Konferencja prasowa Arsenalu NA ŻYWO: Mikel Arteta o porażce w wyścigu o tytuł, porażce Villi i straconej szansie

• 14 kwietnia, 2024

Mikel Arteta stanie twarzą w twarz z prasą po starciu Arsenalu w Premier League z Aston Villą na stadionie Emirates.

Widząc wcześniejszą porażkę Liverpoolu z Crystal Palace, Kanonierzy rozpoczęli mecz jak zespół zdeterminowany, aby wykorzystać przewagę. Gabriel Jesus trafił w boczną siatkę, a następnie Bukayo Saka trafił w słupek, gdy Arsenal dominował na początku meczu i powinien był prowadzić.

Villa jednak nadal stwarzała zagrożenie i miała pecha, że ​​sama nie wyszła na prowadzenie, gdy strzał Ollie Watkinsa odbił się od wewnętrznej strony słupka i minął. Arsenal w dalszym ciągu dominował i mógł objąć prowadzenie do przerwy, gdy Leandro Trossard nie trafił z bliskiej odległości.

Po tym, jak stworzyli przerażający występ w drugiej połowie, pożałowali straconych okazji. Youri Tielemans dał gospodarzom ostrzeżenie po strzale od słupka i poprzeczki, po czym Leon Bailey wykorzystał niepewność w defensywie i zapewnił gościom prowadzenie 1:0.

Gdy Arsenal następnie gonił grę, Villa w pełni wykorzystała przewagę, a Watkins strzelił drugą bramkę w kontrataku, co zakończyło mecz i zapewniło Manchesterowi City przewagę w wyścigu o tytuł Premier League.

Dzięki niemu możesz usłyszeć wszystko, co Arteta ma do powiedzenia na ten temat i wiele więcej piłka nożna.londyngłówna korespondentka Arsenalu, Kaya Kaynak, na naszym blogu na żywo poniżej.

Warto przeczytać!  FIH Pro League: Po porażce z Wielką Brytanią podopieczni Craiga Fultona robią dwa kroki do przodu i jeden do tyłu | Wiadomości hokejowe

Arteta o nastrojach w szatni

Po przegranej w jakimkolwiek meczu są sfrustrowani i smutni. Mamy piękną szansę, jakiej nie było od 14 lat, aby dostać się do półfinału Ligi Mistrzów. Nie mogło to nastąpić w lepszym momencie.

Arteta w wyścigu o tytuł

Taka jest teraz rzeczywistość (tytuł jest w rękach City). Od kilku miesięcy jest to samo. Wiedzieliśmy, że ten moment może nadejść i teraz chodzi o dobrą reakcję

Jeśli jeden wynik nas wykolei, oznacza to, że nie jesteśmy wystarczająco silni. W pierwszej połowie zagraliśmy świetnie, powinny być trzy lub cztery. W drugiej połowie dynamika uległa zmianie. Teraz czas wstać i dać się policzyć.

Nie mamy innego rozwiązania. Jeśli chcesz wygrać mistrzostwa, kiedy masz ten moment, musisz wstać.

Emery włączy się, jeśli zmieni coś w przerwie

Nie, to samo. Pierwszy był taki sam plan. W pierwszej połowie nam się to nie udało, bo przeciwnik w niektórych szczegółach był lepszy pod względem taktycznym. W drugiej połowie Zaniolo miał długą piłkę, a on fantastycznie utrzymywał ją. Przeciwnik schodził niżej, a my mogliśmy częściej utrzymywać się przy piłce.

Warto przeczytać!  „MS Dhoni to zweryfikował, mój jest nadal…”: Specjalna prośba Ravindry Jadeji o „tytuł” ​​spotyka się z niesamowitą reakcją ze strony CSK | Krykiet

Emery o meczu

Dobry wieczór. Bardzo szczęśliwy. Myślę, że gracze byli bardzo skupieni. Jako zespół analizowaliśmy nasze procesy. Przygotowaliśmy ten mecz jako bardzo trudny mecz, ale świetną okazję do zdobycia trzech punktów. Byliśmy gotowi na grę bez walki. Byliśmy gotowi grać pod ich dominacją w meczu. Połączyliśmy także nasz moment.

Potrzebowaliśmy bramkarza, potrzebowaliśmy wspólnej obrony, a potem potrzebowaliśmy zmian i stopniowego utrzymywania się przy piłce.

Emery jako pierwszy

Unai przybył tutaj pierwszy

Emi Martinez w Arsenalu

Emi Martinez rozmawiała ze Sky po meczu

Myślę, że spędziłem tu 10-11 lat. Nadal mam tu przyjaciół. Przyszedłem tu jako chłopak, a zostawiłem mężczyznę. Zawsze będę kochać ten klub.

„Nadal zajmują drugie miejsce, zaszli daleko i mają jednego z najlepszych menedżerów na świecie. Pracowałem z Mikelem [Arteta]. Wiem, jaki jest dobry”.

Oceny graczy

Naprawdę okropny występ #AFC w drugiej połowie. Mógł się skupić na kimkolwiek, ale początkowo uważał, że Havertz był słaby, a zmęczenie Zinchenki stało się prawdziwym problemem w trakcie meczu. Zarówno Trossard, jak i Saka również są marnotrawcami.

Warto przeczytać!  Virat Kohli lepszy od Sunila Gavaskara, Sachina Tendulkara i MS Dhoni: Navjot Sidhu mówi, że legenda RCB jest „najlepsza” w historii | Krykiet

Tutaj przeczytasz pełne oceny graczy Kaya Kaynaka.

Kai Havertz nie był w najlepszej formie, gdy Arsenal przegrał z Aston Villą w Premier League. (Zdjęcie: Shaun Botterill/Getty Images)

Powitanie

Witam i zapraszam piłka nożna.londynRelacja z konferencji prasowej Mikela Artety po porażce Arsenalu z Aston Villą 2:0.