Mikel Arteta otwarcie przyznaje, że ma wątpliwości co do zawodników Arsenalu po zaciętym zwycięstwie Tottenhamu

• 28 kwietnia, 2024
  • 3 min read

Mikel Arteta przeżył pełną napięcia końcówkę obrad na stadionie Tottenham Hotspur, gdy Arsenal pokonał Spurs w dramatycznych derbach północnego Londynu, w których Kanonierzy przetrwali późny powrót

Mikel Arteta wydaje zespołowi instrukcje(Clive Rose)

Mikel Arteta przyznał, że w jego głowie pojawiły się wątpliwości dotyczące jego drużyny, gdy Arsenal o włos uniknął powrotu do Tottenhamu w derbach północnego Londynu, co spowodowało, że Hiszpan się pocił.

Nerwy Artety zostały wystawione na próbę w ostatnich minutach, gdy po tym, jak Spurs stracili dwa gole, zaczęły pojawiać się wątpliwości co do zdolności Kanonierów do zdobycia trzech punktów. Ostatecznie Arsenalowi udało się utrzymać przewagę na szczycie tabeli.

Liderzy Premier League wyszli na prowadzenie 3:0 w pierwszej połowie, a gol samobójczy Pierre-Emile’a Hojbjerga, a także bramki Bukayo Saki i Kaia Havertza zapewniły im zdecydowaną przewagę. Błąd Davida Rayi dał Cristianowi Romero szansę na zmniejszenie deficytu, zanim faul Declana Rice’a zapewnił Sonowi Heung-minowi szansę, którą należycie wykorzystał.

Po zwycięstwie Arteta wyraził wiarę w swój zespół, ale przyznał, że w niedzielę jego wiara została poddana próbie. Hiszpański trener przyznał, że był to wymagający okres dla drużyny z północnego Londynu, pomimo ich gotowości do rywalizacji.

Warto przeczytać!  RCB vs KKR Prognoza meczu – Kto wygra dzisiejszy mecz IPL pomiędzy Bangalore a Kalkutą?

Powiedział: „Tak, zdecydowanie [I have faith]. W ostatnich minutach trochę w to zwątpiłem. Ale nie dają mi żadnego powodu [to doubt]. Mówiłem ci wcześniej, że będą gotowe w niedzielę. Pod względem emocjonalnym był to bardzo wymagający miesiąc, ale wczoraj musiałem przerwać im trening, ponieważ chcieli więcej. To dobry znak.

Szef Arsenalu wierzy, że zdolność jego zespołu do przekształcenia takiego wyniku wykazała postęp w porównaniu z 12 miesiącami wcześniej, kiedy zespół osłabł pod presją walki o tytuł. Arteta przyznał, że przewagi były niewielkie, ale zdolność Kanonierów do zdobycia trzech punktów przy tej okazji pokazała postęp i wierzy, że poradzą sobie z nadchodzącą presją.

„Myślę, że tak. Kiedy wygrywasz, zawsze tak jest” – powiedział. – W zeszłym sezonie tego nie zrobiliśmy, ponieważ pojechaliśmy do West Hamu i nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, a w meczu z Liverpoolem straciliśmy bramkę w 91. minucie, a wtedy nie byliśmy na to zdolni.

Arsenal zanotował zwycięstwo 3:2 nad Tottenhamem w derbach północnego Londynu(Arsenal FC za pośrednictwem Getty Images)

„Ostatecznie ocena zostanie oparta na tym wyniku. Gdyby zdobyli gola w ostatniej minucie i było na 3:3, nie bylibyśmy gotowi. Marginesy są tak małe.

Warto przeczytać!  Barcelona 1-0 Las Palmas: Oceny zawodników