Kobiety z USA pokonują niepokonaną Polkę w czterosetowym thrillerze

• 2 czerwca, 2024
  • 7 min read

ARLINGTON, Teksas (1 czerwca 2024) – Reprezentacja USA kobiet zdobyła 21 punktów od Jordan Larson i 18 od Jordan Thompson, ale w sobotę nie zdołała wyprzedzić Polski, przegrywając 3:1 (28-26, 25-22, 20-25, 25-23) w siatkówce Runda wstępna Ligi Narodów (VNL).

Amerykanki (4-3) zakończą swoją pierwszą rundę VNL w niedzielę przeciwko zajmującej pierwsze miejsce na świecie Türkiye (5-2) w niedzielę o 13:00 PT/15:00 CT. Polska pierwszą rundę zakończyła w sobotę wynikiem 8:0.

STATYSTYKI MECZOWE (PDF)

Jako pałkarz zewnętrzny Larson poprowadził USA pod względem punktacji, zabijając 20 zabójstw (skuteczność trafienia 0,475) i 21 punktów. Musimy po prostu nauczyć się kończyć mecze. Sprowadziło się to do kilku kluczowych punktów i w pewnym sensie odeszliśmy od tego, czym była nasza praca. To rozczarowujące, ponieważ uważam, że jesteśmy lepsi niż dzisiaj pokazaliśmy” – powiedział Larson. „Musimy konsekwentnie pojawiać się na boisku. Były dzisiaj sztuki, w których coś błędnie odczytaliśmy lub źle zagraliśmy. Konsekwencja w czasie wygrywa wiele meczów.”

DOŁĄCZ DO NAS NA PUCHAR USA W PIŁCE SIATKOWEJ 10/12/14 LIPCA W LONG BEACH!

Z drugiej strony Thompson zdobył 18 punktów za 16 zabójstw, jeden blok i był jedynym asem drużyny. Uderzająca z zewnątrz Kathryn Plummer dodała sześć zabójstw i podzieliła prowadzenie w drużynie ze środkowym blokującym Haleighem Washingtonem z trzema blokami za dziewięć punktów.

Waszyngton i inna środkowy bloker Dana Rettke zdobyli po osiem punktów. Zarówno Rettke, jak i napastnik z zewnątrz Avery Skinner zanotowali po siedem zabójstw i jeden blok.

Naprzeciwko Magdaleny Stysiak z Polski zanotowała rekord meczowy wynoszący 24 zabójstwa i 27 punktów.

Amerykanie mieli niewielką przewagę pod względem zabójstw (62-61) i bloków (13-9), ale w tak zaciętym meczu ponieśli straty z powodu 27 błędów.

Polska prowadziła przez większą część pierwszego seta, a następnie zacięta końcówka, w której obie drużyny miały po trzy okazje do zdobycia seta. Po stracie bramki 24-22 po piątym błędzie serwisowym w pierwszym secie, Amerykanie walczyli o punkty, gdy Larson sprawnie blokował, a Thompson zdobył bramkę.

Warto przeczytać!  Warszawa przygotowuje się do uruchomienia „strefy czystego transportu” zakazującej starszych samochodów

Błąd uderzenia Polski dał USA pierwszą bramkę setową. Larson i Thompson zanotowali zabójstwa po tym, jak Polska wyrównała seta, zdobywając jeszcze dwie okazje do zdobycia seta, ale Polska odpowiedziała wynikiem 26-27, zdobywając trzy punkty z rzędu i wygrywając seta.

Larson (siedem) i Thompson (sześć) łącznie zabili 13 zabójstw w pierwszym secie. Plummer dodał pięć punktów za cztery zabójstwa i blok. Amerykanie zakończyli grę z 21 zabójstwami w secie, ale nie byli w stanie pokonać dziewięciu błędów przy uderzeniach oprócz błędów przy zagrywce.

„To była frustrująca strata” – powiedział główny trener USA Karch Kiraly. „Czułem się, jakbyśmy często próbowali wspiąć się na ruchome piaski.

„Myślałem, że nasz serwis poprawił się w trzeciej i czwartej tercji… Na pewno mamy nad czym pracować… Nie dbamy o szczegóły tak, jak powinniśmy i jestem pewien, że zrobimy to na początku sezonu”.

W trzecim secie żadna z drużyn nie prowadziła różnicą większą niż trzy punkty. Zabójstwo Larsona dało Stanom Zjednoczonym prowadzenie 20-19, a Polsce nie udało się pokonać podwójnego bloku Waszyngtonu i Plummera, ostatecznie trafiając piłkę. Dwupunktowe prowadzenie było drugim w secie i do tej pory największym prowadzeniem w meczu.

Para błędów w uderzeniach zapewniła Polsce zwycięstwo 6:1 i zwycięstwo 25:22 w secie. Amerykańskie ataki nadal dotyczyły Larsona i Thompsona, z których każdy zanotował po pięć zabójstw w serii. Plummer dodał cztery punkty za dwa zabójstwa i dwa bloki.

Po tym jak Stany Zjednoczone prowadziły 5:1 do trzeciego seta przy 14, Polska zdobyła pięć z kolejnych siedmiu punktów i objęła prowadzenie 19:16. Kiraly po raz ostatni wypadł z seta, a drużyna USA odpowiedziała serią 9-1, przedłużając mecz. Skinner zdobył trzy punkty w odcinku, a Washington zanotował dwa bloki i zabójstwo na wślizgu.

Warto przeczytać!  Premier Modi w Polsce przed wizytą na Ukrainie

W czwartym secie Amerykanie grali od tyłu, tak jak to miało miejsce przez większą część meczu. Polska wielokrotnie prowadziła trzema punktami, zanim Stany Zjednoczone wyrównały do ​​wyniku 20-20. W secie był remis jeszcze trzy razy, a typ i zabójstwo przy stanie 23-23 dały Polsce zwycięstwo.

Larson ponownie poprowadził USA w czwartym secie z czterema zabójstwami i blokiem. Skinner i Thompson zdobyli po cztery punkty. Po popełnieniu 15 błędów serwisowych w pierwszych trzech setach Amerykanie nie mieli żadnego błędu serwisowego w czwartym secie.

Siatkarska Liga Narodów to najważniejszy na świecie coroczny międzynarodowy turniej siatkówki halowej. 16 najlepszych drużyn na świecie rozgrywa cztery mecze tygodniowo przez trzy tygodnie rozgrywek eliminacyjnych. Osiem najlepszych drużyn, które przejdą eliminacje, przejdzie do rundy finałowej.

Skład kobiet z USA na 2. tydzień VNL 2024
Nr Imię (stanowisko, wysokość, miasto rodzinne, uczelnia, region USAV)

1 Michaela Hancocka (S, 5-11, Edmond, Okla., Penn State Univ., Oklahoma)
2 Jordyn Poulter (S, 6-2, Aurora, Kolorado, Univ. of Illinois, Rocky Mountain)
3 Avery’ego Skinnera (OH, 6-1, Katy, Teksas, Uniwersytet Kentucky i Baylor, Lone Star)
4 Justine Wong-Orantes (L, 5-6, Cypress, Kalifornia, Univ. of Nebraska, Południowa Kalifornia)
5 Ali Frantti (OH, 6-1, Spring Grove, Illinois, Penn State, Great Lakes)
6 Morgana Hentza (L, 5-9, Lakeside Park, Ky., Stanford Univ., Pioneer)
10 Jordana Larsona (OH, 6-2, Hooper, Nebraska, Univ. of Nebraska, Great Plains)
12 Jordana Thompsona (Opp, 6-4, Edina, Minn., Univ. of Cincinnati, North Country)
15 Haleigha Waszyngtona (MB, 6-3, Colorado Springs, Kolorado, Penn State Univ., Rocky Mountain)
16 Dana Retke (MB, 6-8, Riverside, Illinois, Univ. of Wisconsin, Great Lakes)
18 Assia O’Neal (MB, 6-3, Southlake, Teksas, Uniwersytet Teksasu, Północny Teksas)
22 Katarzyna Plummer (OH, 6-6, Aliso Viejo, Kalifornia, Stanford, Południowa Kalifornia)
24 Chiaka Ogbogu (MB, 6-2, Coppell, Teksas, Uniwersytet Teksasu, Północny Teksas)
29 Khalię Lanier (OH, 6-2, Scottsdale, Arizona, Univ. of Southern California, Arizona)

Warto przeczytać!  Polska twierdzi, że mogłaby odesłać dziesiątki tysięcy ukraińskich uchodźców w „wieku wojskowym” z powrotem do swojego kraju, aby walczyli z Rosją

Główny trener: Karcha Kiraly’ego
Asystent trenera: Tamę Miyashiro
Drugi Asystent Trenera: Marv Dunphy, Alfee Reft i Erin Virtue
Analityk wydajności: Rianne Verhoek
Fizjoterapeuta/Trener lekkoatletyczny: Karę Kessans
Lekarz Zespołu: Lori Boyajian-O’Neill, William Briner, James Suchy
Trenerzy Konsultanci: Sue Enquist i Katy Stanfill
Kierownik zespołu: Coleya Pawlikowskiego