Mbappe i Lewandowski strzelają rzuty karne podczas remisu Francji i Polski na Euro 2024

• 25 czerwca, 2024

<klasa="połączyć " href="https://sports.yahoo.com/soccer/players/3893765/" dane-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" dane-ylk="slk:Kylian Mbappe;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Kylian Mbappe</a> zdjął maskę, aby uczcić zdobycie rzutu karnego i umieścić <a class="połączyć " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/france/" dane-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" dane-ylk="slk:Francja;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Francja</a> na prowadzeniu, ale byli sfrustrowani <a class="połączyć " href="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/poland/" dane-i13n="sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link" dane-ylk="slk:Polska;sec:content-canvas;subsec:anchor_text;elm:context_link;itc:0">Polska</a> (Alberto PIZZOLI)” src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/9rQYJg44MwBQ8YtNqDaZXw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/afp.co.uk/9803f37e71a23e5d4db69abc8a62b2e1″ data-src=”https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/9rQYJg44MwBQ8YtNqDaZXw–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY0MA–/https://media.zenfs.com/en/afp.co.uk/9803f37e71a23e5d4db69abc8a62b2e1″/><button class=

Kylian Mbappe po powrocie strzelił rzut karny po złamaniu nosa, ale odpowiedź Roberta Lewandowskiego oznaczała, że ​​Francja i Polska zremisowały 1:1 w ostatnim meczu grupowym na Euro 2024 we wtorek.

Wynik w Dortmundzie, w połączeniu z jednoczesnym zwycięstwem Austrii 3:2 nad Holandią, zapewnił Francji drugie miejsce w grupie D z jednym zwycięstwem i dwoma remisami.

W najbliższy poniedziałek Francja uda się do Duesseldorfu na mecz 1/8 finału z wicemistrzami grupy E, którymi mogą być Belgia, Rumunia, Słowacja lub Ukraina.

„Musimy docenić to, co zrobiliśmy. Mamy kwalifikacje. Wiemy, kiedy zagramy następny mecz (1 lipca), nawet jeśli nie wiemy, przeciwko komu dokładnie” – powiedział trener Francji Didier Deschamps.

„Osiągnęliśmy nasz pierwszy cel. Nawet jeśli nie mamy miejsca, do którego dążyliśmy, ponieważ jesteśmy drudzy. Zaraz rozpoczną się nowe zawody”.

Ubrany w maskę chroniącą zraniony nos, Mbappe wykonał rzut karny i na początku drugiej połowy wyprowadził Francję na prowadzenie po powaleniu Ousmane Dembele.

Był to pierwszy gol Mbappe w historii na Mistrzostwach Europy i pierwszy gol strzelony przez zawodnika z Francji na tegorocznym turnieju. Jedyny wcześniejszy gol padł, gdy Austriak Maximilian Woeber wpadł do własnej bramki.

Jednak Lewandowski, najlepszy strzelec wszechczasów Polski, który sam po raz pierwszy wystąpił na Euro 2024 po kontuzji uda, wyrównał po rzucie karnym 11 minut przed końcem.

Jego pierwszy kopniak obronił Mike Maignan, ale Lewandowskiemu pozwolono na powtórzenie, gdy francuski bramkarz wypadł z linii, zanim piłka została uderzona.

Wynik Francji jest tym bardziej znaczący, że znajduje się obecnie po tej samej stronie losowania co Portugalia, Hiszpania i Niemcy, czego uniknęłyby, gdyby zajmowały pierwsze miejsce w grupie.

Często nieprecyzyjni i pozbawieni intensywności wicemistrzowie Pucharu Świata 2022 z pewnością będą musieli poprawić ten występ i swoje poprzednie występy grupowe, jeśli mają wygrać zawody.

Polska została wyeliminowana już przed tym meczem, stając się pierwszą drużyną, która odpadła po przegranych dwóch pierwszych meczach. Ten wynik pozwolił przynajmniej drużynie Michała Probierza otrząsnąć się z dumy.

„Szkoda, że ​​nie udało nam się wyjść z naszej grupy” – powiedział Probierz. „Rywalizowaliśmy na równi z wicemistrzami ostatniego Pucharu Świata”.

– Griezmann upadł –

Nie tylko powrót zamaskowanego Mbappe, który opuścił remis Francji z Holandią 0:0, był godny uwagi, gdy ogłoszono składy, a Antoine Griezmann wyjątkowo nie znalazł się w wyjściowej jedenastce.

Zamiast tego skrzydłowy Paris Saint-Germain, Bradley Barcola, po raz pierwszy wystartował w reprezentacji swojego kraju.

Lewandowski, wracający na stadion, na którym dziesięć lat temu zasłynął w barwach Borussii Dortmund, miał w pierwszej połowie jedną wielką szansę, uderzając głową po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego.

Mbappe miał trudności z pozostawieniem po sobie śladu w pierwszej połowie, od czasu do czasu zatrzymując się, aby poprawić maskę i całkowicie ją zdejmując podczas przerwy na drinka w upalny dzień.

Theo Hernandez był pierwszym francuskim zawodnikiem, który przetestował Łukasza Skorupskiego, zaczynając od bramki zamiast Wojciecha Szczęsnego, który wkrótce po mistrzostwach Europy odejdzie z reprezentacji Polski.

Tymczasem pod koniec pierwszej połowy Mbappe zaczął ożywać.

Przy dwóch okazjach szybko wymienił podania z Barcolą po lewej stronie pola karnego, po czym obronił strzał.

Następnie Skorupski rzucił się w lewą stronę, aby zaraz po wznowieniu gry zatrzymać charakterystycznego dla Mbappe podkręcacza, ale nie mógł nic zrobić z karą, która przełamała impas w 56. minucie.

Produkt końcowy Dembele prawie nie istniał, dopóki nie wystrzelił gwałtownie z prawej strony i został ścięty przez Jakuba Kiwiora.

Włoski sędzia Marco Guida natychmiast wskazał na to miejsce, a Mbappe wykonał kopnięcie, po czym zdjął maskę, aby to uczcić.

Polska jednak nie spoczęła i sama wywalczyła rzut karny, gdy rezerwowy Karol Świderski został poturbowany przez Dayota Upamecano.

Sędzia początkowo nakazał kontynuować grę, po czym zmienił zdanie i wskazał na to miejsce po tym, jak został nakłoniony do skierowania się w stronę monitora VAR.

Maignan obronił pierwszą próbę Lewandowskiego po jąkającej się akcji, ale napastnik Barcelony nie pomylił się przy drugim zadaniu.