Podróże

Komisja Najwyższa zatwierdza projekty parków na rok 2024 – Superior Telegram

  • 20 listopada, 2023
  • 4 min read
Komisja Najwyższa zatwierdza projekty parków na rok 2024 – Superior Telegram


Departament Parków, Rekreacji i Leśnictwa ma plan ulepszenia miejskich parków i zewnętrznych przestrzeni rekreacyjnych w 2024 roku.

Komisja ds. Parków i Rekreacji zatwierdziła wydanie około 650 000 dolarów na projekty w nadchodzącym roku.

Planowane ulepszenia obejmują ukończenie projektu dostępu do zatoki Woodstock i parku Carl Gullo; zajęcie się gatunkami inwazyjnymi; ulepszenia szlaków w Lesie Miejskim Superior; dostęp do wody i poidło na terenie psiego parku; pilotażowy projekt kamer bezpieczeństwa mający na celu monitorowanie najbardziej zdewastowanych obiektów parkowych w Superior; toaleta z kanalizacją i fontanna w Webster Dream Park; oraz obudowy wokół toalet przenośnych.

Komisarze nieznacznie zmienili jednak plan, zmniejszając finansowanie ławek i kiosku z znakami na polu golfowym Municipal Forest Disc oraz eliminując finansowanie koszy na śmieci i ławek na okres jednego roku, aby opłacić najbardziej opłacalny projekt pilotażowy kamer w ciągu najbliższych 10 lat .

Miasto planuje zainstalować 15 kamer w obszarach systemu parków, w których często dochodzi do aktów wandalizmu, powiedziała Linda Cadotte, dyrektor ds. parków, rekreacji i leśnictwa. Powiedziała, że ​​system, z którego miasto planuje korzystać, przechowuje dane zgromadzone w chmurze przez 30 dni, więc monitorowanie nie jest wymagane. Kiedy wydział ds. parków zostanie powiadomiony o wandalizmie mającym miejsce w określonym przedziale czasu, powiedziała, że ​​w systemie można przeszukiwać migawkę, którą można wysłać do policji w celu zbadania.

Warto przeczytać!  Gdzie można podróżować bez paszportu? Miejsca do odwiedzenia, ponieważ zaległości paszportowe trwają

„Jest naprawdę przyjazny dla użytkownika” – Cadotte powiedział o systemie, który będzie kosztować 31 000 dolarów za 10-letnią licencję. Cadotte powiedział, że trzyletnia licencja kosztowałaby miasto 18 000 dolarów.

„Przyznam, że wolałbym po prostu finansować to przez 10 lat” – powiedział radny Nicholas Ledin.

Jednak najwięcej dyskusji wzbudziły propozycje, których nawet nie było na liście projektów.

Komisarz Gene Rosburg zaproponował dodanie toalety na terenie wybiegu dla psów, która mogłaby służyć również wczasowiczom, gdyby miasto utworzyło bezpłatne pole namiotowe przylegające do parkingu przy North 28th Street, obsługującego las miejski Superior.

Cadotte powiedziała, że ​​chciałaby w końcu zobaczyć w tej okolicy schronisko lub ośrodek przyrodniczy, a budowa łazienek może to skomplikować.

„Zdecydowanie istnieje potrzeba częstszego biwakowania i spędzania czasu w kamperach oraz tego, co nazywają „życiem w furgonetce”” – powiedział Cadotte.

Komisarze zgodzili się dodać miejsca, w których można zwiedzać kempingi i pojazdy kempingowe, do listy projektów do rozważenia w przyszłości.

062720.n.st.SkatePark3.jpg

Kasey Mertes, lat 14, z Duluth, nabiera prędkości, aby wykonać trik na rowerze w Superior Skate Park, 26 czerwca 2020 r. Komisja ds. Parków i Rekreacji przedstawiła niefinansowaną propozycję zbadania nowego skateparku i toru pompowego w Superior.

Jed Carlson / Plik / Plik grupy medialnej Duluth

Dodali także projekt i budowę skateparku i toru pompowego do listy projektów do rozważenia w przyszłości.

Warto przeczytać!  Poznaj European Sleeper: New Night Train Company w Europie

Ledin poprosił o niesfinansowaną pozycję po otrzymaniu listu od chłopca z Superior w sprawie stanu skateparku i zbadaniu jego obaw.

„Trudno byłoby mi w tym momencie zdecydować, co wyciąć” – powiedział Ledin.

Zbudowany w latach 2000 i 2001 Cadotte stwierdził, że infrastruktura pod rampami jest w całości drewniana i ulega zniszczeniu. światła mają niewłaściwą wysokość; i bramka bezpieczeństwa już nie działa.

„Jeśli nie zrobimy czegoś, żeby to poprawić, to stracimy” – powiedział radny Prawy Ludwig. Zapytała, czy zasadne byłoby wystąpienie z propozycjami zaprojektowania nowego skateparku.

Cadotte stwierdził, że właściwsze byłoby poczekać, aż dowiemy się, czego oczekuje społeczeństwo od projektu.

„Otrzymaliśmy duży nacisk w zakresie ogólnego, kompleksowego planu dotyczącego jazdy na rowerze” – powiedział Cadotte. „Czy to okazja, aby przyjrzeć się Pump Trackowi i usunąć wszystkie rowery ze skateparku?”

Pump track to tor z nachylonymi zakrętami, rolkami i elementami zaprojektowanymi do jazdy przez ludzi generujących pęd poprzez ruchy ciała w górę i w dół, a nie pedałowanie.

Cadotte stwierdził, że mogłaby to być okazja do stworzenia zarówno skateparku, jak i oddzielnego toru dla rowerów.

Warto przeczytać!  Wanderlust: Adventure Traveller Naomi Grevemberg pokazuje nam, jak odkrywać Alaskę przez Van Life

Rada rozważy plan projektu na posiedzeniu 5 grudnia.

Shelley Nelson

Shelley Nelson jest reporterką Duluth Media Group od 1997 r. i zajmowała się społecznościami i rządem hrabstw Superior i Douglas dla Duluth News Tribune od 1999 do 2006 r. oraz Superior Telegram od 2006 r. Skontaktuj się z nią pod numerem 715-395-5022 lub snelson @superiortelegram.com.
Źródło