Kylian Mbappé powraca i zdobywa bramkę w remisie Francji z Polską – Orange County Register

• 25 czerwca, 2024
  • 7 min read

Kylian Mbappé z Francji świętuje po strzeleniu rzutu karnego w meczu grupy D pomiędzy Francją a Polską na turnieju piłki nożnej Euro 2024 w Dortmundzie, Niemcy, wtorek, 25 czerwca 2024 r. (Friso Gentsch/dpa przez AP)

DORTMUND, Niemcy — Kylian Mbappé, ubrany w maskę chroniącą złamany nos, swój powrót na Mistrzostwa Europy uczcił golem przeciwko Polsce.

To jednak nie wystarczyło na wtorkowe zwycięstwo i nie wystarczy, aby rozwiązać narastające problemy Francji na Euro 2024.

Mbappé zdjął maskę ochronną, aby świętować przed kibicami swojej drużyny po wykorzystaniu rzutu karnego w 56. minucie. Jednak Robert Lewandowski zapewnił sobie remis 1:1 po rzucie punktowym w 79. minucie, które wykonał dwukrotnie, pozostawiając Francuzów na pozycji wicemistrza Austrii w grupie D i umieszczając ich w tej samej połowie remisu z obrońcą tytułu Portugalią. , gospodarze Niemcy i Hiszpania – trzy kraje wagi ciężkiej kontynentu.

W meczu rozegranym w tym samym czasie Austria pokonała Holandię 3:2.

Wynik oznacza również, że Francja nie strzeliła jeszcze gola w grze otwartej na Euro 2024, pokonując Austrię 1:0 samobójczym golem, a następnie zremisując 0:0 z Holendrami – kiedy Mbappé zaginął po złamaniu nosa w meczu z Austriakami .

Les Bleus awansowali, to jasne, ale nie byli przekonujący.

„Oczywiście chcieliśmy zająć pierwsze miejsce, ale żeby to osiągnąć, musieliśmy wygrać” – powiedział trener Francji Didier Deschamps. „Zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić, tworząc okazje do zwycięstwa. Mogliśmy zachować się lepiej pod względem efektywności.”

Mbappé wrócił do wyjściowego składu przeciwko zajmującej ostatnie miejsce Polsce, która została wyeliminowana już przed rozpoczęciem meczu i wyraźnie osłabiona była noszeniem czarnej maski ograniczającej jego widzenie peryferyjne.

W dużej mierze trzymał się z daleka od zbyt fizycznych wyzwań i nie walczył o piłkę w powietrzu. Często widywano go, jak trzymał się na skraju pola karnego i czekał, aż piłka do niego dotrze.

Warto przeczytać!  Emma Raducanu prowadzi Wielką Brytanię po Francji i awansuje do finału Billie Jean King Cup

Mimo to Mbappé pozostał najniebezpieczniejszym napastnikiem Francji i wreszcie strzelił swojego pierwszego gola w sześciu meczach na turnieju – zdobywając cztery na Euro 2020 i dwa na Euro 2024 – po tym, jak Ousmane Dembele potknął się w polu karnym. Był to 48. gol napastnika Realu Madryt dla Francji.

Mbappé rozegrał cały mecz, zaczynając jako środkowy napastnik, a kończąc na lewym skrzydle, w kolejnym rozczarowującym występie Francji – dwukrotnym mistrzem Europy i wicemistrzem Pucharu Świata w 2022 roku.

Mecz z wicemistrzem grupy E, którym mogą być Belgia, Rumunia, Słowacja lub Ukraina, odbędzie się 1 lipca w ramach 1/8 finału.

Wtedy Francuzom będzie znacznie trudniej.

Przynajmniej przeszli, czego nie można powiedzieć o Polsce.

36-letni Lewandowski, prawdopodobnie swój ostatni występ na Mistrzostwach Europy, odszedł z golem – nawet jeśli potrzebował dwóch prób, aby minąć bramkarza Mike’a Maignana po jego rozbiegu z jąkaniem. Maignan obronił pierwsze kopnięcie, ale był uznał, że zszedł z linii przed wykonaniem obrony.

Lewandowski miał kolejną okazję, wykonał ten sam program i tym razem trafił w dolny róg i zdobył swojego 83. gola w reprezentacji, mimo że Maignan skakał we właściwy sposób.

To samo przydarzyło się Lewandowskiemu w meczu przeciwko Francji na mundialu, gdy bramkarzem był Hugo Lloris. Lewandowski ponownie strzelił gola w drugiej próbie po wkroczeniu Llorisa.

Austria pokonuje Holandię 3:2 i awansuje do fazy pucharowej Euro 2024 jako zwycięzca grupy przed Francją Autor: CIARÁN FAHEY AP Pisarz sportowyBERLIN (AP) — Marcel Sabitzer strzelił gola w końcówce, aby Austria awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Europy jako zwycięzca grupy z 3 -2 zwycięstwo nad Holandią. Austria zwyciężyła w grupie D dzięki remisowi Francji z Polską 1:1 w drugim meczu. Austriacy potrzebowali punktu, aby zapewnić sobie awans i rozpoczęli świetnie, a holenderski napastnik Donyell Malen strzelił samobójcę w szóstej minucie. Cody Gapko wyrównał dwie minuty po przerwie, ale Romano Schmid ponownie objął prowadzenie przed Austrią w 59. minucie. Memphis Depay wyrównał w 75. Jednak Sabitzer odzyskał prowadzenie Austrii dwie minuty później.

Warto przeczytać!  Polskie LPP odbija się od roszczeń Hindenburga wobec Rosji

Austria 3, Holandia 2

Marcel Sabitzer strzelił gola w końcówce i dzięki zwycięstwu nad Holandią we wtorek w Berlinie Austria awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Europy jako zwycięzca grupy.

Austria zwyciężyła w grupie D dzięki remisowi Francji z Polską 1:1 w drugim meczu. Zarówno Francja, jak i Holandia były już pewne awansu dzięki wynikom w innych meczach.

„Zwycięzca grupy, zwycięzca grupy!” – austriaccy fani skandowali w ciepłym wieczornym słońcu, wychodząc z berlińskiego Olympiastadion. Ich holenderscy odpowiednicy, tysiące z nich ubranych w jaskrawe pomarańcze, muszą teraz poczekać, aż pozostałe grupy zakończą rozgrywki i dowiedzieć się, która drużyna będzie na nich czekała w następnej rundzie.

We wtorek w Lipsku Austria zmierzy się z drugim w tabeli zespołem F – Turcją, Gruzją lub Czechami.

„Jeśli pokonasz Holandię i zajmiesz pierwsze miejsce w grupie, nie możesz być taki zły” – powiedział Sabitzer, który gra w Niemczech w Borussii Dortmund. „Najważniejszym priorytetem był dla nas postęp i udało nam się to osiągnąć. Teraz musimy trochę to osłabić, oczyścić głowy, a potem ponownie zaatakujemy.

Austriacy potrzebowali punktu, aby zapewnić sobie awans i rozpoczęli świetnie, a holenderski napastnik Donyell Malen strzelił samobójcę w szóstej minucie.

Zmiennik pierwszej połowy, Xavi Simons, dwie minuty po przerwie wyrównał Cody Gapko, ale Romano Schmid ponownie objął prowadzenie przed Austrią w 59. minucie.

Warto przeczytać!  Żużlowe GP Polski – NA ŻYWO po piątkowym zwycięstwie sprintera z Wielkiej Brytanii Dana Bewleya

Memphis Depay wyrównał po świetnym finiszowaniu w 75. minucie, choć musiał poddać się kontroli VAR, gdyż sędzia Ivan Kruzliak poczuł, że trzyma piłkę w rękach. Kontrola wykazała, że ​​Depay nie.

Jednak Sabitzer odzyskał prowadzenie Austrii dwie minuty później mocnym uderzeniem z trudnego kąta.

Mimo emocjonującego finału, w którym obie strony miały okazje, zwyciężyły.

Austria przełamała serię siedmiu porażek z Holandią, w tym porażkę w fazie grupowej w ostatniej edycji turnieju.

Minęło dokładnie 36 lat, odkąd Holandia wygrała Euro ’88 w Monachium.

Trener Holandii Ronald Koeman, który grał w mistrzowskiej drużynie w 1988 roku, dokonał we wtorek trzech zmian w składzie, który zremisował z Francją. Skrytykował Simonsa za to, że nie wywierał wystarczającego nacisku w tym meczu, a następnie zrezygnował z młodego zawodnika na rzecz Joeya Veermana w środku pola. Lutsharel Geertruida zaczął grać dla Denzela Dumfriesa na prawym obrońcy, a Malen zaczął grać w miejsce Jeremiego Frimponga, który gra na pozycji skrzydłowego w Bayerze Leverkusen.

Zespół Koemana rozpoczął jednak mecz ospale w przeciwieństwie do zapracowanych Austriaków, którzy strzelili gola, gdy Malen skierował dośrodkowanie Alexandra Prassa w lewy słupek.