy przeciwnik Wódza Plemienia.

Podczas gdy Cody Rhodes i Sami Zayn byli weteranami, którzy zdobyli miejsca w walkach z Reigns dzięki stałej pracy, większość Knighta jako weteran pracował zanim dołączył do WWE.

Kiedy dołączył do głównego składu, zbudował swoją charyzmę, sprzedając publiczności swoją pewność siebie.

W meczu z Reignsem doprowadził do walki. Wysłał dominującego mistrza, który się zatoczył. Z biegiem czasu Knight stanął przed wyzwaniem pracy na poziomie turnieju głównego i właśnie to zrobił.

To był najlepszy mecz, jaki fani WWE widzieli od The Megastar. WWE zapewniło mu wizualne zwycięstwo nad Reignsem, obronione jedynie przez Jimmy’ego Uso. To był ważny moment dla Knighta.

Chociaż zwycięstwo nie miało nastąpić na Crown Jewel, udowodnił, dlaczego nie powinno to być jego ostatnie główne wydarzenie w WWE. Tłum jeszcze nie skończył go wspierać.


Źródło