Nauka i technika

Kiyatec wzmacnia swoją pozycję lidera poprzez dodanie Marka Capone, byłego dyrektora generalnego Myriad Genetics, na stanowisko doradcy strategicznego

  • 21 listopada, 2023
  • 4 min read
Kiyatec wzmacnia swoją pozycję lidera poprzez dodanie Marka Capone, byłego dyrektora generalnego Myriad Genetics, na stanowisko doradcy strategicznego


GREENVILLE, Karolina Południowa, 21 listopada 2023 r–(BUSINESS WIRE)–Kiyatec, wiodąca firma zajmująca się onkologią funkcjonalną i precyzyjną, specjalizująca się w technologii hodowli komórkowych 3D i dostarczająca dowody na odpowiedź terapeutyczną w przestrzeni onkologicznej, ma przyjemność ogłosić, że Mark Capone, były dyrektor generalny Myriad Genetics, dołączył do jej zespołu w roli doradcy strategicznego.

Niniejsza informacja prasowa zawiera multimedia. Pełną wersję komunikatu możesz zobaczyć tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20231121720316/en/

Kiyatec wzmacnia swoją pozycję lidera poprzez dodanie Marka Capone, byłego dyrektora generalnego Myriad Genetics, na stanowisko doradcy strategicznego. (Zdjęcie: Business Wire)

Pan Capone jest utalentowanym dyrektorem generalnym w dziedzinie nauk przyrodniczych z prawie 40-letnim doświadczeniem w diagnostyce molekularnej, genetyce, biotechnologii, urządzeniach medycznych i farmaceutykach. Ma rozległe doświadczenie w zarządach spółek publicznych i prywatnych o małej i średniej kapitalizacji, prywatnych i publicznych spółkach, stowarzyszeniach branżowych, instytucjach akademickich i organizacjach non-profit, specjalizujących się we wzroście i transformacji organizacji.

„To niesamowita szansa, aby być częścią firmy, która naprawdę rewolucjonizuje opiekę onkologiczną. Innowacyjne podejście firmy Kiyatec do medycyny spersonalizowanej i jej zaangażowanie w poprawę wyników leczenia pacjentów są zarówno inspirujące, jak i godne pochwały” – powiedział Mark Capone. „Nie mogę się doczekać współpracy z zespołem firmy Kiyatec, aby pomóc w realizacji ich misji i przyczynić się do postępu badań nad rakiem i leczenia raka”.

Warto przeczytać!  Czas jest wszystkim: nowe spojrzenie na florę

Podczas swojej 17-letniej kariery w Myriad Genetics pan Capone przekształcił firmę z 14 milionów dolarów przychodów, 150 pracowników i 1 produktu w światowego lidera medycyny precyzyjnej z 850 milionami dolarów przychodów, 3000 pracowników i 11 produktami, w tym 4 zostały uzyskane w drodze przejęć angażujących kapitał o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Przed dołączeniem do Myriad Genetics pan Capone pełnił różne role w trakcie 17-letniej kariery w Eli Lilly and Company, w tym dyrektora sprzedaży, kierownika zakładu, lidera zespołu badawczo-rozwojowego i inżyniera biochemika. Uzyskał tytuł magistra w dziedzinie zarządzania w Massachusetts Institute of Technology (MIT) Sloan School of Management, tytuł magistra w dziedzinie inżynierii (bio)chemicznej na MIT oraz tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii chemicznej w Penn State, ukończenie studiów z najwyższym wyróżnieniem.

„Kiyatec jest podekscytowany obecnością Marka Capone jako doradcą strategicznym” – powiedział Eric Perreault, prezes firmy Kiyatec. „Jego doświadczenie i wiedza na temat przestrzeni onkologicznej będą bezcenne. Posiadanie Marka jako opinii na temat naszego podejścia pomoże firmie Kiyatec wpłynąć na opiekę nad chorymi na raka w nadchodzących latach”.

Podczas gdy firma Kiyatec przygotowuje się do kolejnej fazy wzrostu i ekspansji, firma w dalszym ciągu koncentruje się na doskonaleniu funkcjonalnej onkologii precyzyjnej dzięki platformie 3D Predict™, która w ciągu 7–10 dni dostarcza onkologom dane dotyczące odpowiedzi terapeutycznej specyficznej dla nowotworu pacjenta. Z kolei dla firm biofarmaceutycznych opracowujących chemioterapeutyki, terapie celowane i środki immunoonkologiczne stosowane w leczeniu guzów litych platforma KIYA-Predict™ przyspiesza proces rozwoju przedklinicznego i dostarcza informacji na jego temat dzięki dokładnym wglądom w odpowiedź komórkową.

Warto przeczytać!  Badanie odkrywa mechanizmy zegara dobowego muszki owocowej

O Kiyatecu:

Kiyatec to funkcjonalna firma zajmująca się onkologią precyzyjną, która mierzy reakcję żywych komórek nowotworowych poszczególnych pacjentów za pomocą innowacyjnej platformy technologii hodowli komórkowych 3D. Oferują badania kliniczne w kierunku glejaka o wysokim stopniu złośliwości i opracowują testy na nowotwory jajnika, piersi, niedrobnokomórkowego płuc i rzadkie nowotwory w swoim laboratorium posiadającym certyfikat CLIA. Kiyatec współpracuje również z wiodącymi firmami biofarmaceutycznymi, aby odblokować dynamikę odpowiedzi dla badanych kandydatów na leki do stosowania w guzach litych, a jego celem jest poprawa wyników leczenia pacjentów i zrewolucjonizowanie dziedziny medycyny precyzyjnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.Kiyatec.com.

Zobacz wersję źródłową na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231121720316/en/

Łączność

komunikacja@kiyatec.com


Źródło