Rozrywka

Marvels na najlepszej drodze do najgorszego weekendu otwarcia w historii MCU po klapie kasowej filmu Brie Larson

  • 14 listopada, 2023
  • 4 min read
Marvels na najlepszej drodze do najgorszego weekendu otwarcia w historii MCU po klapie kasowej filmu Brie Larson


Cuda zdobył niefortunny tytuł najgorszego weekendu otwarcia w historii 32 filmów Marvel Cinematic Universe (MCU) po fatalnych pierwszych dniach ujęć w USA.

Scenariusz i reżyseria: Nia DaCosta, Cuda jest kontynuacją 2019 roku Kapitan Marvel, w którym Brie Larson wcieliła się w tytułową superbohaterkę. Ona dołączyła Pani Marvel gwiazda Iman Vallani i WandaWizjaTeyonah Paris.

Przewidywano, że film zadebiutuje przy niskich wpływach ze sprzedaży biletów, ponieważ fani narzekali na „zmęczenie Marvelem” (który szczyt serii miał miejsce w 2019 r. Avengers: Koniec gry i od tego czasu przesycił rynek). Jednak niektórzy pierwsi recenzenci byli „mile zaskoczeni” filmem.

Jednak to nie wystarczyło, żeby uratować Cuda od flopowania. Film miał swoją premierę w piątek (10 listopada), a pierwszego dnia w kasie w USA zarobił 21,5 mln dolarów (17,5 mln funtów), co było drugim najmniej dochodowym dniem otwarcia filmu MCU. Przez cały weekend film DaCosty zarobił w USA zaledwie 47 milionów dolarów (38 milionów funtów).

Warto przeczytać!  Meghan Trainor jest w ciąży! 29-letnia piosenkarka wyznała, że ​​spodziewa się drugiego dziecka

To umieszczone Cuda osiągnął dolną granicę szacowanych wpływów krajowych na podstawie piątkowej sprzedaży i dał mu najgorszy weekend otwarcia w USA ze wszystkich filmów MCU przy szacowanym budżecie na 220 milionów dolarów (179 milionów funtów). Liczby te były już niższe od przewidywanych wartości sprzedaży filmu, które pierwotnie wynosiły 75–80 mln dolarów (61–65 mln funtów), ale w zeszłym tygodniu spadły do ​​60–65 mln dolarów (49–53 mln funtów).

Dochody te znacznie odbiegają od poprzedniego najniższego otwarcia dowolnego filmu Marvela w USA, które miało miejsce w 2008 roku Niesamowity Hulk kiedy w pierwszy weekend zarobił 55,4 mln dolarów (45,3 mln funtów) (choć nie jest to skorygowane o inflację). Blisko drugie miejsce było Człowiek Mrówkaktóry w weekend otwarcia w 2015 roku zarobił 57,2 mln dolarów (46,8 mln funtów).

Chociaż niektórzy krytycy chwalili aspekty Cudainni nazywali to „chaotycznym bałaganem” filmu z „pośpiesznym” aktem końcowym, który sprawiał wrażenie, jakby brakowało jakichś scen.

Larson ponownie wciela się w rolę Kapitana Marvela w „The Marvels”

(Podziwiać)

Jednak w swojej czterogwiazdkowej recenzji dla Niezależnykrytyczka filmowa Clarisse Loughrey była bardziej hojna, nazywając film „cudownym”.

Warto przeczytać!  Sir Paul McCartney mówi, że sztuczna inteligencja umożliwiła „ostatnią” piosenkę Beatlesów

„Marvel osiągnął punkt krytyczny – wpadł w burzę, którą sam wywołał, a jego zyski maleły w obliczu wyzysku pracowników i przeciążonych linii produkcyjnych” – napisała. „Czy to nie ironia losu, że projekt, w który studio publicznie wykazało najmniej zaufania, jest tym, który zapewnia im plan przetrwania?”

Logo Amazona Prime

Uzyskaj dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych dzięki Amazon Prime Video

Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego

Zapisać się

Logo Amazona Prime

Uzyskaj dostęp do nieograniczonej transmisji strumieniowej filmów i programów telewizyjnych dzięki Amazon Prime Video

Zarejestruj się już teraz i skorzystaj z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego

Zapisać się

Kiedyś nie do zatrzymania, MCU osiągnęło zawrotny poziom w 2019 roku, kiedy Avengers: Koniec gry stał się najbardziej dochodowym filmem wszechczasów (wyprzedził go poprzedni posiadacz tytułu Awatara kiedy film miał swoją ponowną premierę w Chinach w 2021 r.).

Od tego czasu podjęto kilka prób wprowadzenia nowych postaci i stworzenia nowych serii, seriali telewizyjnych typu spin-off, filmów sequelowych. Jednak w dużej mierze nie osiągnęły one poprzednich szczytów, ale pod względem krytycznym i komercyjnym.

Warto przeczytać!  Dave Bautista wzywa Marvel Exit do ulgi: Drax był zbyt „głupi”

W 2023 roku Marvel wszedł w „fazę piątą” swoich wydań wraz z kontynuacją Paula Rudda Ant-Man i Osa: Quantumania. Niestety, film wyznaczył nowy, negatywny kamień milowy dla serii, ponieważ stał się najniżej ocenianym filmem MCU w witrynie agregującej recenzje, Rotten Tomatoes.

Strażnicy Galaktyki tom 3 pojawił się kilka miesięcy później i lepiej wypadł w oczach krytyków, a Loughrey uznał go za „najlepszy film Marvela od lat”. Mimo to oba filmy radziły sobie dobrze pod względem kasowym, zarabiając 106 mln dolarów (86 mln funtów) i 118 mln dolarów (96 mln funtów) w pierwsze weekendy.

Cuda jest już w kinach.


Źródło