Technologia

Microsoft Windows 10 właśnie stał się o wiele inteligentniejszy dzięki Copilotowi opartemu na generatywnej sztucznej inteligencji | Wiadomości technologiczne

  • 16 listopada, 2023
  • 3 min read
Microsoft Windows 10 właśnie stał się o wiele inteligentniejszy dzięki Copilotowi opartemu na generatywnej sztucznej inteligencji |  Wiadomości technologiczne


Rozwiązanie Copilot zasilane generatywną sztuczną inteligencją będzie wkrótce dostępne dla ponad miliarda komputerów PC z systemem Windows 10.

Windows 10 z drugim pilotemWindows 10 z oknem Copilot (Źródło zdjęcia: Microsoft)

Microsoft na szczycie Ignite 2023 ogłasza kilka nowych funkcji dla użytkowników systemu Windows 10, który będzie teraz obsługiwany do 14 października 2025 r. Podobnie firma doładowuje również system operacyjny, który wkrótce zyska generatywnego Copilota opartego na sztucznej inteligencji. Chociaż system Windows 11 został wprowadzony na rynek w 2021 r., według Statista system Windows 10 nadal ma większy udział w rynku, wynoszący ponad 70%, co daje ponad 1 miliard komputerów z systemem Windows 10.

Copilot będzie wkrótce dostępny dla użytkowników systemu Windows 10 za pośrednictwem kanału podglądu dla wtajemniczonych, którzy obecnie korzystają z systemu Windows 10 w wersji 22H2. Po uruchomieniu użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do tej funkcji w prawym rogu ekranu, a Microsoft podkreślił również, że okno Copilot nie będzie nakładać się na zawartość ekranu ani nie blokować otwartych okien aplikacji.

Najczesciej czytane

1
Republika Południowej Afryki vs Australia Wyniki na żywo, półfinał Pucharu Świata 2023: Australia zagra w finale PŚ przeciwko Indiom po zaciętej walce z RPA w Eden
2
Dzień 4 zbiórki kasowej Tiger 3: gwiazda Salmana Khana odnotowuje spadek o 50%, zarabia 169,5 cr w Indiach

Oprócz Copilot, system Windows 10 otrzymuje także dodatkowe nowe funkcje, takie jak większe okno wiadomości i zainteresowań, a niektóre z nowych funkcji wpłyną również na ustawienia domyślne aplikacji i wprowadzą powiadomienia o wyrażeniu zgody na aktualizację systemu Windows.

Warto przeczytać!  Niesamowite ceny odnowionego Samsunga Galaxy Z Flip 3, Lenovo ThinkPad T480, więcej: Wyprzedaż Amazon Prime Day 2023

Będzie to wycofywane stopniowo, a użytkownicy wersji Windows 10 Pro nie będą mogli uzyskać dostępu do Copilot w początkowej fazie. Copilot, wcześniej znany jako Bing Chat, wprowadza możliwości generatywnej sztucznej inteligencji na komputery PC z systemem operacyjnym Windows 10, który jest już dostępny dla użytkowników Windows 11 od jakiegoś czasu.

Wirtualny asystent AI, obsługiwany przez GPT, może pomóc Ci uporządkować okna, udzielić odpowiedzi na Twoje pytania, a także może podsumować treść. Co więcej, jest także wyposażony w funkcję generowania obrazu, obsługiwaną przez firmę Dall. MI.

© IE Online Media Services Pvt Ltd

Po raz pierwszy opublikowano: 16.11.2023 o 23:30 czasu wschodniegoŹródło