Leicester 1-1 Tottenham: Najważniejsze momenty, zawodnik meczu, statystyki

• 19 sierpnia, 2024

Jamie Vardy powraca do strzelania goli w Premier League, a Leicester City zremisowało 1:1 z Tottenhamem Hotspur na King Power Stadium.

Miasto LeicesterWieczny wróg Wielkiej Szóstki Jamie Vardy powrócił do Premier League z hukiem, ponieważ drużyna, która niedawno awansowała, utrzymała Tottenham Hotspur do remisu 1-1 na King Power Stadium.

Po wzruszającym hołdzie złożonym zmarłemu przed meczem Craig SzekspirTottenham – na czele z nowym zawodnikiem wartym 65 mln funtów Dominic Solanke – natychmiast potwierdzili swoją dominację na King Power, gdzie Vardy wyszedł w pierwszym składzie gospodarzy, mimo że w połowie tygodnia nie mógł zagrać z powodu kontuzji.

Weteran drużyny Foxes widział niewiele Guglielmo Wikariuszgol w pierwszym 45-tym meczu, kiedy Tottenham dał Steve Cooperdrużyna gościła z trudem powrót do Premier League i zasłużenie objęła prowadzenie już po upływie pół godziny gry Pedro Porrospoglądając na głowę/ramię.

Z nowym zawodnikiem Leicester Oliwier Skipp – właśnie przyjechałem z Tottenhamu – oglądam z ławki i jestem kolejnym byłym graczem Spurs Harry Winks być zalanym, James Maddisonktóry również powrócił do swojej starej drużyny, zręcznie podał piłkę do Porro, a Hiszpan zdobył gola, na co zasługiwała dominacja gości.

Anioł PostecoglouJednak drużyna Tottenhamu nie radziła sobie najlepiej pod względem defensywy, marnując wiele szans na powiększenie swojej przewagi. Taka nieudolność okazała się kosztowna, gdy odwieczny wróg Tottenhamu, Vardy, wykorzystał fatalne krycie i skierował piłkę głową do bramki wyrównującego gola.

Warto przeczytać!  Prognoza meczu PAK-W vs WI-W: Kto wygra dzisiejszy 4. mecz T20I?

103. gol 37-latka w Premier League od ukończenia 30. roku życia zapoczątkował nieprzewidziane odrodzenie Leicester, choć zostało ono przerwane, gdy Rodrigo Bentancur – który zerwał więzadło krzyżowe przednie podczas King Power w 2023 r. – stracił przytomność i opuścił boisko na noszach.

Długa przerwa rzeczywiście zahamowała dobrą passę Lisów, ale Spurs nie wyglądali na zdolnych do odzyskania prowadzenia, mimo że przez ponad 70% czasu byli w posiadaniu piłki. Ich występ pozostawił Postecoglou więcej pytań niż odpowiedzi.

Tottenham powinien już zniknąć z pola widzenia do przerwy, a Leicester nie miało prawa wrócić do gry, biorąc pod uwagę grę w pierwszych 45 minutach. Jednak wigor, jaki podopieczni Coopera zaprezentowali w drugiej połowie, powinien napawać ostrożnym optymizmem w nadchodzących tygodniach.

LEICESTER VS. TOTTENHAM – NAJWAŻNIEJSZE MECZY

Bramka Pedro Porro przeciwko Leicester (29. minuta, Leicester 0-1 Tottenham)

Tottenham rozpoczął nowy sezon, w dużej mierze dzięki starej miłości z Leicester.

Lilywhites ponownie poruszają się lewą stroną, zanim Syn Heung-min oddaje piłkę Maddisonowi, który ma czas na dośrodkowanie w pole karne, które trafia do nadbiegającego Porro.

Prawy obrońca nie ma najlepszego kontaktu z piłką, która wydaje się odbijać od jego ramienia, ale delikatnie odbija ją obok Mads Hermansenbezskuteczny chwyt i piłka wpadła do siatki.

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024: Mecz 30, USA vs IRE Prognoza meczu

Bramka Jamiego Vardy’ego przeciwko Tottenhamowi (57. minuta, Leicester 1-1 Tottenham)

Leicester ledwo zdołało pokonać Tottenham, ale niespodziewanie na początku drugiej połowy wyrównało, a wszystko za sprawą samego dręczyciela Wielkiej Szóstki.

A Wiktor Kristiansen dośrodkowanie z lewej strony przelatuje przed bramką i nie trafia w nikogo, ale Abdul Fatawu podtrzymuje szansę po przeciwnej stronie pola karnego i posyła piłkę z powrotem do miksera.

To przechodzi Bobby Decordova-Reid’s head, ale Vardy jest całkowicie niepilnowany, pozostaje na pozycji spalonej i nie może chybić z dolnym rogiem z kilku metrów. Okropna obrona Tottenhamu.

ZAWODNIK MECZU – MADS HERMANSEN

Mads Hermansen z Leicester City świętuje gola 23 kwietnia 2024 r.© Imago

W pierwszej połowie numer jeden Leicester, Hermansen, nie mógł wiele zrobić, aby powstrzymać Porro i Tottenham, ale gdy „The Lilywhites” kontynuowali natarcie, Duńczyk zachował dumę i trzymał gości na dystans.

Dzięki braku bezwzględności Spurs, Hermansen wykonał pięć obron i szybko zszedł z linii, by zgasić wszelkie niebezpieczeństwo, zanim się rozwinęło, a punkt był więcej niż uzasadniony. Szczególne podziękowania należą się również Fatawu i Porro.

LEICESTER VS. TOTTENHAM STATYSTYKI MECZU

Posiadanie: Leicester 29%-71% Tottenham
Zdjęcia: Leicester 7-15 Tottenham
Strzały celne: Leicester 3-7 Tottenham
Narożniki: Leicester 2-13 Tottenham
Faule: Leicester 11-12 Tottenham

Warto przeczytać!  Jonatan Christie pokonuje Lakshyę Sen w thrillerze składającym się z trzech gier i organizuje ogólnoindonezyjski finał podczas Mistrzostw All England Championship 2024

NAJLEPSZE STATYSTYKI

CO DALEJ?

W sobotę drużyna Leicester wyruszyła na swój pierwszy wyjazdowy mecz Premier League, w którym zmierzy się z innym londyńskim zespołem, Fulham. Na tym boisku mógłby zadebiutować były zawodnik Tottenhamu, Skipp, który dołączył do zespołu zbyt późno, by móc wystąpić w dzisiejszym meczu.

Tymczasem pierwszy mecz domowy Tottenhamu w sezonie 2024-25 odbędzie się w sobotnie popołudnie przeciwko Evertonowi, ale głównym zmartwieniem jest stan zdrowia Porro i Bentancura po ich przymusowym wycofaniu się z King Power.

ID:550767:1false2false3false:QQ:: z pulpitu bazy danych :LenBod:collect9454:Brak informacji o analizie danych