Rozrywka

Kate Gosselin PRZEGRA walkę sądową z byłym mężem Jonem Gosselinem po tym, jak w obliczu problemów finansowych zażądała 132 tys. dolarów tytułem rzekomych alimentów na dziecko

  • 21 listopada, 2023
  • 8 min read
Kate Gosselin PRZEGRA walkę sądową z byłym mężem Jonem Gosselinem po tym, jak w obliczu problemów finansowych zażądała 132 tys. dolarów tytułem rzekomych alimentów na dziecko


  • Była gwiazda reality show (48 l.) początkowo 7 września złożyła pozew przeciwko 46-letniemu Jonowi, zwracając się do sądu o wyegzekwowanie zapłaty za wcześniejszy wyrok
  • Sędzia James E. Gavin orzekł o uchyleniu wyroku i sprawa została zamknięta 14 listopada
  • Kate zyskała sławę dzięki swojemu byłemu i ich 8 dzieciom w programie Jon & Kate Plus 8 stacji TLC, nadawanym od 2007 do 2017 rokuKate Gosselin przegrała batalię sądową z byłym mężem Jonem Gosselinem po tym, jak pozwała go na ponad 132 000 dolarów w związku z rzekomymi alimentami na rzecz ośmiorga dzieci.

Była gwiazda reality show (48 l.) początkowo 7 września złożyła pozew przeciwko 46-letniemu Jonowi, żądając od sądu w Pensylwanii wyegzekwowania zapłaty za wcześniejszy wyrok.

Jednak według „The Sun” sędzia James E. Gavin zdecydował o uchyleniu wyroku, a sprawa została zamknięta 14 listopada. Stary wyrok z marca 2018 roku dotyczy alimentów na rzecz dziecka w wysokości 132 875 dolarów.

Zespół prawny Jona twierdził, że Kate – która zyskała sławę wraz ze swoim byłym i ich 8 dziećmi w programie Jon & Kate Plus 8 należącym do TLC – złożyła pozew w odpowiedzi na przyznanie mu opieki nad ich dziećmi, Hannah i Colinem.

„Pozywa o wsparcie finansowe, które wygenerowała w 2012 roku stosunki rodzinne. To właśnie wtedy chciała uzyskać prawną opiekę nad dziećmi, aby móc filmować i zarabiać więcej pieniędzy” – podało wcześniej źródło.

Najnowsze: Kate Gosselin przegrała bitwę sądową z byłym mężem Jonem Gosselinem po tym, jak pozwała go na ponad 132 000 dolarów w związku z rzekomymi alimentami na rzecz ośmiorga dzieci
Jon jest na zdjęciu w 2018 roku

„Jest nieustępliwa i desperacko pragnie pieniędzy, dlatego teraz próbuje pozwać”.

Spór sądowy toczył się wokół „wyroku” na korzyść Kate, który został złożony w 2012 roku, zanim Jon odsunął się od wszystkich swoich dzieci z wyjątkiem dwojga.

Warto przeczytać!  Wszystko co musisz wiedzieć.

W dokumentach sądowych czytamy: „Uważamy i dlatego stwierdzamy, że celem Noty z wyroku jest wydanie wyroku jako kary, która powinna [Jon] złożyć skargę o opiekę nad dzieckiem, co zrobił i co mu się udało. [Jon] nie zapłacił tej kwoty.”

„Umowa nie może karać strony za dochodzenie praw rodzicielskich do tego stopnia, że ​​ich dochodzenie staje się w praktyce nie do zniesienia”.

„Ponadto dochodzona kara karna stanowi karę dla dziecka. Czyni to nie tylko poprzez pozbawienie dziecka korzystnego życia z ojcem, ale także poprzez uniemożliwienie ustalenia najlepszego interesu dziecka w przypadku sporu. ’

Zespół prawny Jona zażądał uznania wyroku za „nieważny”.

Sędzia Gevin orzekł, że 3 października, zanim zdecyduje się oddalić sprawę, należy „rozpatrzyć wniosek o otwarcie rozprawy/orzeczenie o strajku”, aby umożliwić obu stronom znalezienie innych opcji rozstrzygnięcia sporu.

Na początku listopada osoba mająca dostęp do informacji poufnych powiedziała The Sun Kate, że „od 17 lat nie ma innej pracy niż reality TV” i że „robi, co może, aby zdobyć pieniądze”.

Bitwa sądowa: 7 września była gwiazda reality show (48 l.) początkowo złożyła 7 września pozew przeciwko Jonowi (46 l.), zwracając się do sądu w Pensylwanii o wyegzekwowanie zapłaty za wcześniejszy wyrok; widziane w 2019 roku
Sprawa zamknięta: według The Sun sędzia James E. Gavin wydał decyzję o uchyleniu wyroku, a sprawa została zamknięta 14 listopada; poprzednia para widziana w 2008 roku
Opieka: Zespół prawny Jona twierdził, że Kate złożyła pozwy w odpowiedzi na przyznanie mu opieki nad ich dziećmi, Hannah i Colinem (na zdjęciu w 2022 r.)
„Pozywa o wsparcie finansowe, które wygenerowała stosunki rodzinne w 2012 roku. To był czas, gdy chciała opieki prawnej nad dziećmi, aby móc filmować i zarabiać więcej pieniędzy” – podało wcześniej źródło publikacji.

Dodali: „Wygląda na to, że sytuacja finansowa Kate jest tragiczna. Z jakiego innego powodu miałaby wnosić kolejny pozew?

W sierpniu 2022 roku prawnik Kate stwierdził, że Jon nadal jest jej winien 132 tys. dolarów po tym, jak oskarżył ją o kradzież 100 000 dolarów z kont bankowych dwójki ich dzieci.

W dokumentach prawnych uzyskanych przez „The Sun” Kate potwierdziła, że ​​faktycznie dwukrotnie wypłaciła 50 000 dolarów z kont powierniczych ich nastolatków, Hannah i Collina, ale twierdziła, że ​​„aby przeżyć” oraz „zapoznać się z wydatkami jej i dzieci”.

Warto przeczytać!  Martha Stewart, lat 81, wywołuje poruszenie swoimi nowymi selfie: „Niefiltrowane. Bez liftingu twarzy”

Zanim w maju 2022 roku ukończyli 18 lat, Jon sprawował opiekę nad sześcioraczkami Hannah i Colinem, a Kate sprawowała opiekę nad Leah, Alexis, Joelem i Aadenem. Sprawowała także opiekę nad bliźniakami Mady i Carą (21 lat).

W wywiadzie dla brytyjskiej gazety Jon stwierdził, że według niego pobieranie przez matkę ośmiorga dzieci „jakichkolwiek pieniędzy z tych kont bez pozwolenia” jest „obrzydliwe i moralnie złe”.

Gwiazda reality show zarzuciła wówczas, że Kate nie zwróciła dzieciom pożyczki.

„Nie można po prostu żyć z pieniędzy swoich dzieci” – Jon dodała pomimo sprzeciwu Kate w dokumentach prawnych, w których twierdzi, że jej dzieci faktycznie są jej winne pieniądze – ponieważ finansowała ich edukację w prywatnej szkole i różne wydatki na życie.

W pozwie Kate twierdziła, że ​​fundusz powierniczy na rzecz dzieci „jest jej winien” „z technicznego punktu widzenia 387 000 dolarów”, ale „nie zamierzała ich zbierać”.

Bitwa: Zanim w maju 2022 roku ukończyli 18 lat, Jon sprawował opiekę nad sześcioraczkami Hannah i Colinem, a Kate sprawowała opiekę nad Leah, Alexis, Joelem i Aadenem. Sprawowała także opiekę nad bliźniakami Mady i Carą (21 lat).
W sierpniu 2022 r. prawnik Kate twierdził, że Jon nadal jest jej winien 132 tys. dolarów po tym, jak oskarżył ją o kradzież 100 000 dolarów z kont bankowych dwójki ich dzieci; można go zobaczyć w 2019 roku

Jon powiedział także The Sun, że o zaginionych pieniądzach dowiedział się dopiero, gdy „uzyskał prawo do opieki nad dwójką dzieci w 2018 roku i zobaczył ich wyciągi bankowe”.

On i mama ośmiorga dzieci założyli konta powiernicze dla swojego dużego potomstwa, aby zabezpieczyć pieniądze zarobione na TLC i działaniach promocyjnych do ukończenia 18. roku życia.

Kiedy w sądzie zapytano ją o przyjęcie pieniędzy, Kate upierała się, że „żeby przeżyć, będzie musiała dalej pożyczać pieniądze”.

Warto przeczytać!  Jim Gordon, słynny perkusista skazany za zabójstwo matki, zmarł w wieku 77 lat

Jednak wówczas uniosła brwi, kupując dom nad jeziorem za 750 000 dolarów w Karolinie Północnej z prywatnym molo i basenem.

Stacja zauważyła również, że za swój program „Kate Plus Dates”, który trwał sześć sezonów, otrzymywała 40 000 dolarów za odcinek.

Jon wyraził następnie swój gniew z powodu tej sytuacji, uważając, że jest „hipokrytką”, ponieważ „mówi światu, że zaoszczędziła pieniądze swoich dzieci, podczas gdy w rzeczywistości dla nich kradła”.

„Nie było z jej strony żadnych wyrzutów sumienia” – zdziwił się. „Teraz mają 18 lat, a ona myśli, że może ujść bez szwanku”.

W maju sześcioro jego najmłodszych dzieci: Aaden, Alexis, Collin, Hannah, Joel i Leah skończyło 18 lat.

’Jestem wolny! Bezpłatny! Swobodny w aspekcie tego, że mam już dorosłe dzieci” – zażartował wówczas Jon w rozmowie z ET.

Chwała za sławę: para pojawiła się słynnie w reality show Jon & Kate Plus 8 z ośmiorgiem dzieci; widziano w 2007 roku

„Teraz nadszedł czas, abym poszła dalej – randkowała – i zajęła się własnym życiem. To tak, jakby zaczynać od nowa” – powiedział rok po rozstaniu ze swoją długoletnią dziewczyną Colleen Conrad, po prawie siedmiu latach spędzonych razem.

Jon miał opiekę tylko nad dwójką ze swoich ośmiorga dzieci, Hannah i Collinem, i powiedział, że „naprawdę ciężko pracował, aby zbudować w nich niezależność”.

Według doniesień, pierwsza para porozumiewała się ze sobą wyłącznie za pośrednictwem swoich prawników po zakończeniu ich zjadliwego, trwającego od dziesięciu lat małżeństwa w 2009 roku.

Jon & Kate Plus 8 był emitowany przez pięć sezonów w TLC, w latach 2007–2017, a premiera piątego sezonu zgromadziła 9,8 mln widzów.


Źródło