Biznes

Mabion patrzy z optymizmem na możliwość podpisania kontraktu z nowym klientem w ’23

  • 14 listopada, 2023
  • 3 min read
Mabion patrzy z optymizmem na możliwość podpisania kontraktu z nowym klientem w ’23


2023-11-14 12:48

publikacja
2023-11-14 12:48

Mabion patrzy z optymizmem na możliwość podpisania kontraktu z nowym klientem już w tym roku – poinformowali przedstawiciele zarządu podczas wideokonferencji. Mabion podał, że wartość ofert w trakcie rozstrzygnięcia przekracza 115 mln zł, a zarząd zakłada, że wartość backlogu będzie istotnie rosła.

Mabion patrzy z optymizmem na możliwość podpisania kontraktu z nowym klientem w '23
Mabion patrzy z optymizmem na możliwość podpisania kontraktu z nowym klientem w '23
/ Mabion

„Z dużym optymizmem patrzymy na możliwość podpisania kontraktu z nowym klientem już w tym roku i w szczególności znacznie więcej w 2024 r.” – powiedział prezes Krzysztof Kaczmarczyk.

Członek zarządu Adam Pietruszkiewicz wyjaśnił, że czas konwersji klienta od pierwszego kontaktu do podpisania umowy może trwać w branży do 12 miesięcy.

„Pierwszy raz wyszliśmy z ofertą na rynek na początku roku, gdy ogłosiliśmy strategię (…), więc ten okres 12 miesięcy jest coraz bliżej i mamy nadzieję, że w niedługim czasie będziemy w stanie pochwalić się nowymi kontraktami, ale na ten moment jest za wcześnie, by przedstawić precyzyjne terminy potencjalnego podpisania kontraktu” – dodał.

Jak poinformował członek zarządu, spółka prowadzi rozmowy zarówno z dużymi klientami, jak i mniejszymi firmami.

Warto przeczytać!  Ile zarabia prezes PKN Orlen Daniel Obajtek?

„Prowadzimy więcej rozmów z mniejszymi firmami, bo jest ich po prostu więcej, ale prowadzimy też rozmowy z firmami bardziej rozpoznawalnymi na rynku farmaceutycznym, jednak fokusujemy się z naszą ofertą do firm, które są na wcześniejszym etapie rozwoju swoich produktów, które szukają dostawcy usług takich, jak Mabion, by pomóc im dojść do etapu badań klinicznych. Ale prowadzimy też rozmowy z firmami, które szukają usługodawców na produkcję komercyjną” – ocenił.

Mabion podał w prezentacji, że sumaryczna wartość wszystkich ofert, obecnie w trakcie rozstrzygnięcia, przekracza 115 mln zł w wysokomarżowej części usługowej bez uwzględnienia dodatkowej wartość materiałów i surowców.

„Zakładamy, że ta wartość backlogu (…) będzie istotnie rosła. Konwersja backlogu na kontrakty to też proces, więc powienien on być większy i takie mamy aspiracje, by wypełnić ten poziom przychodów oczekiwany na 2024 i 2025 r. To też oczywiste, (…) że myśląc o ofertach dla klientów pracujemy na lata 2024-2026, ponieważ charakterystyka kontraktów często jest długoterminowa, dlatego też backlog powinien dynamicznie rosnąć. Konwersja na oferty jest procesem i 115 mln zł na pewno jest poniżej naszych oczekiwań” – powiedział prezes.

Warto przeczytać!  Znane marki kpią z Paczkomat®! „Żabki, Żabce, Żabkę”. Prezes InPostu odpowiada!

Zarząd poinformował, że w kwocie 115 mln zł są oferty kierowane do innych podmiotów, poza Novavaksem, ale spółka prowadzi rozmowy w sprawie kontynuacji kontraktu z Novavaksem długoterminowo. Kontrakt, w części zagwarantowanej, trwa do drugiego kwartału 2024 r.

„Widzimy potencjalne obszary współpracy poza terminem połowy 2024 r., niemniej na tym etapie trudno przedstawić jakiekolwiek szczegóły co do wartości, czy zakresu tej współpracy” – powiedział Pietruszkiewicz.

W przedstawionej w kwietniu strategii Mabion podawał, że szacowany potencjał przychodowy wynosi 150 mln zł w 2023 r., a w okresie 2024-27 150-200 mln zł rocznie. (PAP Biznes)

doa/ gor/


Źródło