Sport

Man City i Bernardo Silva postawili Arsenal i Liverpool w stan najwyższej gotowości

• 16 marca, 2024
  • 5 min read

MANCHESTER, Anglia — Manchester City rozpoczyna ostatnią prostą w walce o tytuł Premier League po przerwie na mecze reprezentacyjne, a łatwość zwycięstwa w ćwierćfinale Pucharu Anglii nad Newcastle United powinna wystarczyć, aby zmartwić zarówno Arsenal, jak i Liverpool.

City wygrało w sobotę 2:0 na stadionie Etihad, zdobywając rekordowy szósty z rzędu półfinał Pucharu Anglii i przygotowując się do wizyty Arsenalu 31 marca w najlepszy możliwy sposób. Po raz kolejny zespół Pepa Guardioli w odpowiednim momencie przyspiesza walkę o trofeum. To obecnie 22 mecze bez porażki we wszystkich rozgrywkach i tak naprawdę Newcastle ani razu nie zbliżyło się do zostania pierwszą drużyną gości, która wygrała na Etihad od listopada 2022 roku.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Dwa gole Bernardo Silvy przed przerwą – obydwa zdobyte, ale i tak zasłużone – zapewniły miły wieczór, a spokojny i opanowany występ mógł sprawić, że Mikel Arteta i Jurgen Klopp wzdrygnęli się na myśl o nadchodzącej bitwie .

Newcastle zmaga się z kontuzjami kluczowych graczy, takich jak Kieran Trippier, ale zespół grający w Lidze Mistrzów przed Świętami Bożego Narodzenia został wprawnie odsunięty na bok, jakby był zespołem z niższej ligi po prostu szczęśliwym, że tu jest.

Warto przeczytać!  Prognoza meczu BPH kontra SOB – Kto wygra dzisiejszy mecz stu mężczyzn pomiędzy BPH a SOB?

„Zawsze oczekujemy tego, co najlepsze dla zespołu” – powiedział Guardiola. „Zdobyliśmy potrójną koronę, pięć tytułów, a powrót z ostatniej przerwy na mecze międzynarodowe w ciągu ostatniego jednego lub dwóch miesięcy, aby móc rywalizować, wiele dla nas znaczy.

Wiem, że gramy o zwycięstwo w finale, ale żeby to wygrać, trzeba wygrać wcześniejsze rundy. Wygraliśmy cztery finały Carabao Cup z rzędu, a teraz jesteśmy w sześciu finałach Pucharu Anglii półfinały z rzędu. Biegać i grać w taki sposób, jak oni, jest niesamowite. Gratulacje dla zespołu, nikt wcześniej tego nie zrobił.

„Graliśmy naprawdę dobrze, byliśmy bardzo bezpieczni przy piłce. Mateo [Kovacic], Rodri i Bernardo świetnie utrzymywali się przy piłce. Mecz był naprawdę dobry” – dodał Guardiola.

Trudno przecenić nieustępliwość tej drużyny City. W meczu przeciwko Liverpoolowi na Anfield John Stones strzelił ważnego gola. Tydzień wcześniej w meczu przeciwko Manchesterowi United prowadził Phil Foden, który zdobył dwa gole.

Tym razem to Bernardo, który od ponad miesiąca nie zdobył gola, zrobił różnicę. Jego dwa gole w pierwszej połowie odbiły się tak mocno, że podczas uroczystości wyglądał na nieco zawstydzonego, ale portugalskiemu pomocnikowi gratulowano za to, że wielokrotnie częściej znajdował wolne przestrzenie na prawym brzegu pola karnego niż przy finiszu.

Warto przeczytać!  Pięciu byłych trenerów ISL, których Kerala Blasters może uznać za następcę Ivana Vukomanovicia

City na przestrzeni lat znakomicie radziło sobie z odejściem Davida Silvy, Sergio Aguero, Vincenta Kompany’ego i Ilkaya Gündogana, ale Guardioli może się wydawać, że Bernardo z nich wszystkich będzie najtrudniej zastąpić. Dzięki przystępnej klauzuli odejścia na kwotę około 50 milionów funtów dodanej do przedłużenia kontraktu podpisanego latem ubiegłego roku, City spodziewa się dużego zainteresowania ze strony Paris Saint-Germain przed następnym sezonem, ale póki tu będzie, Silva pozostanie zawodnikiem, któremu Guardiola ufa bardziej niż komukolwiek innemu w drużynie. duże gry.

To mówi wszystko o zajęciach Silvy przeciwko Newcastle, że Kevin De Bruyne, który zmagał się z kontuzją pachwiny, ledwo opuścił boisko. „Wszyscy go kochają i chcemy go, nawet jeśli bramki padają” – powiedział Guardiola.

„Ważne jest, aby został z nami. Kevin wkrótce wróci, ale kiedy spojrzysz na harmonogram – Arsenal, Aston Villa, Crystal Palace, Real Madryt – jest naprawdę ciężko i potrzebujemy wszystkich. Wielokrotnie mówiłem, jak ważny jest Bernardo Jest.”

Następnie menadżer Newcastle Eddie Howe lamentował nad „bogami futbolu działającymi przeciwko nam” w związku z dwoma szczęśliwymi golami Silvy, ale zignorowało to fakt, że Newcastle w ciągu 90 minut oddało tylko dwa strzały i tylko jeden celny. Szukając pierwszego trofeum od 1955 roku, Howe, który spróbował czegoś innego, zmieniając system na piątkę z tyłu, przyznał, że jego zespół „nie był wystarczająco dobry”.

Warto przeczytać!  Radżastan vs Kalkuta, mecz 70: RJS vs KOL MPL Opinio Dzisiejsza prognoza - Kto wygra dzisiejszy mecz?

„Gole są trudne do zdobycia, zwłaszcza pierwszy, który był dużym odbiciem i wleciał w górny róg” – dodał.

„Nie wiem, co powiedzieć. Chłopaki dali z siebie wszystko. Bardzo trudno jest grać z Man City w dowolnym momencie, ale szczególnie wtedy, gdy wybiera się graczy technicznych. Myślę, że spisaliśmy się dobrze, nie poddawaliśmy się i czasami ich denerwowaliśmy .”

W rzeczywistości jednak był to kolejny mecz, który pokazał, że City potrafi wycisnąć życie z przeciwników, a Liverpool i Arsenal obawiają się, że City będzie w stanie wycisnąć życie z wyścigu o tytuł po przerwie międzynarodowej.

Guardioli czeka nerwowe oczekiwanie, ilu jego zawodników powróci ze swoich drużyn narodowych bez szwanku przed wizytą Arsenalu na Etihad, kiedy powróci Premier League. Być może niespodziewana kontuzja zniweczy wszystko, co na pierwszy rzut oka wygląda na to jak atak na kolejną górę.