Technologia

Maxon ogłasza listopadowe aktualizacje zawierające ulepszenia ZBrush

 • 20 listopada, 2023
 • 3 min read
Maxon ogłasza listopadowe aktualizacje zawierające ulepszenia ZBrush


Maxon ogłasza kompleksowe aktualizacje kilku produktów objętych subskrypcją Maxon One, w tym ulepszenia ZBrush, Cineware i serię nowych kapsułek.

ZBrush jest lepszy niż kiedykolwiek – z ulepszeniami pędzla Anchors, który został wprowadzony w lipcu, dając użytkownikom nowe sposoby manipulowania siatkami. Dodatkowe ulepszenia zapewniają większą kontrolę podczas korzystania z pędzla nożowego i ułatwiają powtarzanie zmian na siatce. Cineware oferuje ulepszony import plików Cinema 4D do Unreal Engine i rozszerza obsługę materiałów Redshift.

ZBrush 2024
ZBrush 2024 zawiera szereg ulepszeń, które czynią branżowy standard cyfrowego rzeźbienia jeszcze lepszym.

 • Pędzel Anchors otrzymuje aktualizację umożliwiającą korzystanie z pędzla bez konieczności maskowania powierzchni.

 • Podziel na części rozszerza możliwości narzędzia Knife Brush, umożliwiając dzielenie zasobów na kawałki przy jednoczesnym zachowaniu pociętych części jako oddzielnych lub zunifikowanych części w menu SubTool.

 • Narzędzia Gizmo i Transpozycja obsługują teraz maskowanie topologii z możliwością przyciągania do środka obszaru maskowania. Linie metauchwytu i transpozycji można przyciągać wzdłuż zamaskowanego obszaru, ułatwiając artystom pracę związaną z maskowaniem.

 • Odgłosy Cinema 4D są teraz dostępne w galerii szumów powierzchni ZBrush.

 • Dzięki nowej funkcji Powtórz do podobnego artyści mogą z łatwością powtarzać zmiany z edytowanej siatki źródłowej i wprowadzać zmiany do siatek docelowych z tą samą liczbą wielokątów. Powtórz dla podobnych podpór. Zmiany w rzeźbieniu, pełna wymiana siatki, maskowanie i poligrupowanie.

 • Możliwości maski powiększania i zmniejszania zostały rozszerzone o bardziej dynamiczną kontrolę i większy potencjał projektowy.

 • Dodano nową opcję obrysu o nazwie DragStamp. Pozwala kontrolować intensywność związaną z przeciąganiem alfa na powierzchnię poprzez przesuwanie kursora w przód i w tył.

 • Dodano dwa nowe przyciski dotyczące zagięć, zapewniające większą kontrolę nad obszarami zasobu, w których występują zagniecenia i krawędzie. Zagnieć bez maski i Usuń zagniecenie bez maski.

 • Wstawiane pędzle siatkowe są teraz kompatybilne z opcjami menu Obrys.

Warto przeczytać!  Oczekiwanie dobiegło końca, ponieważ OnePlus uruchomi Nord CE 3 Lite 5G i Nord Buds 2 4 kwietnia

Kino
Cineware dla Unreal oferuje teraz ulepszony import plików Cinema 4D do Unreal Engine. Dodatkowo obsługiwane są teraz materiały z przesunięciem ku czerwieni i rozpraszaniem podpowierzchniowym. Rozmiar tekstury można dostosować przed każdym importem, co pozwala na większą elastyczność w zarządzaniu jakością tekstur.

Kapsułki
W tym miesiącu oferta kapsułek jest największa w historii – zapewnia artystom szeroki asortyment zasobów, dzięki którym ich rendery będą błyszczeć. Kolekcja HDR Lighting Studio stworzona za pomocą HDR Light Studio firmy Lightmap Ltd. pomoże Ci przyspieszyć zdjęcia produktów i projekty tytułów. Do kolekcji roślin firmy Laubwerk dodano kilka drzew, traw i roślin kwiatowych. Wreszcie, Maxon w dalszym ciągu aktualizuje swoją bibliotekę klasycznych zasobów pod kątem zgodności z przesunięciem ku czerwieni – zmniejszając liczbę elementów, unowocześniając projekty i tworząc piękne materiały przesunięcia ku czerwieni dla wszystkich zasobów. W tym miesiącu przedstawiamy kilka ogólnych produktów gospodarstwa domowego, które można wykorzystać do wyposażenia kuchni lub wyposażenia sklepu spożywczego.
Źródło