Polska

Katarzyna Stoparczyk. Kim jest kandydatką na Rzeczniczkę Praw Dziecka?

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Katarzyna Stoparczyk. Kim jest kandydatką na Rzeczniczkę Praw Dziecka?


Kadencja obecnego rzecznika Mikołaja Pawlaka kończy się w połowie grudnia. W ciągu ostatnich lat jego działania były poddawane ciągłej krytyce ze strony partii opozycyjnych, które bardzo jasno określają, że Pawlak skompromitował ten urząd, prowadząc działania, których celem było tylko i wyłącznie wspieranie władz PiS na każdym poziomie — także w szkołach.

Zarzucano mu bierność w sprawie śmierci m.in. Mikołaja Filiksa czy niedostateczne działania w sprawie tragicznej sytuacji w domach pomocy społecznej.

Kim jest Katarzyna Stoparczyk. Kandydatka na rzeczniczkę praw dziecka

Od dwóch lat pracuje z dziećmi po próbach samobójczych, współtworząc z nimi projekt, który ma zapobiegać łatwemu sięganiu po ostateczne rozwiązania przez młodych ludzi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać!  Andrzej Duda powołał nową minister zdrowia Katarzynę Sójkę

Została uhonorowana m.in. Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci i Odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, jak również prestiżowym tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.

Przez środowisko pedagogiczne uznawana jest za twórczynię pedagogiki empatii. Jest współtwórczynią międzynarodowego projektu „Dajcie nam głos!! Kasia Stoparczyk i Dzieci”. W Polskim Radiu stworzyła kultowe programy, jak m.in. „Dzieci wiedzą lepiej” i „Myślidziecka 3/5/7”, a we współpracy z Wojciechem Mannem format telewizyjny pt. „Duże dzieci”.


Źródło