Kylian Mbappé pozostaje na ławce rezerwowych po złamaniu nosa podczas remisu Francji z Holandią na Euro 2024

• 21 czerwca, 2024

Anthony Dibon/Icon Sport/Getty Images

Kylian Mbappé mógł tylko patrzeć, jak jego drużynie nie udało się zdobyć gola w piątkowym meczu grupy D.

CNN

Kylian Mbappé był niewykorzystanym rezerwowym podczas bezbramkowego remisu Francji z Holandią w piątek po tym, jak napastnik złamał nos w pierwszym meczu swojej reprezentacji na Euro 2024.

Istniały obawy, że kapitan reprezentacji Francji opuści starcie w Grupie D, ale menadżer Didier Deschamps powiedział w czwartek dziennikarzom, że jego gwiazdor będzie dostępny.

Podjęto jednak decyzję, aby dać odpocząć Mbappé, który patrzył, jak jego kolegom z drużyny nie udało się znaleźć przełamania w meczu przeciwko Liverpoolowi. Oranje.

Wprawdzie, Les Bleus prawie przegrał mecz. Xavi Simons myślał, że w drugiej połowie zdobył zwycięskiego gola dla Holandii, ale kontrowersyjnie uznano gola ze względu na spalonego.

Sam Simons był wyraźnie na pozycji spalonej, ale jego kolega z drużyny Denzel Dumfries znajdował się na pozycji spalonej, a sędzia asystent wideo (VAR) uznał, że przeszkadzał bramkarzowi Francji Mike’owi Maignanowi.

Bez swojego głównego napastnika Francja miała trudności z wykończeniem swoich szans i przez cały mecz marnotrawiła grę pod bramką – Adrien Rabiot i Antoine Griezmann byli winni zmarnowania dwóch godnych uwagi okazji.

Warto przeczytać!  Były premier Kaczyński mówi, że Polska potrzebowała oprogramowania szpiegującego, ale jego szczegóły nie interesowały

Jednak remis najprawdopodobniej zapewni Francji awans do fazy pucharowej. Les Bleus będą mieli szansę wygrać grupę, grając we wtorek z Polską.

Ostatni mecz fazy grupowej będzie dla Mbappé kolejną szansą na powrót; 25-latek trenował na początku tego tygodnia, zakładając trójkolorową maskę inspirowaną stylem francuskim.

Jednak Mbappé nie może nosić wielokolorowej maski podczas meczu Euro 2024, ponieważ przepisy UEFA stanowią, że „sprzęt medyczny noszony na boisku musi być jednokolorowy i wolny od elementów identyfikujących drużynę i producenta”.

Bernadett Szabo/Reuters

Ukrainiec Mykoła Szaparenko świętuje zdobycie wyrównującego gola dla swojej drużyny.

Ukraina, która bierze udział w swoim pierwszym dużym turnieju od wybuchu wojny w 2022 r., zanotowała poruszający występ na piątkowych mistrzostwach Euro 2024, zapewniając sobie powrót do zwycięstwa 2:1 ze Słowacją w grupie E.

Bramki Mykoły Szaparenki i Romana Jaremczuka uratowały fatalny wynik dla drużyny Niebieski i żółty – porażka postawiłaby naród na krawędzi eliminacji z turnieju.

W poniedziałek Ukraina poniosła bolesną porażkę w pierwszym meczu grupowym, co zaowocowało ponurym występem w przegranym 3:0 meczu z Rumunią.

Warto przeczytać!  Polska dostarczyła Ukrainie radziecki pocisk ziemia-powietrze S-200

W meczu ze Słowacją zespół zagrał znacznie lepiej, ale przez większą część pierwszej połowy zespół nadal zajmował drugą pozycję, przegrywając w 17. minucie po strzale Ivana Schranza.

Jednak po przerwie Ukraina wyglądała na odmłodzoną i na drugą połowę wyszła z nową wiarą. Shaparenko zachował spokój i wykończył dobrze przepracowaną akcję w 54. minucie, po czym Jaremczuk trafił zwycięzcę na 10 minut przed końcem.

Przed turniejem menadżer Ukrainy Serhij Rebrow powiedział CNN Sport, że chce, aby jego zespół podnosił na duchu Ukraińców na całym świecie podczas Euro 2024.

00:56 – Źródło: CNN

Ukraińscy żołnierze kibicują narodowej drużynie piłki nożnej z linii frontu

Robiąc to w piątek, Ukraina ponownie rozbudziła nadzieje na awans do fazy pucharowej rozgrywek – drużyna zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie E, a do środowego meczu z Belgią pozostał jeszcze jeden mecz grupowy z Belgią.

„To bardzo miłe emocje dla naszego narodu ukraińskiego, któremu naprawdę brakuje tych emocji” – powiedział Rebrov w piątkowym wywiadzie po meczu.

Najważniejsze, że dzisiaj pokazaliśmy ducha. Na tego typu turniejach możesz wygrać, możesz przegrać, ale bardzo ważne jest, jak to zrobisz.

Warto przeczytać!  bne IntelliNews - Koalicja rządząca w Polsce jest o krok bliżej postawienia szefa NBP przed sądem

Zasługujemy na to zwycięstwo i myślę, że dzisiaj naprawdę zagraliśmy z zaangażowaniem.

Grupa D: Polska odpada z Euro 2024

Wcześniej w piątek Austria pokonała Polskę 3:1 w grupie D, a wynik oznaczał później, że ta ostatnia odpadnie z Euro 2024.

Gernot Trauner strzelił błyskotliwą główkę w dziewiątej minucie i posłał piłkę do siatki Burschena prowadzenie, ale Polska wyrównała przed przerwą dzięki Krzysztofowi Piątkowi.

Juliana Finneya/Getty Images

Trauner strzela pierwszego gola dla swojej drużyny w meczu z Polską.

Remis stawiałby obie drużyny przed trudnym wyzwaniem, aby dotrzeć do fazy pucharowej turnieju, więc każda drużyna wyruszyła na poszukiwanie zwycięzcy.

To Austria wykazała się największym opanowaniem przed bramką, a Christoph Baumgartner zapewnił swojej drużynie prowadzenie, zanim kapitan Marko Arnautović dołożył trzecią bramkę z rzutu karnego.

Remis Francji z Holandią w piątek pod koniec meczu oznaczał, że Polska jako pierwsza drużyna opuściła turniej.