Polska

Krzysztof Bosak o premierze: Pozuje na takiego, że mógłby teraz do Konfederacji wstąpić

  • 20 listopada, 2023
  • 3 min read
Krzysztof Bosak o premierze: Pozuje na takiego, że mógłby teraz do Konfederacji wstąpić


Krzysztof Bosak został zapytany, czy otrzymał zaproszenie do rozmów na temat „koalicji polskich spraw”, którą chce stworzyć premier Mateusz Morawiecki. – Nigdy jako Konfederacja nie odrzuciliśmy zaproszeń od najważniejszych osób w państwie. (…) Do tego momentu żadne zaproszenie na rozmowy do nas nie wpłynęło – powiedział wicemarszałek Sejmu. 

Żadnych rozmów z premierem nie ma

Polityk Konfederacji zapewnił, że nie toczą się żadne „poufne rozmowy” z premierem. – To jest gra pozorów. Wszyscy wiedzą, że PiS nie ma większości i jej mieć nie będzie, natomiast premier dał się wmanewrować, albo sam się zgodził, żeby robić dobrą minę do złej gry – stwierdził i dodał, że to element kampanii do przyszłorocznych wyborów.

 

– Teraz czas na w miarę sprawną zmianę władzy – stwierdził Bosak. 

 

ZOBACZ: Krzysztof Bosak tłumaczy: Nie zgodziliśmy się

 

Zapewnił, że Konfederacja nie wierzy w chęć zrealizowania jej postulatów przez premiera w ramach „koalicji polskich spraw”. – Miał na to osiem lat. (…) To hipokryzja. Premier pozuje na eurosceptyka, takiego, że mógłby teraz do Konfederacji wstąpić. To jest niepoważne dla nas – podkreślił. 

Warto przeczytać!  Ojciec Rydzyk za pieniądze MON promował służbę wojskową wśród emerytów

Protest na granicy z Ukrainą

Bosak zarzucił Morawieckiemu, że jego rząd nie robi nic w sprawie polskich firm transportowych, których przedstawiciele protestują na granicy z Ukrainą. Jego zdaniem powinny zostać ustalone zasady funkcjonowania polskiej branży transportowej w Ukrainie, a polska strona powinna baczniej przyglądać się firmom białoruskim i ukraińskim, szczególnie tym, które powstały w ostatnim czasie. 

 

– Przedstawiciele rządu polskiego popadli w amok ukraiński. Zaczęli reprezentować ukraińskich rolników, przewoźników i ukraińską armię – wymieniał.

 

– Nie możemy pozwolić na to, żeby Ukraina szantażem załatwiała wszystkie swoje sprawy w Polsce – skomentował słowa ambasadora tego państwa w Warszawie Wasyla Zwarycza, który zablokowanie granicy przez polskich przewoźników nazwał „wbiciem noża w plecy”. – Polska ma swoje interesy, Ukraina ma swoje interesy. Rząd polski jest od dbania o polskie interesy a nie ukraińskie – podkreślił wicemarszałek. Dodał, że takiego podejścia będzie też wymagał od gabinetu Donalda Tuska, kiedy już powstanie.

 

WIDEO: Krzysztof Bosak w programie „Gość Wydarzeń”

 

 

Warto przeczytać!  Jedyny działający polski reaktor jądrowy przejdzie modernizację

Bosak został też zapytany, czy istnieje sojusz Konfederacji i Trzeciej Drogi. – Nie ma żadnego sojuszu, natomiast jest współpraca pomiędzy różnymi klubami – powiedział. 

 

Mecenas Monika Horna-Cieślak jest kandydatką Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka. Rymanowski zapytał wicemarszałka, czy jego partia poprze tę kandydaturę. – Decyzja jeszcze przed nami – odparł polityk.

Konfederacja szykuje się do kolejnych wyborów

W dalszej części rozmowy Bosak podkreślił, że Konfederacja jest za niskimi podatkami więc, jeżeli będzie możliwość przedłużenia zerowego VAT-u na żywność, to „jest to dla nas postulat naturalny”. 

 

ZOBACZ: Karina i Krzysztof Bosakowie doczekali się córki. Posłanka pokazała zdjęcie trzeciego dziecka

 

Bosak zapowiedział, że Konfederacja przygotowuje się już do przyszłorocznych wyborów europejskich i samorządowych. – Chcemy wprowadzić bardzo silną, krytyczną wobec zamierzeń Brukseli reprezentację do Parlamentu Europejskiego. I zrobimy to – podkreślił. 

 

Wcześniejsze odcinki programu można obejrzeć TUTAJ.

ap/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Źródło

Warto przeczytać!  Iwona Wieczorek i przerwana zmowa milczenia. Nowe fakty wstrząsną opinią publiczną? "Obalimy wiele mitów"