Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA: Indie przegrywają 2:1 po kontrowersyjnym golu Kataru; wycofuje się z kwalifikacji PŚ

• 12 czerwca, 2024
Kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA: Indie przegrywają 2:1 po kontrowersyjnym golu Kataru;  wycofuje się z kwalifikacji PŚ

Słabe sędziowanie pozbawiło Indie szansy na historyczne wejście do trzeciej rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata FIFA, gdy mistrzowie Azji, Katar, zdobyli kontrowersyjną bramkę i 11 czerwca 2024 r. w Doha zwyciężyli 2:1.

Indie prowadziły dzięki bramce Lallianzuali Chhangte w 37. minucie, ale doszło do katastrofy, gdy sędzia uznał wyrównujące wyrównanie Yousefa Aymena w 73. minucie za sprawiedliwe, po tym jak wydawało się, że piłka wyszła poza boisko.

Kontrowersyjna decyzja wywróciła losy meczu do góry nogami, gdy w 85. minucie Katar zdobył drugą bramkę po strzale Ahmeda Al-Rawiego.

Stało się to po tym, jak Hindusi byli o krok od scenariusza historii po tym, jak do przerwy prowadzili 1:0, a w drugim meczu Kuwejt i Afganistan bezbramkowe.

Jednak indyjskie marzenie legło w gruzach w ciągu kilku minut drugiej połowy dzięki kontrowersyjnemu golowi Aymena i następującemu po nim uderzeniu Al-Rawiego.

Tymczasem Eid Al-Rashidi zdobył zwycięską bramkę dla Kuwejtu w 81. minucie. W ten sposób Katar i Kuwejt awansowały do ​​drugiej rundy.

Chhangte uderza

Wcześniej, grając zaledwie pięć dni po odejściu na emeryturę prawdopodobnie najlepszego piłkarza w kraju, Sunila Chhetriego, niewielu dało szansę przegrywającej drużynie indyjskiej, zajmującej 121. miejsce w rankingu.

Warto przeczytać!  Podróż Indii do Pucharu Świata T20 rozpoczyna się w USA; Virat Kohli na randce z Anushką Sharmą w Bombaju

Jednak podopieczni Igora Stimaca odwrócili sytuację w wielkim stylu i po strzale Chhangte poszli na dobrą drogę.

Chhangte, 27-letni skrzydłowy drużyny Lunglei drużyny Mizoram, uderzył piłkę dokładnie w dolny róg po ukośnym podaniu Brandona Fernandesa.

Otrzymawszy piłkę, nie pomylił się, przechytrzył markera i przerwał impas, uciszając kibiców ukochanych gospodarzy na stadionie Jassima Bin Hamada.

Było to swego rodzaju odkupienie dla Chhangte, który trafił do siatki po nieudanej próbie wykorzystania dwóch szans stworzonych przez Brandona.

Dzięki temu strajkowi Chhangte India stał się także aktywnym zawodnikiem z ośmioma bramkami, który zdobył najwięcej punktów.

Na obiekt przybyła także spora liczba kibiców z Indii, którzy czasami przewyższyli kibiców, jeśli chodzi o wiwatowanie po strzale Chhangte.

Po przetrwaniu początkowej fali ataków Kataru, kiedy kapitan i bramkarz Gurpreet Singh Sandhu wykonał kilka kluczowych interwencji, Indie, pozbawione po wielu latach Chhetriego, zaczęły wywierać presję na gospodarzach.

Mehtab Singh również odegrał swoją rolę, blokując strzał Ahmeda Alrawiego z linii bramkowej, dzięki czemu Indie miały przewagę od samego początku.

Atak falami

W miarę upływu pierwszej połowy trzej indyjscy napastnicy, Rahim Ali, Chhangte i Manvir Singh, a także pomocnicy Fernandes, Jeakson Singh i Suresh Wangjam utworzyli sześcioosobową prasę, która przeprowadzała ataki falami i nie pozwalała katarskim obrońcom na utrzymać się przy piłce na własnej połowie.

Warto przeczytać!  Bruno Fernandes sugeruje zmianę pozycji Man Utd po poświęceniu Liverpoolu

Jeakson pokonał Rahima za obrońcą Kataru w 25. minucie, a ten wbiegł w pole karne i mocno i nisko wbił piłkę w bramkę, ale dośrodkowanie uniknęło atakujących Chhangte i Manvira.

Niemal natychmiast Manvir został rozegrany w 31. minucie i już miał do pokonania bramkarza, jego strzał został jednak sparowany.

Chhangte przechwycił podanie w trzeciej kwarcie Kataru, zagrał „dwa dwa” z Brandonem i podał do Rahima, który był zaledwie metr od podania.

Obrona Kataru wyglądała na wstrząśniętą, a Indianie chcieli to wykorzystać. Chhangte otworzył wynik.

Jay Gupta po podwójnej akcji z Jeaksonem na lewym skrzydle oddał piłkę Brandonowi, który po podaniu do Chhangte znalazł idealną wagę. Sprytny skrzydłowy spokojnie wykończył piłkę tuż obok słupka.

Druga połowa na tylnej nodze

W drugiej połowie dynamika meczu całkowicie się zmieniła. Indie nie zatrudniały już swojej sześcioosobowej prasy, zamiast tego zadowalały się środkowym blokiem.

Katar chciał wykorzystać kanały półprzestrzenne, a Mehtab ponownie zablokował strzał Alrawiego, który otrzymał drugie cięcie.

Sahal Abdul Samad i Liston Colaco, którzy zastąpili Fernandesa i Rahima, prawie stworzyli tę szansę. Krążąc po kontuarze, Sahal minął znacznik i posłał Listona na bramkę, ale ten był zaledwie kilka cali na spalonym.

Warto przeczytać!  Bang vs SL – Pothas apeluje o cierpliwość wobec młodych pałkarzy z Bangladeszu

Katar odpowiedział na nieco ponad 15 minut regulaminowego czasu gry, gdy Ayman wykonał cięcie z bliskiej odległości. Indyjscy piłkarze ostro protestowali przeciwko tej decyzji, twierdząc, że piłka wyszła poza boisko, zanim padła bramka, ale sędzia nie ustąpił.

Jay wywołał zamieszanie na lewej stronie w 82. minucie, ale słabe dotknięcie oznaczało, że bramkarz Kataru wyszedł i sparował piłkę. Liston miał szansę na zdobycie gola po odbiciu, ale jego strzał został odbity, zanim został zebrany.

Alrawi ponownie złamał indyjskie serca, kiedy podkręcił piłkę spoza pola karnego w dolny róg obok wymachującego Gurpreeta.

To jest artykuł Premium dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów. Aby czytać ponad 250 takich artykułów premium każdego miesiąca

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie dobrego dziennikarstwa.