Lamine Yamal z Barcelony znów błyszczy, gdy Hiszpania dominuje nad Gruzją i awansuje do ćwierćfinału Euro 2024

• 30 czerwca, 2024

Największa grupa Barcelony na Euro 2024 zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale, ponieważ Lamine Yamal i Pedri wzięli udział w dominującym zwycięstwie Hiszpanii 4-1 nad Gruzją w niedzielnym starciu 1/8 finału w Kolonii, a Ferran Torres i Fermín López obserwowali z ławki, jak ich koledzy z drużyny od początku do końca dawali pokaz. Po tym, jak wcześnie przegrywali La Roja zaliczyli wściekły powrót fantastyczną grą w ataku, a Yamal po raz kolejny był jedną z gwiazd wydarzenia, gdy Hiszpania zorganizowała potworne starcie Last Eight z Niemcami.

Hiszpania zaczęła grę w sposób dominujący, utrzymując posiadanie piłki i szybko przesuwając ją z boku na bok, aby znaleźć przestrzeń w ciasnej strukturze 5-3-2 Gruzinów. Lamine Yamal i Nico Williams widzieli piłkę wcześnie i często i stworzyli mnóstwo kłopotów na skrzydłach, a La Roja stworzył kilka naprawdę dobrych okazji, które zmusiły bramkarza Giorgiego Mamardashviliego do kilku doskonałych obron.

Jednak pomimo całkowitej dominacji w ciągu pierwszych 20 minut, Hiszpania w jakiś sposób została z tyłu: Gruzja strzeliła gola w swoim pierwszym znaczącym ataku w meczu, gdy Robin Le Normand odbił dośrodkowanie prawego skrzydła od własnej siatki i zdobył niefortunną bramkę samobójczą. i dać słabszym szokującą przewagę.

Warto przeczytać!  Zwolniony Igor Stimac ostrzega AIFF: „Wypłać płatność w ciągu 10 dni, bo inaczej złożę przeciwko tobie pozew” | Wiadomości piłkarskie

Hiszpania jednak nie wydawała się zbytnio przejmowana utratą bramki i nadal grała w ten sam sposób, stwarzając zagrożenie na skrzydłach i oddała kilka strzałów na bramkę, które Mamardashvili wielokrotnie obronił. Gruzja stwarzała spore zagrożenie w kontrataku, ale nigdy nie stworzyła realnych okazji, a wyrównanie Hiszpanii wydawało się kwestią czasu.

A na pięć minut przed końcem połowy La Roja w końcu strzelili gola, na który zasłużyli, gdy Williams znalazł Rodriego na skraju pola karnego, a zawodnik Manchesteru City wykorzystał słabszą lewą nogę, aby znaleźć dolny róg i wyrównać wynik w Kolonii. Niedługo potem rozległ się gwizdek kończący pierwszą połowę, kończący znakomitą pierwszą połowę meczu, a my byliśmy przygotowani na fantastyczną końcówkę.

Hiszpania kontynuowała wywieranie presji na początku drugiej połowy i zakończyła odrabianie strat już po pięciu minutach: po wywalczeniu rzutu wolnego i obronieniu go przez bramkarza, Yamal zachował koncentrację i kilka sekund później stał się rozgrywającym, po niesamowitym dośrodkowaniu do Fabiána Ruiza przy dalszym słupku, który łatwo główkował i La Rojadrugi gol.

Spokojnie, wspaniały wieczór Pedriego zakończył się zaraz po zdobyciu bramki, kiedy w 52. minucie zastąpił go Dani Olmo, a Hiszpania nadal dominowała przy piłce i szukała trzeciego gola, podczas gdy Gruzja powoli zaczęła bronić się wyżej na boisku, próbując wymuszać błędy i strzelać gole. mało prawdopodobne wyrównanie.

Warto przeczytać!  Florentino Perezowi pozostało ostatnie historyczne wyzwanie w Realu Madryt

La Roja byli w nastroju i stworzyli kilka dobrych okazji, z których Yamal zmarnował być może najlepszą, oddając strzał, który minął bramkę zaledwie kilka minut po godzinie gry. Hiszpania prawie przypieczętowała zwycięstwo na nieco mniej niż 20 minut przed końcem, gdy Lamine wykonał wspaniałą dwójkę z Olmo w polu karnym i wymusił samobójczego gola, ale nastolatek z Barcelony był na spalonym i gol został anulowany.

Kilka minut później padł trzeci gol, który liczył się jako La Roja przeszedł do niszczycielskiej kontrataku, a Williams zdobył wspaniałego solowego gola, który podwoił przewagę Hiszpanii i praktycznie położył kres wszelkim nadziejom Gruzinów na tę noc. Hiszpania nie przestawała atakować, a Jamal był wyraźnie bardzo głodny, by w końcu zdobyć swojego pierwszego gola w turnieju, a jego koledzy z drużyny nieustannie podawali mu piłkę.

Nastolatek miał kilka okazji, ale być może był zbyt zdenerwowany i zmarnował wszystkie, jednak jeden z jego kolegów z drużyny trafił do siatki, a Olmo zdobył kolejną wspaniałą bramkę solo, potrajając przewagę Hiszpanii i zapewniając sobie pewne zwycięstwo.

Ostatni gwizdek zakończył wspaniały wieczór dla Hiszpanii, która dominowała od początku do końca i pokazała swoją wyższość. Będą uważani za faworytów do zwycięstwa, biorąc pod uwagę to, jak dobrze grali do tej pory, ale ich remis jest brutalny, a ich następny mecz zmierzą się z Niemcami.

Warto przeczytać!  Drabina Pucharu Świata Indian Express T20: Jaiswal ponownie w pierwszej piątce, Hardik ma problemy w 5. tygodniu naszego rankingu | Wiadomości krykieta

Ale biorąc pod uwagę niesamowitą formę Yamala i solidność reszty drużyny, zarówno z piłką, jak i bez niej, trudno nie wyobrazić sobie Hiszpanii grającej o trofeum w Berlinie za dwa tygodnie, biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy.