Kloppowi Liverpoolu brak słów po porażce Palace

• 14 kwietnia, 2024

Sezon w Liverpoolu zaczyna się rozpadać, a menadżer Jurgen Klopp nie potrafi wyjaśnić dlaczego.

Porażka 1:0 u siebie z Crystal Palace przeszkodziła Liverpoolowi w walce o tytuł Premier League w niedzielę, trzy dni po porażce 3:0 z Atalantą na Anfield w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Europy.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Te kolejne porażki u siebie mają miejsce po niedzielnym remisie z Manchesterem United na Old Trafford i sprawiają, że zespół Kloppa po raz kolejny spogląda w górę w tabeli przeciwko liderującemu Manchesterowi City.

„Możliwe” – odpowiedział Klopp zapytany, czy porażka z Palace była pozostałością po porażce z Atalantą. „Jeśli spojrzysz na moje zespoły na przestrzeni lat, myślę, że możesz powiedzieć, że nasz pressing jest zazwyczaj dobry, mamy dobrą kontratak. Pierwsza połowa [against Palace]byliśmy otwarci – jak to się mogło stać?

„Zaledwie kilka dni temu zagraliśmy zły mecz, więc może to mieć z tym coś wspólnego. Właściwie to był naprawdę dobry mecz [Sunday], bez punktacji. Ale to nie jest niestety takie proste.”

Eberechi Eze strzelił gola po strzale Tyricka Mitchella w 14. minucie, co oznaczało dla Liverpoolu pierwszą porażkę w lidze na Anfield od 28 meczów – sięgającą października 2022 roku.

Warto przeczytać!  „Grała muzyka pakistańska, fani nie spali. To było stresujące”: Karthik o „zapadaniu się” w meczu przeciwko PAK w zawodach T20

Palace mógł podwoić prowadzenie w pierwszej połowie, gdy Jean-Philippe Mateta minął bramkarza Liverpoolu Alissona. Piłka była skierowana do bramki, ale obrońca Andy Robertson pobiegł do tyłu i pośliznął się, by tylko obronić ją na linii.

„Dzisiejszy dzień był bardzo frustrujący. Tyle szans” – Robertson powiedział Sky Sports. „W pierwszej połowie myślałem, że jesteśmy biedni i [Palace] byli na prowadzeniu i mogli prowadzić więcej niż 1:0. W drugiej połowie mieliśmy wystarczająco dużo okazji, aby wygrać dwa lub trzy mecze.

To był 21. raz, kiedy The Reds przegrywali w 32 ligowych meczach w tym sezonie i nie mogli się odrobić, mimo że Wataru Endo trafił w poprzeczkę w połowie pierwszej połowy, a Darwin Nunez i Curtis Jones zmarnowali złote szanse przed The Kop po meczu przerwa.

W ostatnich minutach Mohamed Salah miał łatwą okazję do zdobycia bramki z bliskiej odległości dla Liverpoolu, ale jego uderzenie w bramkę było słabe i zablokowane przez wyciągniętą nogę Mitchella, który rzucił desperackie wyzwanie.

„Powiedziałbym, że biorąc pod uwagę szanse, jakie mieliśmy, naprawdę mieliśmy pecha” – powiedział Klopp. „W drugiej połowie Crystal Palace miało szczęście, że ich nie ukaraliśmy, ale dlatego jesteśmy tutaj bez punktów, a Crystal Palace ma trzy”.

Warto przeczytać!  IPL 2024 Match 66 – SRH vs GT- Sunrisers Hyderabad vs Gujarat Titans – 16 maja

Liverpool rozpoczął weekend na drugim miejscu, za Arsenalem różnicą bramek, ale teraz traci dwa punkty do Manchesteru City po sobotnim zwycięstwie mistrzów nad Luton Town 5:1 i zakończył dzień na trzecim miejscu dzięki różnicy bramek pomimo porażki Kanonierów do Aston Villi.

„Oczywiście trzeba zadać te pytania – co to oznacza dla wyścigu o tytuł i tym podobnych” – powiedział w niedzielę dziennikarzom Klopp. „Nie jestem głupi, wiem o tym.

„Odpowiedź jest dość prosta: jeśli zagramy tak, jak w pierwszej połowie, dlaczego mielibyśmy wygrać ligę?”

Na 6 meczów do końca sezonu Palace zajmuje obecnie 14. miejsce z 33 punktami.

„To wspaniałe zwycięstwo na Anfield, bardzo trudno jest tu wygrać” – powiedział szef Palace Oliver Glasner. „Miło jest patrzeć na to, jak grali, zwłaszcza w pierwszej połowie. W drugiej połowie Liverpool wywierał dużą presję.

„Chodzi o to, aby móc wyrazić siebie i grać z pewnością siebie” – dodał. Wiele sytuacji pod presją rozwiązaliśmy jednym dotknięciem. Strzeliliśmy niesamowitego gola. Chodzi o pewność siebie, ducha zespołowego i pasję.”

Liverpool przegrał w zeszłym miesiącu z Manchesterem United w ćwierćfinale Pucharu Anglii, kończąc możliwość zdobycia mało prawdopodobnego czterokrotnego zdobycia trofeów w tym sezonie, mając już zapewniony Puchar Ligi.

Warto przeczytać!  „Aapne pahle innings dekh li India ki…”: Misbah-ul-Haq krytykuje strategię odbijania Pakistanu po niewielkiej porażce z Indiami | Wiadomości krykieta

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.