Technologia

Meta testuje przycisk skrótu dla chatbota opartego na sztucznej inteligencji w WhatsApp: Zgłoś

  • 20 listopada, 2023
  • 2 min read
Meta testuje przycisk skrótu dla chatbota opartego na sztucznej inteligencji w WhatsApp: Zgłoś


Jak wynika z raportu WABetaInfo, WhatsApp rozpoczął wdrażanie nowego skrótu dla chatbota opartego na sztucznej inteligencji wraz z nową aktualizacją beta aplikacji do przesyłania wiadomości dla wybranych użytkowników Androida.

Jak wynika ze zrzutu ekranu udostępnionego przez portal, funkcja dodaje skrót do bota opartego na sztucznej inteligencji nad przyciskiem „Rozpocznij nowy czat” w menu Czaty. Funkcja jest dostępna do testowania dla wybranych użytkowników, którzy zainstalują najnowszą wersję beta aplikacji WhatsApp dla Androida ze sklepu Google Play. Oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach zostanie udostępniona jeszcze większej liczbie użytkowników.

Kliknij tutaj, aby śledzić nasz kanał WhatsApp

Dzięki dedykowanemu przyciskowi skrótu użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do czatów opartych na sztucznej inteligencji bezpośrednio z menu Czaty, bez konieczności otwierania listy kontaktów.

We wrześniu dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił, że firma aktywnie pracuje nad nową funkcją, która umożliwi użytkownikom WhatsApp eksperymentowanie z czatami opartymi na sztucznej inteligencji, których zadaniem jest pomaganie ludziom w codziennych czynnościach poprzez dostarczanie im sugestii i odpowiedzi na pytania. Chociaż oficjalny harmonogram szerokiego wydania chatbota opartego na sztucznej inteligencji nie został potwierdzony, oczekuje się, że zostanie on wprowadzony jako stabilna aktualizacja w nadchodzących tygodniach.

Warto przeczytać!  Oczekiwana data premiery bezpłatnej aktualizacji Fire OB39, rejestracja Advance Server i więcej szczegółów

Niedawno WhatsApp zaczął udostępniać nową funkcję czatu głosowego dla dużych grup. W zeszłym tygodniu platforma do przesyłania wiadomości ogłosiła, że ​​nowa funkcja jest podobna do rozmów grupowych, ale zamiast dzwonić do każdego członka, umożliwia ciche dołączenie za pomocą wyskakującego powiadomienia w czacie.

Użytkownicy będą mogli dołączać i wychodzić w dowolnym momencie, bez zakłócania trwającego czatu głosowego. Elementy sterujące połączeniami będą dostępne na górze ekranu czatu, gdy czat głosowy będzie aktywny, umożliwiając wysyłanie wiadomości tekstowych zarówno członkom uczestniczącym, jak i nieuczestniczącym.

Meta wprowadza czat głosowy na całym świecie na urządzeniach z Androidem i iOS, zaczynając od dużych grup liczących 33 lub więcej członków.


Źródło