Technologia

Kino indyjskie: Google tworzy „internetowy list miłosny” do kina hindi: wszystkie szczegóły

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
Kino indyjskie: Google tworzy „internetowy list miłosny” do kina hindi: wszystkie szczegóły


Google Arts & Culture składa hołd Kino indyjskie poprzez interaktywną wystawę zawierającą 7000 artefaktów, 120 historii, wirtualne wycieczki po kultowych kinach, grę logiczną i galerię opartą na AR. W ramach tej inicjatywy Google nawiązał współpracę z 21 instytucjami partnerskimi z Indii i całego świata.


Plakaty filmowe w języku hindi w Twoim pokoju

Według wpisu na blogu Google, w kinie hindi same plakaty filmowe mają swoją własną moc. Użytkownicy mogą przeglądać galerię ponad 1000 kultowych filmówKino hindi plakaty z ostatnich lat. Użytkownicy mogą także sortować je według chronologii, a nawet koloru. „Projektuj ulubione filmy bezpośrednio w swoim pokoju, korzystając z technologii rzeczywistości rozszerzonej” – oznajmił Google w poście na blogu.
Ponadto dzięki technologii Google Street View firma oferuje wirtualne wycieczki po kultowych teatrach Bombaju, w tym „Regal Cinema”, które zostało zainaugurowane w 1933 r., czy Liberty Cinema, w którym od 1949 r. wyświetlane są filmy w języku hindi.


Ikony i gwiazdy w centrum uwagi

Google udostępnia także retrospektywę online, która umożliwia użytkownikom wgląd w świat V Shantarama, Raja Kapoora, Nargisa, Nutana i wielu innych. Google poinformowało również, że jego 21 partnerów przygotowało ponad 120 wciągających historii o kinie hindi.
„Ta wystawa nie byłaby możliwa bez naszych ekspertów filmowych, kuratorów i organizacji kulturalnych w Indiach i na całym świecie. Jesteśmy wdzięczni za ich wkład w uczynienie kina hindi bardziej dostępnym dla wszystkich i nie możemy się doczekać wypuszczenia drugiej części tej serii, gdy tylko będzie gotowa” – oznajmił Google w poście na blogu.
Firma potwierdziła również, że jest to inicjatywa dwuczęściowa. „Podczas gdy część pierwsza skupiała się na kinie hindi, część druga może przedstawiać większą różnorodność indyjskiej kultury filmowej, na przykład historie o tamilskich aktorach, takich jak Sivaji Ganeson i MG Ramachandran.
Wystawa online jest dostępna w języku angielskim i hindi na stronie Google Arts & Culture lub za pośrednictwem aplikacji na Androida lub iOS.

Warto przeczytać!  Nowa fala przenośnych konsol zmienia krajobraz gier… Oto jak to zrobić
Źródło