Podróże

Malezyjski turysta zachwycony cudami Europy Wschodniej

  • 17 listopada, 2023
  • 5 min read
Malezyjski turysta zachwycony cudami Europy Wschodniej


Napisz do nas

Chętnie dowiemy się, co uczyniło Twoje wakacje tak wyjątkowymi. Twoja historia – doświadczenia, wskazówki, porady – powinna zawierać od 700 do 800 słów w formacie Word lub tekstowym. Prosimy o załączenie przynajmniej pięciu zdjęć (1MB, z podpisami) w osobnym mailu. Za przesłane zgłoszenia nie pobieramy żadnych opłat i zastrzegamy sobie prawo do ich edycji. Wyślij e-mail na adres star2travel@thestar.com.my z tematem „Udostępnij czytelnikom”.

W zeszłym miesiącu wraz z rodziną wybraliśmy się na wycieczkę po Europie Wschodniej i odwiedziliśmy kilka krajów, a mianowicie Czechy, Polskę, Słowację, Węgry, Austrię i Niemcy.

Chociaż nasz lot z Malezji wylądował w Monachium w Niemczech, tak naprawdę nasza wycieczka rozpoczęła się w mieście Cesky Krumlov w Czechach. Cesky Krumlov to także nazwa zamku, który został zbudowany w 1240 roku przez ród Witigonen, potężny ród w Czechach. Ten niesamowity historyczny zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1992 roku.

Miasto położone w regionie południowoczeskim jest bardzo malownicze. Słynie z dobrze zachowanej średniowiecznej architektury i wspaniałej przyrody. To dobre miejsce dla osób zainteresowanych średniowieczem, a także tych, którzy kochają sztukę i historię.

Spędziliśmy także trochę czasu na urokliwym Starym Mieście, historycznym centrum. W labiryncie wąskich, krętych uliczek znajdowały się kolorowe sklepy oferujące tradycyjne czeskie rękodzieło i pamiątki.

Warto przeczytać!  10 najpiękniejszych miast nad jeziorami w zachodnim Nowym Jorku

W Pradze, stolicy Czech, zachwycaliśmy się splendorem Katedry św. Wita i udaliśmy się na spokojny spacer wzdłuż słynnego Mostu Karola.

Dwa z najbardziej charakterystycznych miejsc, które naprawdę nas wyróżniały podczas wycieczki, znajdowały się w Polsce: Kopalnia Soli w Wieliczce na południu oraz Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Pisarz (po lewej) przed Zamkiem Praskim, jednym z najstarszych zamków na świecie.Pisarz (po lewej) przed Zamkiem Praskim, jednym z najstarszych zamków na świecie.

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedna z najstarszych kopalni soli na świecie. Zaczęła działać w XIII wieku, a produkcję komercyjną zaprzestała dopiero w 1996 roku. Dziś miejsce to jest muzeum i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest znane ze swojego historycznego znaczenia i wspaniałych podziemnych komór. Byliśmy oszołomieni misternymi rzeźbami wyrzeźbionymi w soli i zapierającą dech w piersiach podziemną kaplicą, w której znajdowały się jedne z najpiękniejszych solnych żyrandoli, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

Tymczasem Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau to były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. W obozie życie straciło ponad 1,1 miliona mężczyzn, kobiet i dzieci. Muzeum podzielone jest właściwie na dwie części: Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, które oddalone są od siebie o 3,5 km.

Warto przeczytać!  Czy brytyjska turystyka naprawdę potrzebuje rodziny królewskiej?

Widok na Budapeszt nocą z rzeki Dunaj.Widok na Budapeszt nocą z rzeki Dunaj.

Po Polsce pojechaliśmy do Bratysławy na Słowacji, ale nie udało nam się zbyt wiele zwiedzić tego miejsca. To stare miasto tętniło historią, piękną architekturą i mnóstwem przyrody.

Podczas wycieczki wybraliśmy się także na rejs po Dunaju i wsiedliśmy na pokład w Budapeszcie na Węgrzech. Dunaj to druga co do długości rzeka w Europie, przepływająca przez 10 krajów, co czyni go jedną z głównych dróg wodnych kontynentu. Pochodzi ze Schwarzwaldu w Niemczech i płynie na południowy wschód przez 2850 km, po czym wpada do Morza Czarnego.

Kolejnym malowniczym miastem jest Wiedeń, stolica Austrii, która słynie z muzyki klasycznej, wspaniałej architektury i historii. Wiedeń jest domem dla wielu znanych kompozytorów muzyki klasycznej, w tym Mozarta, Beethovena i Straussa.

Odwiedziliśmy także Salzburg, miejsce narodzin Mozarta. Dobrze zachowana architektura barokowa, którą można zobaczyć w Twierdzy Hohensalzburg i Katedrze w Salzburgu, przyciąga turystów z całego świata.

Według naszego przewodnika Mozart był wpływowym i płodnym kompozytorem epoki klasycznej, urodzonym 27 stycznia 1756 roku w Salzburgu w Austrii. Był cudownym dzieckiem, które od najmłodszych lat wykazywało wyjątkowy talent muzyczny. Skomponował swoją pierwszą symfonię w wieku ośmiu lat.

Warto przeczytać!  Gubernator Hochul apeluje o ostrożność przed zimową burzą, która ma przynieść śnieg i lód w kilku regionach na północy stanu w tym tygodniu

Kompozycje Mozarta obejmują różne gatunki, w tym symfonie, opery, muzykę kameralną i koncerty. Do jego najbardziej znanych dzieł należą: „Wesele Figara”, „Don Giovanni” i „Czarodziejski flet”. Jego kompozycje charakteryzują się elegancją, głębią emocjonalną i mistrzostwem technicznym.

Hallstatt to malownicza wioska w Austrii, znana ze swojego oszałamiającego piękna przyrody.Hallstatt to malownicza wioska w Austrii, znana ze swojego oszałamiającego piękna przyrody.

Hallstatt w regionie Salzkammergut w Austrii) to mała wioska licząca około 700 mieszkańców. Krystalicznie czysta woda jeziora otoczonego górami Dachstein stanowi piękne tło do zdjęć. Faktycznie, jest to jedno z najlepszych miejsc do robienia zdjęć.

Hallstatt, znane z produkcji soli, jest również wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Naszym ostatnim celem było Monachium w Niemczech. Kraj ten słynie oczywiście z produkcji samochodów, zwłaszcza BMW i Mercedesa. Niemieckie rolnictwo również zapewnia krajowi znaczne bogactwo.

Jeśli chodzi o jedzenie, kuchnia wschodnioeuropejska jest raczej słona, a porcje są zwykle duże. Desery to najlepsza rzecz w jedzeniu w regionie!

Nasza podróż do Europy Wschodniej była bardzo satysfakcjonująca. Pomimo napiętego harmonogramu i konieczności pokonywania codziennie ponad 15 km, każde miejsce dostarczało innych wrażeń i przyjemności.

Wyrażone poglądy są w całości poglądami czytelnika.
Źródło