Technologia

Ładowanie przez USB: Apple ogłasza jedno z „największych” ogłoszeń w historii po przejściu na ładowanie USB w iPhone’ach

  • 17 listopada, 2023
  • 3 min read
Ładowanie przez USB: Apple ogłasza jedno z „największych” ogłoszeń w historii po przejściu na ładowanie USB w iPhone’ach


Firma Apple wydała coś, co z całą pewnością można określić jako jedno z „największych” ogłoszeń w historii po przyjęciu ładowania USB w iPhone’ach z najnowszą generacją iPhone’ów z serii iPhone 15. Według doniesień firma ma wdrożyć standard przesyłania wiadomości RCS (Rich Communication Services). W oświadczeniu dla 9to5Mac rzecznik Apple powiedział, że firma wierzy, że RCS zapewni lepszą interoperacyjność w przypadku wiadomości międzyplatformowych.

Co dokładnie powiedział rzecznik Apple
„W dalszej części przyszłego roku dodamy obsługę RCS Universal Profile, standardu obecnie opublikowanego przez stowarzyszenie GSM. Wierzymy, że RCS Universal Profile zapewni lepszą interoperacyjność w porównaniu z SMS-ami i MMS-ami. Będzie to działać razem z iMessage, który nadal będzie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przesyłania wiadomości dla użytkowników Apple” – powiedział witrynie internetowej rzecznik Apple.

Dlaczego Apple przechodzi na RCS
Decyzja Apple została podjęta pod presją ze strony konkurentów, takich jak Google i Samsung. Dzieje się tak również po tym, jak Google zwrócił się do UE, aby nakłonić Apple do przyjęcia standardu przesyłania wiadomości RCS, wywierając w ten sposób presję organów regulacyjnych na firmę. Zatem zmiana prawdopodobnie następuje w odpowiedzi na presję organów regulacyjnych ze strony unijnej ustawy o rynkach cyfrowych.

Apple iMessage nigdzie się nie wybiera
Pamiętaj, że to nie jest Apple otwierające iMessage na inne platformy. Zamiast tego jest to firma, która wdraża RCS niezależnie od iMessage. iMessage pozostanie platformą do przesyłania wiadomości używaną do wszelkiej komunikacji między użytkownikami iPhone’a. RCS zastąpi jedynie SMS-y i MMS-y i będzie istniał oddzielnie od iMessage, jeśli będzie dostępny. Według Apple w razie potrzeby wiadomości SMS i MMS będą nadal dostępne jako rozwiązanie zastępcze.

Apple powtarza również, że iMessage jest znacznie bezpieczniejszy i bardziej przyjazny dla prywatności niż RCS. iMessage jest szyfrowany od początku do końca, a Apple utrzymuje, że RCS nie obsługuje obecnie szyfrowania tak silnego jak iMessage.

Co to jest przesyłanie wiadomości RCS
Według Google czaty Rich Communication Services (RCS) zapewniają ulepszone i bogate możliwości przesyłania wiadomości. RCS to aktualizacja tradycyjnej wiadomości SMS. Czaty RCS są udostępniane przez Google lub Twojego operatora komórkowego. RCS działa poprzez natywną aplikację do przesyłania wiadomości w telefonie. Na przykład na urządzeniach z Androidem użytkownicy mogą otworzyć aplikację Wiadomości Google i wybrać Ustawienia > Funkcje czatu. Tutaj będą mieli możliwość włączenia przesyłania wiadomości RCS.


Źródło

Warto przeczytać!  Jak opanować Lifeweaver w Overwatch 2