Kadyks 0-1 Barcelona: Oceny zawodników

• 14 kwietnia, 2024

W sobotni wieczór Barcelona po raz pierwszy wróciła do gry w La Liga przeciwko Cadiz po zwycięstwie 3:2 nad PSG na Parc des Princes.

Ponieważ ważny rewanżowy mecz z podopiecznymi Luisa Enrique odbędzie się w Katalonii w środku tygodnia, Xavi słusznie wykorzystał okazję, aby dać odpocząć swoim przepracowanym zawodnikom.

Jednocześnie jednak menadżer nie mógł ryzykować nadmiernego samozadowolenia, gdyż porażka oznaczałaby koniec i tak już ponurych nadziei Barcelony na mistrzostwo ligi.

Joao Felix otworzył wynik w pierwszej połowie niesamowitym kopnięciem rowerem, ale drużynie nie udało się podwyższyć prowadzenia, mimo że w tym samym okresie padło kilka klarownych okazji.

Podobny motyw powtórzył się w drugiej połowie, uniemożliwiając gościom zwiększenie przewagi nad Kadyksem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 na korzyść Barcelony.

Barça Universal przedstawia oceny zawodników z meczu Cadiz vs Barcelona.

Marc-Andre Ter Stegen: 8

Niemiec solidnie spisał się między słupkami, a do jego osiągnięć przyczyniła się dobra gra w obronie. Wykonał dobrą obronę, uniemożliwiając Navarro w połowie pierwszej połowy i oszałamiającą obronę w locie w 77. minucie w drodze do szóstego z rzędu czystego konta w La Liga.

Marcos Alonso: 6

Przeciętny występ doświadczonego Hiszpana, który zanotował tylko jedną akcję obronną w ciągu 60 minut. Co więcej, wykonał tylko jedno dośrodkowanie i trzy długie podania po odpowiednio siedmiu i ośmiu próbach.

Warto przeczytać!  Podsumowanie planów reklamowych JioCinema dla IPL '24

Andreas Christensen: 7,5

Grając na środkowym obrońcy po długiej przerwie, Christensen wpasował się jak rękawiczka i przez 90 minut zapewniał stabilną i opanowaną grę. Wykonał 92% podań, cztery akcje w obronie i trzy długie podania.

Pau Cubarsi: 7,5

Tak, Cubarsi ma 17 lat i jest aż tak dobry. Po raz kolejny gwiazdor La Masii dał występ ponad swój wiek, choć nie bezbłędny.

Kilka błędów Cubarsiego dało Cadiz przewagę w pierwszej połowie, ale mieściło się w granicach błędu dozwolonego przez młodego absolwenta akademii prowadzącego linię defensywną.

Jego występ w drugiej połowie był jednak bardziej wątpliwy, ponieważ miał szczęście, że nie przyznał dwóch rzutów karnych, jednego za zagranie ręką i jednego za faul.

Fort Hektora: 7

The La Masia Gwiazdor zaczynał w swojej niszy, na prawym obrońcy, i świetnie się spisał, kryjąc się w defensywie. Nie odważył się zbytnio ruszyć do przodu, teoretycznie występując jako trzeci środkowy obrońca obok Christensena i Cubarsiego.

Sergi Roberto: 7,5

Kapitan dokonał godnej pochwały zmiany w środku pola, nie tylko pomagając Oriolowi Romeu w defensywie w przerwie, ale aktywnie naciskając mocniej w ataku. Stworzył świetną okazję dla Fermina Lopeza po sprytnym strzale głową i miał szczęście, że nie zarejestrował asysty.

Warto przeczytać!  Hardik Pandya TROLOWANY, gdy memy trafiły do ​​mediów społecznościowych, opublikuj post o porażce MI z SRH w IPL 2024 | Wiadomości krykieta

Oriol Romeu: 6,5

Nie był to szczególnie pamiętny wieczór dla Romeu, gdyby nie fakt, że miał rzadki start. Wygrał pięć pojedynków i trzy odbiory na boisku i spisał się przyzwoicie, biorąc udział w przygotowaniach, ale z łatwością przechodził obok i często tracił piłkę pod presją.

Fermin Lopez: 7

Lopez był najbardziej dynamicznym zawodnikiem Barcelony na boisku, zawsze w ruchu i pragnącym pionowego biegu, aby przełamać linię obrony Cadiz. Pod koniec pierwszej połowy był o krok od zdobycia bramki, ale jego uderzenie przebiło linię bramkową.

W drugiej połowie było stosunkowo spokojnie.

Joao Felix: 9

Kopnięcie znad głowy portugalskiego skrzydłowego w pierwszym meczu Barcelony nie było może najbardziej estetycznym uderzeniem, ale na swój sposób miało piękne wady.

Oprócz przełamania impasu Felix nie miał jednak do odegrania większej roli w pierwszej połowie i nie angażował się w przygotowania tak bardzo, jak by chciał.

Zagrał dobrze w drugiej połowie, działał ze swobodą i odważnie wbiegał w pole karne Cadiz, a nawet był bliski zdobycia bramki.

Vitor Roque: 3

Nie takiej połowy, jakiej Roque by sobie życzył podczas swojego pierwszego występu w La Liga, ponieważ był całkowicie odgrodzony od zespołu i nie próbował angażować się w przygotowania. Pierwszą połowę zakończył zaledwie dwoma podaniami, z czego jedno było celne i bez celnych strzałów.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024 – wyjaśnienie boisk na Międzynarodowym Stadionie Krykietowym hrabstwa Nassau

Ferran Torres: 7,5

Zaczynając na prawym skrzydle, Torres również bezpośrednio cierpiał z powodu braku orkiestratora w środku pola. W pierwszej połowie był w dużej mierze odłączony od zespołu, a w ciągu 45 minut wykonał zaledwie dziewięć podań.

Miał dobrą okazję do zdobycia gola blisko bramki, ale jego strzał był dobrze obroniony.

Zamienniki

Pedri: 7

Wprowadzenie mistrza zapewniło Barcelonie namacalną stabilizację i krążenie piłki w środku pola. Było jednak jasne, że nadal pracuje nad odzyskaniem swojej najlepszej wersji.

Jules Kounde: 7

Francuz zastąpił Christensena w środkowej obronie i dobrze spisał się wraz z Pau Cubarsim, utrzymując fort.

Laminy Jamał: 7,5

Wszedł na boisko w 62. minucie i zajął pozycję na prawym skrzydle, spychając Torresa do środkowego ataku. Dobrze spisał się, wprowadzając życie na flankę, a na początku swojej epizodu był nawet bliski zdobycia bramki ze śmiałego kąta.