Mężczyźni z USA przegrywają z Polską 0-2 w rozgrywkach olimpijskich 3×3 w koszykówce

• 31 lipca, 2024

PARYŻ — Męska reprezentacja USA w koszykówce 3×3 uległa w środę wieczorem Polsce 0-2 w fazie grupowej igrzysk olimpijskich w Paryżu, przegrywając 19-17.

Jimmer Fredette zmniejszył przewagę do 1 punktu na około 90 sekund przed końcem, a chwilę później Michał Sokołowski wykorzystał rzut wolny, powiększając przewagę do 19-17.

USA miały szansę na remis pod koniec, ale próba zdobycia 2 punktów przez Fredette’a nie powiodła się. Fredette, który został sprowadzony, aby wzmocnić drużynę po tym, jak USA nie zakwalifikowały się do Tokio, najwyraźniej doznał kontuzji na około 3 minuty przed końcem. Wyglądał, jakby odczuwał ból, ponieważ został opatrzony przez trenera, ale wkrótce wrócił do gry.

Po meczu nie rozmawiał z dziennikarzami, a rzecznik drużyny poinformował, że zawodnik jest w trakcie leczenia, ale nie podał szczegółów dotyczących kontuzji.

Stany Zjednoczone pozostają pewne siebie pomimo trudnego początku igrzysk w Paryżu.

„Nie sądzę, żebyśmy byli zaniepokojeni” – powiedział Kareem Maddox. „Wiemy tylko, że musimy wprowadzić pewne zmiany”.

Stany Zjednoczone przegrywały jednym punktem po rzucie Canyona Barry’ego na około 6 minut przed końcem, ale Polska wykorzystała serię 6-1 i podwyższyła prowadzenie na 15-9 na 4 minuty przed końcem.

Warto przeczytać!  Zapowiedź: Polska vs. Turcja - przewidywania, informacje o drużynach, składy

Polska prowadziła 5 punktami na około 2½ minuty przed końcem, gdy Barry wykorzystał trzy rzuty wolne, zmniejszając przewagę do 17-15. Barry wykonuje rzuty wolne niecelnie, podobnie jak jego ojciec, członek Galerii Sław NBA Rick Barry.

Kosz Adriana Boguckiego powiększył przewagę Polski do 3 punktów, a Dylan Travis wykorzystał rzut dla USA, a następnie ostatni rzut Fredette’a dał zespołowi prowadzenie 18-17.

Bogucki zdobył 7 punktów i miał 5 zbiórek dla Polski, która we wtorek przegrała z Francją.

Barry i Travis poprowadzili USA z 6 punktami każdy. Fredette, który jest jedynym graczem z doświadczeniem w NBA w rozgrywkach 3×3, dorzucił 3.

USA miały problemy z rzutami z dystansu, trafiając tylko 2 z 15 prób.

„Po prostu nie trafiamy” – powiedział Barry. „Do tego to się sprowadza. Mieliśmy wiele dobrych rzutów, ale dziś po prostu nie padły”.

Francja 21, Litwa 19

Timothé Vergiat zdobył osiem punktów, a jego rzut na trzy sekundy przed końcem meczu dał Francji zwycięstwo nad Litwą i początek rozgrywek grupowych z bilansem 2-0.

Francja prowadziła 5 punktami po dwóch rzutach wolnych Lucasa Dussouliera na około 2 minuty przed końcem. Następnie Litwa zdobyła pięć kolejnych punktów, a ostatnie trzy Evaldas Dziaugys wyrównał wynik na mniej niż minutę przed końcem.

Warto przeczytać!  Katowicki Spodek ma już ponad 50 lat. Jest jedną z ikon polskiej architektury

Litwa była w posiadaniu piłki na 12 sekund przed końcem, ale Gintautas Matulis stracił ją i umożliwił Vergiatowi zdobycie zwycięskiego gola.

Jules Rambaut zdobył 9 punktów i zaliczył 5 zbiórek dla Francji, która we wtorek pokonała Polskę.

Litwa zdobyła po 7 punktów od Aurelijusa Pukelisa i Dziaugysa.

Łotwa 21, Holandia 12

Karlis Lasmanis zdobył 8 punktów i poprowadził broniącą tytułu Łotwę do zwycięstwa nad Holandią.

Nauris Miezis dołożył 5 punktów i 6 zbiórek, zapewniając zwycięstwo Łotwie, która zainaugurowała turniej zwycięstwem nad Litwą.

Worthy de Jong trafił do kosza, a następnie wykorzystał rzut wolny, dzięki czemu Holandia zbliżyła się na jeden punkt na około 4 minuty przed końcem meczu.

Następnie Łotwa zdobyła kolejnych 9 punktów, dzięki dwóm dwupunktowym rzutom Lasmanisa i jednemu Miezisa, powiększając przewagę do 19-9.

Arvin Slagter zdobył pierwsze punkty dla Holandii w ciągu dwóch minut, trafiając za dwa punkty, a De Jong trafił do kosza na mniej niż minutę przed końcem, zmniejszając przewagę do 19-12.

Jednak Lasmanis zdobył dwa punkty i zakończył akcję w następnej akcji.

Holandia, która w pierwszym meczu pokonała Chiny, była prowadzona przez De Jonga, który zdobył 7 punktów.

Warto przeczytać!  AFL świętuje wielkie otwarcie swojego zakładu produkcyjnego w Polsce

Chiny 21, Serbia 15

Zhang Ning zdobył 11 punktów i zaliczył 4 zbiórki, pomagając Chinom pokonać Serbię.

Kosz Mihailo Vasicia dał Serbii prowadzenie 9-7 na około 6 minut przed końcem.

Chiny przejęły kontrolę po tym, zdobywając 10-1 punktów i wychodząc na prowadzenie 17-10. Chiny zdobyły trzy 2-punkty w tym okresie, aby się odsunąć.

Marko Brankovic i Dejan Majstorovic zdobyli po dwa punkty dla Serbii, zmniejszając przewagę do 19-15 na około 2 minuty przed końcem.

Zhao Jiaren zakończył mecz dwoma rzutami wolnymi na 2:05 przed końcem.

Majstorovic zdobył 7 punktów, a Brankovic dorzucił 5 dla Serbii, brązowego medalisty olimpijskiego w Tokio.

Obie drużyny mają bilans 1-1. Serbia pokonała USA w swoim pierwszym meczu. Chiny przegrały z Holandią.