Kobiety z Japonii przegrywają z Polską w pierwszym meczu siatkówki w Paryżu

• 28 lipca, 2024
  • 3 min read

Po udanym początku w pierwszym meczu grupy B przeciwko Polsce, japońska żeńska drużyna siatkówki przegrała trzy sety z rzędu i 3-1 (20-25, 25-22, 25-23, 28-26). Mecz odbył się przed wypełnioną po brzegi widownią w niedzielę 28 lipca na South Paris Arena 1.

Polska, zajmująca czwarte miejsce na świecie, pokonała siódmą Japonię dzięki grze siłowej, która łączyła silne ataki z doskonałym blokowaniem. Japonia dzielnie walczyła, aby pozostać w zawodach, ale miała trudności z nadrobieniem swojej przewagi liczebnej w meczu Igrzysk Paryskich.

Japonia poczyniła kilka znakomitych obron i skutecznie atakowała przez cały mecz, ale przez większość trzech ostatnich setów wydawała się być w defensywie, mimo zdecydowanego zwycięstwa w pierwszym secie.

Środkowa Agnieszka Korneluk (200 cm) i atakująca Magdalena Stysiak (203 cm) zapewniły Polsce groźne zwycięstwo, zdobywając odpowiednio 20 i 18 punktów.

Siatkówka
Magdalena Stysiak (po lewej) i Agnieszka Korneluk blokują piłkę podczas meczu olimpijskiej grupy B kobiet przeciwko Japonii. (Alessandra Tarantino/AP)

„Spodziewaliśmy się, że ten mecz będzie trudny, ale było o wiele trudniej niż myślałam” – stwierdziła Natalia Medrzyk z Polski.

Warto przeczytać!  Polski premier Donald Tusk ostrzega: głosuj lub ryzykuj wojnę z Rosją

Dodała: „Jesteśmy wyżsi, ale oni są doskonałymi obrońcami i potrzebowaliśmy dużo cierpliwości, żeby zrozumieć, że prawie nigdy nie zdobędziemy gola w pierwszej próbie i że będziemy musieli znaleźć rozwiązania”.

Koga błyszczy w japońskiej drużynie siatkarskiej

Kapitan Sarina Koga poprowadziła Japonię, zdobywając najwięcej punktów w meczu – 26, a Mayu Ishikawa dorzuciła 16 punktów w przegranym meczu.

„Pierwszy set poszedł nam naprawdę dobrze, ale gdy ich blokowanie stało się lepsze, sprawy stały się bardziej skomplikowane” – skomentował Koga. „Zablokowali kilka razy i nie mogliśmy znaleźć wielu odpowiedzi”.

Koga dodał: „Mieliśmy szansę na powrót w czwartym secie, ale popełniliśmy kilka błędów, których mogliśmy uniknąć. Porozmawialiśmy po meczu i jestem pewien, że pozostaniemy zmotywowani i pewni siebie w kolejnych meczach”.

Siatkówka
Japonka Nanami Seki ustawia piłkę w czwartym secie przeciwko Polsce. (KYODO)

Późny Surge podnosi Japonię w secie otwierającym

Pierwszy set był wyrównany, ale Japonia odskoczyła pod koniec i wygrała 25-20, a Koga zdobyła siedem punktów.

Polska odpowiedziała, wygrywając drugiego seta 25-22, a Japonia wydawała się przygnębiona na początku trzeciego, gdy Polacy otworzyli prowadzenie 13-10. Jednak Japonia odrobiła straty pod koniec seta, przegrywając 25-23.

Warto przeczytać!  Amerykańscy mężczyźni tracą prowadzenie, przegrywają z Polską w półfinale siatkówki

W czwartym secie Japonia ponownie przegrywała, ale szybko odrobiła straty i zdobyła dwa punkty setowe (25:24 i 26:25), by ostatecznie ulec porażce 28:26.

Japonia popełniła w tym meczu 26 błędów, a Polska 20. Polacy zdobyli 14 punktów w blokach, podczas gdy Japonia miała ich tylko pięć.

Spojrzenie w przyszłość

Następny mecz olimpijski Japonia rozegra z Brazylią w czwartek 1 sierpnia, a Polska zmierzy się z Kenią w środę 31 lipca.