Liverpool doznaje ogromnego ciosu w wyścigu o tytuł, gdy Crystal Palace wygrywa na Anfield – 6 punktów do dyskusji

• 14 kwietnia, 2024
  • 6 min read

LIVERPOOL – CRYSTAL PALACE 0:1: Eberechi Eze strzelił zwycięskiego gola dla drużyny Olivera Glasnera, uderzając młotkiem w nadzieje The Reds na zdobycie tytułu Premier League w tym sezonie

W niedzielę Crystal Palace zwyciężyło 1:0 z Liverpoolem

Liverpool zmarnował szansę na powrót na szczyt Premier League po porażce 1:0 z Crystal Palace.

The Reds słabo rozpoczęli ten sezon, przed wizytą w Palace tracili aż 22 razy straty, a także ponownie stracili pierwszego gola. Podopieczni Olivera Glasnera wyszli na prowadzenie już po pierwszym kwadransie, gdy płynną akcję zakończył Eberechi Eze.

Chwilę później Palace prawie podwoił prowadzenie po trafieniu Jeana Phillipe-Matety, gdy jego strzał z linii bocznej wybił Andy Robertson. Wydawało się, że to obudziło Liverpool, gdy zaczął stwarzać sobie okazje. Wataru Endo i Luis Diaz nie wykorzystali okazji w pierwszej połowie, zanim tuż po przerwie Darwin Nunez zmarnował okazję.

Podopieczni Jurgena Kloppa nadal wywierali presję, choć nie grali na najwyższym poziomie i powinni byli wyrównać, gdy rezerwowy Diogo Jota zobaczył, jak jego strzał od bramki został zablokowany przez Nathaniela Clyne’a. Kibice na Anfield ledwie mogli w to uwierzyć, gdy Curtis Jones posłał piłkę obok bramki.

Mohamed Salah był kolejnym, który przegapił znakomitą okazję, a Palace utrzymał ważne trzy punkty. Oto sześć punktów do dyskusji z Anfield.

Klopp oszołomiony

Liverpool nie zaczął dobrze ostatnich meczów na Anfield i problem ten utrzymywał się także w meczu z Palace. The Reds od początku grali ospale i już w 14. minucie pozwolili drużynie Olivera Glasnera wyjść na prowadzenie.

Warto przeczytać!  „Zatrzymał Rahula Dravida i powiedział mu, że ten dzieciak trafił 6 szóstek w jednym meczu”: Sanju Samson ujawnia kłamstwo zmieniające karierę

Dobra, płynna akcja zakończyła się, gdy Tyrick Mitchell przeciągnął piłkę z lewej strony do Eze, który spokojnie skierował piłkę do siatki, zdobywając siódmego gola w sezonie.

Chociaż Palace było fenomenalne, z punktu widzenia Liverpoolu pozostają pytania, ponieważ zespół nie był wystarczająco szybki, aby zamknąć zawodników Palace, zanim pozostawił Eze z tak dużą przestrzenią do wykończenia.

Warto przeczytać!  Martins odnosi pierwsze zwycięstwo w 2024 roku w Barcelonie

Warto przeczytać!  Puchar Świata T20 2024: Składy wszystkich rywalizujących drużyn