Świat

„Kobieta z tatuażem w kwiaty” zidentyfikowana 31 lat po tym, jak znaleziono ją zamordowaną

  • 14 listopada, 2023
  • 3 min read
„Kobieta z tatuażem w kwiaty” zidentyfikowana 31 lat po tym, jak znaleziono ją zamordowaną


Kobieta zamordowana 31 lat temu w belgijskiej rzece została zidentyfikowana ponad trzydzieści lat później dzięki tatuażowi z kwiatami i międzynarodowy apel– poinformował we wtorek Interpol.

Globalna organizacja policyjna z siedzibą w Lyonie podała, że ​​była to Rita Roberts, obywatelka Wielkiej Brytanii.

Roberts, znaleziona 3 czerwca 1992 roku przy kratie rzeki w Antwerpii, miała tatuaż przedstawiający czarny kwiat z zielonymi liśćmi i napis „R’Nick” na prawym przedramieniu.

Rita Roberts miała na przedramieniu tatuaż przedstawiający czarny kwiat z zielonymi liśćmi i napis „R’Nick”.

Interpol


„Członek rodziny w Wielkiej Brytanii rozpoznał tatuaż w wiadomościach i powiadomił Interpol i władze belgijskie” – napisano w oświadczeniu.

Przełom nastąpił po międzynarodowym apelu na stronie internetowej Interpolu „Zidentyfikuj mnie”, gdzie policja udostępnia wcześniej poufne informacje na temat nierozwiązanych spraw, mając nadzieję na opinię opinii publicznej.

Dzięki stronie uruchomionej w maju tego roku zidentyfikowano 22 kobiety, które w ostatnich dziesięcioleciach znaleziono martwe w Niemczech, Belgii i Holandii – podał Interpol.

Informacje przekazane przez ochotników umożliwiły także postęp w innych nierozstrzygniętych sprawach.

Rita Roberts – wcześniej nazywana przez Interpol „kobietą z kwiatowym tatuażem” – została teraz „formalnie zidentyfikowana” przez jej rodzinę, która udała się do Belgii na spotkanie ze śledczymi.

„Chociaż wiadomość była trudna do przetworzenia, jesteśmy niezwykle wdzięczni, że odkryliśmy, co stało się z Ritą” – cytuje rodzina w oświadczeniu.

Belgijska policja ma nadzieję na dalszy wkład opinii publicznej w wyjaśnienie okoliczności gwałtownej śmierci Robertsa, stwierdził Interpol.

„Nie pozwólcie zapomnieć o tych dziewczynach”

W maju Interpol opublikował film, w którym apeluje o więcej informacji na temat niezidentyfikowanych kobiet, w którym występują znane kobiety, w tym holenderska aktorka Carice Anouk van Houten, niemiecka dziennikarka Katrin Müller-Hohenstein i belgijska piosenkarka Axelle Red.

„Nie pozwólcie zapomnieć o tych dziewczynach” – mówi pod koniec filmu belgijska aktorka Veerle Baetens.


🔎 Operacja Zidentyfikuj mnie: Poszukiwanie nazwisk niezidentyfikowanych ofiar morderstwa przez
INTERPOL na YouTube

Najstarsza z nierozstrzygniętych spraw, „Dziewczyna na parkingu”, pochodzi z 1976 r. Jej ciało znaleziono przy autostradzie A12 w Holandii. Uważa się, że w chwili śmierci miała od 13 do 20 lat. Interpol, międzynarodowa organizacja łącznikowa policji z siedzibą w Lyonie we Francji, rozpowszechniła czarno-białe rekonstrukcje twarzy niektórych ofiar. Jej zdjęcie przedstawiało młodą kobietę o długich, ciemnych włosach i jasnych oczach.

Oprócz niezidentyfikowanych wcześniej „kobiety z tatuażem kwiatowym” i „kobiety ze sztucznymi paznokciami” na liście Interpolu znajdują się nazwiska odzwierciedlające miejsca, w których odkryto ich szczątki, jak „kobieta w kanale” i „kobieta w walizce” .”

Interpol jest organizacją międzyrządową zajmującą się współpracą policyjną pomiędzy 195 krajami członkowskimi.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.


Źródło

Warto przeczytać!  Cathay Pacific zwalnia personel pokładowy z powodu roszczenia o dyskryminację