Manchester City 3-4 Celtic (mecz towarzyski przedsezonowy)

• 24 lipca, 2024

Manchester City rozpoczął okres przygotowawczy od porażki, przegrywając 3-4 z Celtikiem w spotkaniu broniących tytułu mistrzów Anglii i Szkocji w Karolinie Północnej.

W otwartej i pełnej energii pierwszej połowie Hoops w pełni wykorzystali ekspansywne podejście i brak precyzji Manchesteru City, zdobywając dwa gole za sprawą Nicolasa Kuhna i kolejnego Kyogo Furuhashiego, co zniwelowało stratę napastnika Oscara Bobba – podkreślając, jak bardzo są zaawansowani w przygotowaniach przedsezonowych.

The Blues odrobili straty w drugiej połowie, kiedy Maximo Perrone i Erling Haaland wyrównali, ale po kolejnej szybkiej akcji Celtiku Luis Palma przywrócił przewagę, która ostatecznie dała zwycięstwo drużynie z Glasgow.

Pierwszy celny strzał w meczu pozwolił mistrzom Szkocji objąć prowadzenie tuż przed upływem 15. minuty. Po efektownej akcji Matta O’Rileya Kuhnowi udało się uciec, a niemiecki skrzydłowy sprytnie wykończył akcję, omijając Stefana Ortegę.

Amerykańscy kibice kupili bilety na ten mecz, spodziewając się, że Erling Haaland pokaże się z najlepszej strony. Prawie zobaczyli, jak dwukrotnie wpisuje się na listę strzelców w pierwszej połowie, ale nowy bramkarz Celtiku, Kasper Schmeichel, popisał się dwiema popisowymi interwencjami, uniemożliwiając Norwegowi zdobycie gola.

The Blues ostatecznie wyrównali tuż po pół godzinie gry, pokonując Schmeichela, gdy niecelny strzał Bobba przeleciał nad linią. Ale niemal natychmiast zostali ponownie przyparci do muru, ponieważ linia produkcyjna O’Riley do Kuhn wyczarowała niemal identycznego gola jak ich pierwszy.

Warto przeczytać!  Rahmanullah Gurbaz zostawia chorą mamę w szpitalu dla „innej rodziny” Kolkata Knight Riders: „Nadal jest chora, ale KKR…”

Celtowie zdobyli trzeciego gola tuż przed przerwą, kiedy Kyogo wbiegł w pole karne Luke’a Mbete i minął Ortegę, zdobywając bramkę 3-1.

Ale gdy tylko Celtic zdobył bramkę przed przerwą, Manchester City niemal natychmiast po wznowieniu gry zdobył bramkę. Oscar Bobb wbiegł na pole karne przeciwnika i podał do zmiennika Maximo Perrone, a pomocnik natychmiast dotknął piłki.

Choć Haaland nie miał szans na zdobycie bramki w pierwszej połowie, nie dało się go długo uciszyć – Bobb przerzucił piłkę przy dalszym słupku, a ten potężny zawodnik dopadł Liama ​​Scalesa i główką umieścił piłkę wysoko w siatce, wyrównując wynik.

Jednak podatność piłkarzy Manchesteru City na bezpośrednie zagrania za linią obrony ponownie okazała się nieskuteczna, gdy Reo Hatate zaskoczył wszystkich pułapką ofsajdową i podał do Luisa Palmy, który wykonał najprostsze z możliwych wykończeń.

Manchester City nie grał najlepiej, ale było to zrozumiałe, biorąc pod uwagę zróżnicowaną bazę zawodników i dotychczasowy brak akcji w okresie przygotowawczym. Dlatego też do kolejnego meczu towarzyskiego z AC Milan w sobotę przystąpią z pozytywnymi akcentami.

Oceny graczy

Jedenastka początkowa

Stefan Ortega – 6

Podczas 45 minut gry musiał udaremnić trzy wielkie okazje Celtiku, ale nie zdołał zapobiec, aby żadna z nich nie wpadła do jego siatki.

Warto przeczytać!  Vincent Kompany uderza w ziemię w Bayernie Monachium

Rico Lewis – 7,5

Zmieniony z bocznego obrońcy na pomocnika, z właściwym sobie werwą, wykorzystując inteligentne obszary na wysuniętych pozycjach – ostatnio wyraził chęć częstszego grania dla City.

Jahmai Simpson-Pusey – 6,5

Jego korzenie w Manchesterze City były wyraźnie widoczne, gdy zobaczył, jak dobrze radzi sobie z piłką, i chociaż wysoka linia obrony trochę go denerwowała, kapitan, zdobywca FA Youth Cup, robił, co mógł, by bronić, gdy było to konieczne.

Łukasz Mbete – 5

Wydawał się nieco spanikowany podczas gry piłką i zmienił pozycję, aby pozwolić Kyogo na zdobycie trzeciej bramki dla Celtiku, zanim został zdjęty z boiska w przerwie.

Josh Wilson-Esbrand – 4,5

Miałem koszmar jeden na jeden, szczerze mówiąc. Po prostu nie mogłem poradzić sobie z bezpośrednim zagrożeniem dryblingu Nicolasa Kuhna.

Kalvin Phillips – 5

Mieli duże problemy z radzeniem sobie z szybkimi przejściami w środku pola, nie zapewniając wystarczającej ochrony linii obrony.

Nico O’Reilly – 7

Pokazał kilka klasycznych zagrań, które z pewnością ucieszą fanów Manchesteru City, a najlepszym z nich było celne podanie przy golu Oscara Bobba.

Oscar Bobb – 8,5 (MOTM)

W pierwszej połowie był nieco cichy poza bramką, ale w drugiej połowie pokazał swoją pewność siebie i asystował przy obu golach.

James McAtee – 7

Imponująco komfortowo radził sobie z cofaniem się do kieszeni, by zdobyć piłkę, grał z półobrotem i popychał drużynę Manchester City w górę boiska dzięki progresywnym podaniom.

Warto przeczytać!  Euro 2024, Hiszpania kontra Francja, wynik na żywo: ESP 2-1 FRA; Lamine Yamal, Dani Olmo przewodzą Hiszpanii w przerwie meczu

Jack Grealish – 7,5

Jack Grealish rozegrał orzeźwiająco agresywną godzinę lub dwie, podczas których wyglądał na dużo pewniejszego siebie w kontaktach z przeciwnikami i bardziej kreatywnego niż przez większą część poprzedniego sezonu.

Erling Haaland – 7

Poza polem karnym przez większość czasu pozostawał w ukryciu, strzelił jednego gola i zmusił Schmeichela do dwóch obron dzięki kilku szybkim ruchom.

Zastępstwa

Ederson – 6,5

Wykonał kilka dobrych dośrodkowań, ale nie miał szans na zwycięską bramkę dla Celtiku.

Callum Doyle – 7

Wykazał się dużym doświadczeniem (w porównaniu do większości młodych kolegów z drużyny) i pewnością siebie podczas gry z defensywy.

Mahamadou Susoho – 7,5

Podjął się imponujących wyzwań i nigdy nie wyglądał na zdenerwowanego piłką. Naprawdę dobry casting.

Maksymilian Perrone – 7,5

Już pierwszym dotknięciem piłki osiągnął sukces i dodał do swojego występu inne świetne momenty.

Joel Ndala – 7

Wyglądał na pełnego werwy, jeśli chodzi o chęć atakowania bocznego obrońcy, nawet jeśli efekt końcowy nie był najlepszy.