Mężczyźni z USA pokonują Polskę w meczu towarzyskim nr 5

• 22 lipca, 2024
  • 3 min read

PARYŻ, Francja (21 lipca 2024) – Reprezentacja USA mężczyzn rozegrała pięć setów z numerem jeden na świecie, Polką, zanim uległa (18-25, 23-25, 28-26, 25-22, 15-8) w towarzyskim meczu przedolimpijskim w niedzielę w Gdańsku.

Był to ostatni mecz ligowy męskiej reprezentacji USA przed inauguracją Igrzysk Olimpijskich meczem z Argentyną, który odbędzie się 27 lipca o godzinie 12:00 czasu pacyficznego.

STATYSTYKI MECZU

Polska miała przewagę w liczbie zabić (62-61) i większą przewagę w blokach (15-9). US Men mieli przewagę w asach (7-6).

Matt Anderson przewodził drużynie US Men, zdobywając 21 punktów i osiągając najlepszy wynik w meczu, 21 zabić (skuteczność ataku .377).

Atakujący Aaron Russell rozpoczął pierwsze cztery sety i dodał 15 punktów dzięki 11 zabójczym atakom (.357) i czterem asom serwisowym, co było najlepszym wynikiem w meczu.

Zewnętrzny atakujący TJ DeFalco rozpoczął pierwsze cztery sety i zdobył łącznie 12 punktów na 12 zabójstwach (.435). Środkowy blokujący Taylor Averill zdobył 12 punktów na 7 zabójstwach, 3 blokach i 2 asach.

Rozgrywający Micah Christenson zdobył trzy punkty dzięki blokowi trzech rzutów i zapewnił drużynie USA skuteczność ataku na poziomie .391.

Warto przeczytać!  „Zaginione” ukraińskie dzieci przygotowują się do dołączenia do polskich szkół | Krajowe

Libero Erik Shoji zaliczył 19 przyjęć (53 procent pozytywnych). Russell prowadził drużynę w przyjęciach z 24 (33 procent pozytywnych).

Środkowy Max Holt rozpoczął pierwsze cztery sety i zdobył siedem punktów dzięki pięciu zabójczym atakom i dwóm blokom.

Środkowy Jeff Jendryk rozpoczął piątego seta i zdobył trzy punkty dzięki jednemu zabójczemu atakowi i dwóm blokom.

Piąty set rozpoczął Thomas Jaeschke, który zdobył trzy punkty dzięki trzem skutecznym atakom.

Zewnętrznie Garrett Muagututia dorzucił jeden punkt po jednym zabiciu.

Skład reprezentacji USA na Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024

Nr. Zawodnik (pozycja, wzrost, miasto rodzinne, uczelnia, region USAV)
1 Matt Anderson (Opp, 6-10, West Seneca, NY, Penn State, Zachodnie Cesarstwo)
2 Aaron Russell (Ohio, 6-9, Ellicott City, Maryland, Penn State, Chesapeake)
4 Jeff Jendryk (MB, 6-10, Wheaton, Illinois, Loyola Univ. Chicago, Wielkie Jeziora)
8 T.J. DeFalco (OH, 6-5, Huntington Beach, Kalifornia, Long Beach State Univ., Południowa Kalifornia)
11 Micah Christenson (S, 6-5, Honolulu, Hawaje, Uniwersytet Południowej Kalifornii, Aloha)
12 Max Holt (MB, 6-10, Cincinnati, Ohio, Penn State, Ohio Valley)
14 Micah Ma’a (S, 6-3, Kaneohe, Hawaje, UCLA, Aloha)
17 Tomasz Jaeschke (OH, 6-6, Wheaton, Illinois, Loyola Univ. Chicago, Wielkie Jeziora)
18 Garrett Muagututia (OH, 6-5, Oceanside, Kalifornia, UCLA, Południowa Kalifornia)
19 Taylor Averill (MB, 6-7, San Jose, Kalifornia, Uniwersytet Hawajski, Północna Kalifornia)
20 Dawid Smith (MB, 6-7, Saugus, Kalifornia, Uniwersytet Kalifornijski w Irvine, Południowa Kalifornia)
22 Erik Shoji (L, 6-0, Honolulu, Hawaje, Uniwersytet Stanforda, Aloha)

Warto przeczytać!  Queer w Polsce: Kiedy społeczność LGBTQ+ może spodziewać się równych praw?

Oficjalny Zastępca: 5 Kyle Ensing (Naprzeciwko, 6-7, Valencia, Kalifornia, Long Beach State Univ., Południowa Kalifornia)

Główny trener: Jan Speraw
Asystenci trenerów: Matt Fuerbringer, Javier Weber i Mike Wall
Trener sportowy: Aaron Brock
Analityk wydajności i koordynator techniczny: Nate Ngo
Lider zespołu: Erik Sullivan
Trenerzy wydajności mentalnej: Andrea Becker i Peter Naschak
Koordynator techniczny: Dawid Dantes
Lekarz zespołu: Lori Boyajian-O’Neill

Harmonogram reprezentacji USA mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.